Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nyelv piercing. Mik az egészsé...

Nyelv piercing. Mik az egészségügyi hátrányai?

Figyelt kérdés
Azt hallottam h ha rosszul lövik be elhalhatnak a környékén az ízlelő bimbók, és ha ideget találnak el, többet nem érzed a nyelved... Jah és ha tudnátok nekem tippet adni h hogy csináltassam meg ha nincs szülői bele1ezésem. 14 éves múltam. Kérlek segítsetek!
2009. okt. 24. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Letörnek a fogaid tőle, ráadásul el is szuvasodhat...

Valamint:

A nem steril eszközök használata Hepatits B, C, HIV , tetanusz, szifilisz és TBC fertőzést okozhatnak. A piercing utáni fertőzések esélye mindig megvan a szájban élő baktériumok miatt.


• Allergiás reakció. Vannak, akik allergiásak bizonyos fémekre. Figyelni kell rá, hogy az ékszer rozsdamentes acélból vagy 14 karátos aranyból, titániumból készüljön.


• Letört vagy sérült fogak. Ez igen gyakori, hiszen egy állandóan mozgó fémtárgy van a szájban! Beszéd, és egyéb nyelvmozgások során a az első és hátsó fogak sérülhetnek.


• A nyelvpiercing amennyiben kilazul, komoly veszélyforrás, hiszen bármikor lenyelhető!


• Beszédhiba. Mivel a nyelveben állandóan ott van egy piercing, az beszédhibák kialakulásához, beszédminőség romlásához vezethet.


Egyéb mellékhatásként jelentkezhet fájdalom, toxikus sokk szindróma, ciszta, átmeneti némaság.

2009. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Na most 5 évig volt nyelv piercingem, 3 hete vettem ki én marha elöbb kellett volna,tönkre tette a fogaimat,és mostmár tisztábban tudok beszélni,de a fogaimnak löttek.
2009. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Beszédhiba a nyelved 3 hétig akkorára dagad mint egy őszikrumpli ha rosszul lövik be előfordulhat gyakolatilag mindenfél a fogzománcod lekopik tőle...


Én azt mondom hogy ha ezt akarod megcsináltatni te egy gigantikus hülye vagy ráadásul szülői beleegyezés nélkül? Mondjuk szerintem még undorító is de az már más téma hogy az emberek nagyszázaléka szerint is az...


Sehogy ne csináltasd meg rohadtfájdalmas veszélyes és káros!

2009. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Csak az egészségügyi érdekel? mert szociális hátránya is van bőven, egyrészt az emberek nagyrésze okádik tőle, másrészt olyan pocsékul beszélnek tőle az emberek hogy az nevetséges de a már fennemlített fogzománclekopás, szerintem 14 évesen még használdán őket, és nem akarsz 18 évesen négy koronát előlre!


Azonkívül hogy elmehet az ízérzékelésed, meg hasonlók...


Mit akarsz 14 évesenK? inkább tanulj mert most kéne hajtanod hogy jó gimibe mehess nem pedíg a rohadr nyelvpirszingen törni a fejed hogy hogyan csináltasd meg apád helyében én két akkora pofont adnék hogy leesik a fejed...nyelvpirszin? Röhej!

2009. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat. Utolsó válaszoló: Már bocsánat de tavaly év végén 4.8 volt az átlagom, szóval nem kéne oltani. Azért kérdeztem meg, h informálódjak róla és tudjak dönteni h szeretném-e vagy sem. Ja és az apám pofonjairól had döntsön már ő jó? Ha nem tartalmaz semmi használhatót a válaszod, csak engem szapulsz benne akkor nyugodtan kihagyhattad volna, köszönöm. további szép estét!
2009. okt. 24. 21:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol laksz, ha Pesten, akkor egyértelműen menj a Borárostérre, a Black and White Tattoo szalonba. Szülői beleegyezés? Nem tudom, szerintem az tetkóknál kell.


Amúgy ne hallgass az agresszív, konzervatív, magukat diktátornak képzelő, szülősködő emberekre :) A Te döntésed, és itt nem azért van ez az oldal, hogy kiosszuk a másikat, kor alapján ítéljünk el valakit, vagy veszekedjünk, hanem, hogy segítsünk.

Én 3napja szúrattam, 10perc alatt megvolt, kisebb szúrást éreztem csak. Először be sem dagadt a nyelvem, csak azért dagadt be tegnap, mert pudingot ettem (ami tejből van ugye, és tejkészítményt neem szabad enni, de papírt kapsz róla). Szóval, szerintem ha kultúrált ember vagy, és nem harapdálod a pc-d vagy nem ütögeted neki a fogadnak, akkor valószínűleg meg se koccan. Különben észre sem veszik az emberek beszéd közben, csak ha tátott szájjal eléjükállsz, h nézzedvaze. Szóval egyetlen negatív dolog, hogy nem tudsz enni, csak levest.

2009. okt. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mármint, pár napig nem tudsz enni:D és utána hozzá kell szokni, a beszéddel nem volt gondom, és most is ugyanúgy beszélek és beszélek, volt aki eddig észre sem vette. :)
2009. okt. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2009. okt. 27. 21:43
 9/12 anonim ***** válasza:

nincs jobb dolgotok mint hogy mást oltogassatok? nem erre való ez az oldal.. ő dolga, hadd csinálja már azt amit szeretne.

kérdező: én is 14 vagyok, most akarok szúratni:))

2010. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

na végre! Köszönöm :D

a szúráshoz sok sikert ;)

2010. febr. 25. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!