Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok! Ti milyen sminket...

Lányok! Ti milyen sminket viseltek hétköznapokon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több ilyen kérdés is van, de azok már régiek. És az én véleményem az, hogy a sminknek a "divatja" is ugyanúgy változik, ahogyan az öltözködésé. Ezért kérdezem! Ha lehet azt is írjátok meg hogy mennyi idősek vagytok, és hogy hogyan sminkeltek, mármint mivel, és milyen sorrendben. Köszi!

2013. márc. 21. 19:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapozó, kevés púder, szempillaspirál, ajakbalzsam/szájfény.

Ha nagyon unatkozok, és van időm, akkor néha pirosító, bronzosító, szemhéjpúder, szemceruza, szemhéjtus (bár ezt tényleg ritkán, mert sosincs arra időm, hogy tökéletes tusvonalat húzzak, mindig sietnem kell)

sorrend:

1.alapozó

2.púder

3.szempillaspirál

4.ajakbalzsam/szájfény

:D

ha mást is használok (tegyük fel mindent, amit írtam):

1.alapozó

2.púder

3.szemhéjpúder

4.szemceruza

5.szemhéjtus (bár nekem a szemceruza+szemhéjtus együtt túl sötét, de ez most mindegy)

6.szempillaspirál

7.bronzosító/pirosító

8.ajakbalzsam/szájfény/rúzs


16L

2013. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én először folyékony korrektort szoktam tenni a szemem alá és a bőrhibáimra, majd habállagú alapozót és egy kevés púdert teszek fel. Azt mondják, hogy elvileg a korrektort az alapozó után kellene tenni, de valamiért én így szoktam és nekem így bevált. Ezután kevés pirosító. Megcsinálom a szemöldököm, mivel eléggé rakoncátlanok a szálak és sajnos nem teljesen jól van kiszedve, kicsit rövid, ezért szemöldökceruzával és kefével szoktam rajta javítgatni. Legvégül szempillagöndörítőzök, mert elég egyenesek a pilláim és szempillaspirálozok. Néhanapján még kihúzom a szemem, van szemceruzám és tusom is, de nem vagyok ügyes még ezekben. 19 éves vagyok
2013. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szájfény, ha úgy van kedvem, de sokszor csak a rózsaszín labellot használom, jól illik a számhoz és ad egy kis színt is neki :)
2013. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

suliidőben: szempillaspirál, néha szemhéj tús, korrektor, alapozó, rúzs/ szájfény/sima labello, pirosító/bronzosító/csillámkrém az almácskáimra, főleg napsütésbe, mert akkor csillog, szájkontúrceruza, néha szemceruza...

nyári szünet (nyáron elmúlnak a pattanásaim indig. *-*): reggel arcmosás után naptej, és ha megyek valahova: szempillaspirál

2013. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Sorrend, és amiket használok: alapozó vékonyan felkenve, púder hogy ne csillogjon a fejem az alapozótól, szemceruza, szemhéjtus, szemöldök kiigazítása szemöldökceruzával, szempillaspirál, és az arccsontom alá szoktam tenni sötétebb púdert, hogy beesettebbnek tűnjön az arcom, mert kicsit kerekebb arcformám van. Néha rakok fel szájfény/rúzs szerűséget, ha van kedvem, de azt a végére hagyom.

Az alapozót az ujjaimmal dolgozom el, azzal tudom a legszebben, púdert szivaccsal viszem fel. 23/L

2013. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon változó a hétköznapi sminkem, idő és hangulatfüggő a dolog, de többnyire csak egyszerű sminket dobok fel, mert vagy nincs időm másra, vagy nincs kedvem pepecselni. :D


Általában ezeket használok:

- BB krém vagy alapozó nagyon vékony rétegben (mások észre sem szokták venni).

- Korrektor.

- Púder.

- Szemceruza a szemöldök igazításához.

- Tus.

- Szempillaspirál.

- Szájfény vagy rúzs.


A reggeli arctisztítást követően hidratálom a bőrömet - függetlenül attól, hogy BB krémet használok-e a sminkeléshez vagy sem, ugyanis a BB nem hidratál eléggé nekem. Mostanában BB krémet használok, szépen vékonyan felviszem, majd a szem alatti karikákra teszek egy kis világosabb korrektort, a bőrhibákra pedig stiftes korrektor. Ezt követően jöhet a púderezés és a szemöldök megigazítása, javítása. Ezután vékony tusvonalat húzok a szempillám tövébe (általában ezzel megy el a legtöbb idő :D), végül szempillaspirál és szájfény, vagy rúzs következik.


18/L

2013. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Először eloszlatok egy kevés folyékony korrektort a szemem alatt, hogy elfedjem a sötét karikákat. Utána felviszem a színezett hidratálót az egész arcomra. Ha van pattanásom (szerencsére csak ritkán), arra korrektort majd púdert teszek. Ezután következik a szempillaspirál, majd a színtelen ajakápoló.

Nagyon ritkán használok szemceruzát, spirálozás előtt húzom ki velem a vízvonalon és az alsó pillák tövében, majd füstös hatásúra satírozom.

Rúzst/szájfényt csak alkalmakkor használok. Kedvenc színeim a piros, a mályva és a natúr rózsaszín.

Sminkelés előtt felviszem az ajakápolót, majd befejezésül felteszem a rúzst, mivel addigra kellően hidratált lesz a szám.


19/L

2013. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
* vele
2013. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

így, csak pirosító nélkül:

[link]

2013. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
ajj, bocs: *ILYET :D
2013. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!