Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Orr piercinget szeretnék, de...

Orr piercinget szeretnék, de tanácstalan vagyok, mit tegyek? *lennt*

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már orr pc-t, de félek tőle hogy szenvedés lesz az egész. :S 1x szúrattam magamnak tragus pc-t de ki kellett hogy vegyem, annyira begyulladt és durván gennyes volt, pedig vigyáztam rá és kezeltem. Orr pc-től azért félek, mert sokat alapozózom magam, meg hogy nehogy az legyen vele mint a tragussal anno.. :/ Mi a véleményetek?

2013. jún. 10. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem köldökpiercingem volt, de ki kellett szedni mert nem gyógyult meg sehogy sem, mindig hólyagos volt. Erre fel félve, de csináltattam egy fül porc piercinget, reménykedve, hogy nem lesz vele ugyanaz. Nem is lett. Szépen gyógyul. Ez csak egy példa.

Addig pedig, míg meg nem gyógyul teljesen, egyszerűen ne alapozózz. Csak hozhatsz ekkora "áldozatot" nem? =)

2013. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de az alapozóval bajban vagyok. Nem mutatkozom nélküle, sok a bőrhibám. .:/
2013. jún. 10. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyógyulási idő alatt semmiképp se alapozhatsz körülötte!
2013. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz lemondanod az alapozóról...:/

Én is szeretnék orr piercinget, de sajnos egyelőre a szabályzat miatt még nem lehet...

Egyébként, ha vigyázol rá nem lesz gond...nekem 13 furatom van (ami vészesebb ezek közül az a köldök pc, és a fülporc-helix-piercing, ugyanis ezek folyamatosan akadtak mindenbe),tökéletesen rendben vannak és mégis kicsit aggódok az industrialom miatt...mi van, ha pont az fertőződik majd el? Ezt arra írom, hogy igazából nem lehet kiszámítani, és ha a szervezeted kilöki az ékszert, akkor hiába vigyázol rá, és ápolod ugyanúgy begyullad...


Egyébként nekem már volt is orrpiercingem, kemény két napig, ugyanis az én arcápolási rutinom se könnyen egyeztethető egy ilyen ékszerrel...Szóval most hasonló helyzetben vagyok, mint te, de valószínűleg én majd körbe fogom kenni csak az alapozót, és arctisztításnál lekötöm vízhatlan ragtapasszal...

Amúgy mondanám, hogy rakj rá tapaszt, így az ottani bőrhibád nem látszik, de sajnos úgy maga az ékszer se...:/

Viszont az biztos, hogyha az alapozó a furatba jut, akkor az lesz velem, mint a tragussal...:/ (amit egyébként szintén akarok én is, csak az idő tart vissza)

2013. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem pont fordítva volt, előbb volt orrpercingem, azzal minden szuper volt 2 nap alatt meggyógyult, nem fájt, nem gyulladt be. Erre gondoltam, hogy minden piercing ilyen jó, csináltattam tragus piercinget, és nekem is folyton be van gyulladva már fél éve, nem akarok kivenni, de valószínűleg ki kell. Szóval szerintem az orrpiercing sokkal kevésbé hajlamos begyulladni, könnyebben gyógyul. Én is mindennap sminkelem magam, egyedül arra kell odafigyelni, hogy nekem az alapozótól, púdertól kiszárad a piercing körüli terület, de éjszára bekrémezem, és elmúlik.
2013. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :D akkor annyira nem is vészes a sminkelés? csak figyeljek oda, hogy hova kenem..
2013. jún. 11. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:
5. vagyok: nem vészes a sminkelés, nekem még sose gyulladt be tőle. Persze az első 1-2 napban nem árt vigyázni, de utána nem lesz baj.
2013. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!