Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha mindennap használok szempil...

Ha mindennap használok szempillaspirált, az árthat? Többi lent!

Figyelt kérdés
Nagyon szép szempilláim vannak.Nem önfényezésből mondom,többen dicsérték már.Mindenki kérdezi,hogy festem-e.Mostanában tényleg rákaptam a szempillaspirálra.Ad a szempilláimnak egy kis formát,meg a kék szemem a feketétől még kékebb.Lehet valami baja a pilláimnak? Mondjuk kihullik,töredezni fog stb...

2013. ápr. 6. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz baja, csak minden este mosd le alaposan, nagyon jó a Balea szemfesték-lemosója
2013. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindennap használom és nekem is nagyon hosszú meg dús a szempillám, de nem vettem észre rajta változást. Minden este lemosom a szempillaspirált és hogy ápoljam őket, hetente egyszer teszek rá ricinus olajat egy 30 percre, amit utána lemosok :)
2013. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

igen a rendszeres használattól hullik és töredezik is, persze ez attól is függ mennyire jó szempilla spirált használsz

szerintem vagy kozmetika festésre járj (max 2000ft), vagy 3d pilla lehet a megoldás (kuponnal 4000ft körül)

2013. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én szempilláimnak sincs baja a spiráltól. Ha kifestem mindig kérdezik, hogy igazi-e, sokan azt hitték 3D műszempilla. :D Alapból is dúsak és hosszúak, kifestve meg a szemöldökömig érnek. Annyit szoktam velük tenni, hogy este alaposan lemosom a festéket (először sminklemosó kendővel, aztán hidratáló tonikkal, majd zuhanyzásnál arclemosóval), éjjelre meg jól át szoktam kenni őket szemkörnyékápolóval, ami eléggé sűrű, zsíros krém.
2013. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem lesz tőle baja a szempilláidnak ha két dolgot betartasz:

- minden este mosd le alaposan

- ne nagyon olcsó szempillaspirált használj

2013. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
minden napos használatra én is jobban ajánlanám a kozmetikai festést. én szeretem, h hétköznap csak úgy szimplán szép, de egy alkalomra(ünnep, buli, akármi) csak felkenem azt a spirált, és rögtön szebb leszek, mint bármikor. tudod: lányok akik minden nap sminkelnek, és lányok akik nem sminkelnek hétköznap egyformák. viszont azok a lányok, akik hétköznap nem sminkelnek, sminkkel gyönyörűek. azok akik minden nap sminkelnek smink nélkül ijesztőek.. csilliószor tapasztaltam már ilyet. pl. saját esetem: volt egy osztálytársam, aki alapjáraton sokkal szebb nálam. de tényleg, ő gyönyörű, én pedig szimplán átlagos. minden nap volt rajta spirál, meg ki volt húzva a szeme, de ennyi. én sosem sminkelek (nagyrészt mondjuk ez azért van, mert fel nem kelnél reggel 1 perccel se előbb) egyik nap nem volt ideje erre a minimális sminkre, és főleg a fiúk(!) mondták, h borzalmasan néz ki ma. persze nem neki, de teljesen el voltak ájulva, hogy hogy lett ilyen feje egyik napról a másikra. (a kis hülyék azt hitték, h azért néz ma ki ilyen rosszul, mert nem áll neki jól az új pulcsija:D) én csak akkor sminkeltem, ha a suliban mondjuk ünnepség volt. nem volt rajtam se sok minden, alapozó, spirál.. de teljesen el tudnak ilyenkor ájulni az embertől, h mennyire sugárzik. egyébként ha már a mindennapi spirálnál maradsz, tényleg nagyon fontos a lemosás, és hogy olyan spirált találj, amelyik nem betonná köti a pilláidat, hanem amelyikkel rugalmasak maradnak, különben letörhetnek. ilyennel is nagyon sokszor találkoztam már.. minden éjszakára kenj a pilláidra ricinusolajat. régi spirálnak kimosod a keféjét, belemártod az olajba és mintha csak spiráloznál. a ricinusolajnál viszont nagyon fontos a rendszeresség, mert különben nincs értelme, ugyanis nem azzal segít a pilláknak, hogy táplálja őket, hanem azzal, hogy védőréteget alakít ki, amelynek köszönhetően később hullik ki a szál, ezáltal tovább van ideje nőni, és mivel később hullanak ki, meg is dúsul a pilla. a védőréteg viszont csak rendszeres használat mellett alakul ki és marad meg. ne haragudj, hogy ilyen marha hosszú lett, nem direkt..
2013. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Utolsó válaszoló,igazad van.Én szempillaspirál nélkül és elfogadhatónak látom magam.Felesleges a mindennapos smink.Egy-egy különleges alkalomkor meg nem kellesz sokat gondolkoznom,hogy milyen sminket tegyek fel.Elég lesz egy szempillaspirál,alapozó,és már sokkal másabb leszek,mint hétköznap.Nagyon köszönöm,hogy ilyen részletesen kifejtetted a véleményed,sokat segítettél!
2013. ápr. 7. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem annyira szépek a pilláim, legalábbis saját véleményem szerint. Én minden nap használok spirált már legalább 9-10 éve. De ha alaposan lemosod és ápolod a szemed, nem lesz gond.
2013. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tőlem is sokan kérdezték már, hogy műszempilla-e, bár mikor napi szinten mondogatja neked egyszerre legalább 5 ember, hogy mennyire gyönyörű szempilláid van, akkor már kicsit ráunsz mindig megköszöntgetni (bár attól még jól esik). :)

Én egyébként úgy vettem észre, hogy a jobb szememen a pilláim rövidebbek lettek, viszont a balon nem, ezért most hülyén nézek ki (szerintem.) (bár ha a baloldaliak is lerövidülnek akkor még sírni is képes lennék) :D (mások szerint amúgy ez hülyeség)

Úgyhogy most nagyban kenegetem ricinusolajjal. Nem várom, hogy megnövessze az eddiginél nagyobbra őket, mindkét oldalon, csak annyit, hogy legalább egyformák legyenek.

2013. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!