Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tegyek? Nem akarok hülyén...

Mit tegyek? Nem akarok hülyén kinézni, de szeretnék sminkelni.

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy szeretnék sminkelni, de eddig még nem sminkeltem és nem szeretném, hogy a suliba cikizzenek, hogy "próbálok szép lenni". (Nem vagyok valami modell alkat, de nem vagyok olyan csúnya és már fogytam 8 kilót és még folytatom a fogyókúrát és a mozgást, mert nyárra szeretnék szép lenni a saját szememben is, hogy ne "csak" anya mondja hogy "jaj de szép vagy".) Sminkeljek? És ha igen, hogy? Miket használjak? (Aránylag szép és tiszta a bőröm.) Amúgy 16 vagyok és gimis. KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTSÉGET!!!

2013. márc. 21. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szempillaspirál. Suliba nem kell szerintem több!

Ha alkalom van, akkor szempillaspirál, szemceruza, színes ajak ápoló. Ha nem problémás a bőröd, akkor alapozót ne használj, mert eltömíti a pórusaid.

2013. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem először csak szolid sminket használj. Valami ilyesmire tudtam gondolni így elsőre! [link]
2013. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Sokmindentõl függ! Milyen a szemed és a hajad színe? Esetleg kép? 15L
2013. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
2. vagyok! Vagy még ez is elég szolid! [link]
2013. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es: ezek nem pont iskolába való szolid sminkek. Szerintem inkább buliba lehetne ilyet készíteni!
2013. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
2.vagyok. Szerintem az! Én iskolába így sminkelem magam. : [link]
2013. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp fokozatosan kezdj neki. Nem kell elsőre full sminket csinálni, mert úgysem lesz jó. Elsőre vegyél egy korrektort (Essence stiftes nagyon jó, 650 Ft), ha esetleg pattanások vagy akármik jönnek ki szépen elfedi őket. Szükséged lesz egy szemceruzára (ha erősebbet szeretnél, akkor fekete, ha gyengébbet, akkor barna vagy szürke jó), és egy szempillaspirálra (sárga Lovely Curling Pump Upot tudom ajánlani, 650 Ft). Ennyivel elég egyszerre kísérletezni. Először mindenképp otthon próbálgass, gyakorolgass a ceruzával és a spirállal. Ha megszoktad a viselésüket, akkor vegyél szemhéjpúdereket. Először valamilyen természetes színekkel próbálkozz. A barnából érdemes venni egy a bőröddel szinte megegyezőt, egy kicsit sötétebb középbarnát és egy sötétbarnát. Ezekkel elkezdhetsz füstös szemet gyakorolni. A szádra ennyi idősen szerintem valamilyen természetesebb színű szájfény elég, halvány rózsaszín vagy korallos. Ebből is az Essence jó, 600-700 Ft.

Mindenképp szerezz be egy szemhéjpúderecsetet. Az Essence Smokey Eyes ecset nagyon jó minőségű, 450 Ft. Kell majd sminklemosó is.

Azért írtam olcsóbb dolgokat, mert amíg nem tapasztalod ki, hogy mi áll jól neked, meg hogy működnek a sminkszerek, addig nem érdemes drágát venni. Ezek a legjobbak szerintem ár-érték arányban, nekem beváltak.

A youtube-os videók sokat segíthetnek megtanulni sminkelni. Ha tudsz angolul, akkor főleg sokat profitálhatsz belőlük. Nekem ők a kedvenceim:

http://www.youtube.com/user/lisaeldridgedotcom

http://www.youtube.com/user/pixiwoo

http://www.youtube.com/user/makeupgeektv

2013. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. amúgy barna a szemem és szőke a hajam.
2013. márc. 22. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Hát 2013 se most volt :D de azért 16 évesen gimibe kb már mindent használhatsz ami smink kivéve a vörös meg egyéb feltuno szinü ruzsokat, egy szolid nude rozsaszin megteszi, ha barki rátalál erre remélem segit neki a válaszom :)

Primer,alapozo, puder, korrektor,szempilla spiral, ajakapolo, szajfeny,ruzs, tetszés szerinti szemhéjpuder, tus, bronzosito vagy pirosito melyik tetszik jobban, egy beutly blender, és persze ecsetek, egy szemhejpuder ecset és egy satirozo, meg egy kisebb a precizebb vonalakért, puder, nagyobb feju ecset, ajak ecset ha kell a ruzshoz kb ezek alap kellékek a sminkhez sok sikert. Amugy meg aki nem akar sminkelni ne eröltesse, ne másoknak akarjatok megfelelni akiknek nem vagytok szimpatikusak így is úgy is belétek fog kötni tókmindegy mit csináltok, szolid smink minden lánynak jol áll, az hogy kinek hogy áll az erősebb smink az már részlet kérdése én mindkettőért oda vagyok de nemvagyunk egyformák.

2020. szept. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!