Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit jelentsen ez? A műszempill...

Mit jelentsen ez? A műszempilla az ördög viselete?

Figyelt kérdés
Az egyik könyvbe (divatról szóló) azt olvastam a smink résznél,hogy egy lány véleménye a műszempilláról: A műszempilla az ördög viselete! Én eléggé vallásos vagyok és most nem tudom,hogy csak így fejezte ki magát,vagy...? Szeretném meghallgatni a keresztény fiatal lányokat,hogy erről mi a véleményük,mert nem szeretnék bűnt elkövetni ezzel. Légszíves a nem hívők kíméljenek,nagyon érzékeny lelkű vagyok!

2013. aug. 5. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szia én is hivö lány vagyok hát én ilyet még soha nem hallotam.. de nem értem miért lenne éz ördögi viselet?! szerintem ez hülyeség nem áll ilyen a bibliába hogy nem hordhatunk müszempillát nem ?!
2013. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én is így gondolom. köszönöm a válaszod :)
2013. aug. 5. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a hiúság bűnnek számít, azért írhatta.
2013. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Hé srácok!


Az ördög és az isten csak a képzeleted szuleménye.

Hordj amit akarsz. Bár a műszempilla onmagában elég nevetségesen néz ki. Miért van rá szukség?

2013. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves taresz.Isten és ördög igen is létezik! és ez a dolog nem csupán a "képzeletünk szüleményei" szerinted milyért vagyunk ezen a földön, mi értelme van az életnek? van egy teremtö! ha nem lenne akkor most mi emberek sem lennénk... szivesen beszélek veled erröl a dologról privátban...
2013. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
am 1.válaszadó voltam :)
2013. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ördög nem hord műszempillát!viccen kívül: szerintem nem túl szép a műszempilla. De ha kevés, vagy rövid a szempillád akkor persze használhatsz mű szempillát... Nem hiszem, hogy bűn lenne, ne izgulj! (ugye sima fekete mű sz.pilláról vagy szó nem ilyenről: [link]
2013. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi rossz a link. remélem ez jó. Szóval remélem nem ilyenekre gondolsz! : [link]
2013. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Girgoy válasza:

Nem hiszem, hogy egy szellemi lény (ördög) műszempillát hordana, ez baromság...


Én inkább úgy gondolom, hogy a lényeg az, hogy a hiúság bűne van-e bennünk vagy nem. Tinédzserkorában az emberek amúgyis megszépülnek, ami nyílván Isten akrata, és az is természetes, hogy a párválasztás során az emberek akarnak egymásnak tetszeni. De mindez addig normális, amíg valóban a kibontakozó szépség ízléses kifejezése a lényege a másik nem felé nem bűnös szándékkal. Szerintem pl. az már nem oké, ha valaki mesterségesen minden ízléstelen dolgot aggat magára, hogy egy bizonyos ízlésficamos réteghez tartozó párt csábítson el, és ebben a kapcsolatban túlzott hangsúlyt kap a testiség a lelki oldal kárára.


Nézzük meg mi Isten akarata: mivel a felnőttkorba lépve megszépülnek az emberek, a természetes szépséggel nincs gond. Mivel a hajba nem teremtett ideget, azzal sincs gond, ha az ember alakítja a frizuráját úgy, hogy az tényleg szép legyen. Az ÓSZ-ben egyébként több parancs is van arra vonatkozóan, hogy az ember normálisan gondozza a haját, szakállát és ne viseljen extrém, pogány hajviselet. A ruhák választásánál is van olyan, ami ízlésesen kiemeli a szépséget, és van ronda, vagy szemérmetlen, bűnre csábító is. Isten felöltöztette a bukott embert. Tehát szerintem mindenkinek a természetes szépséget és jó ízlést kellene követnie. A műszempilla nem az ördög viselete, de kérdés, hogy egy ilyen mesterséges dolog viselése mögött milyen lelkület van. Kisebbségi komplexus, elégedetlenség a testünk természetes szépségével, a hitetlenek majmolása, mindenáron való csábítás? Sokminden lehet mögötte, a lelkületet kell megvizsgálni és ha azzal van gond, akkor azt gyógyítani. Én tuttira nem viselnék műszempillát akkor sem ha nő lennék, de egyszerűen azért, mert hülyeségnek tartom. :) Egy kedves mosoly ezerszer szebbé teszi a női arcot! Bármilyen női arcot hihetetlenül megszépít a mosoly!

2013. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!