Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Honnét tudhatom, hogy eredeti...

Honnét tudhatom, hogy eredeti Swarovski?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kaptam egy nyakláncot és akitől kaptam azt mondta Swaroski viszont én sem a láncon sem a medálon sem pedig a dobozon nem látom a jelzést. A medál hátoldalára csak a sorozatszám írva meg az, hogy ASO. ez mit jelent?

2013. szept. 23. 20:53
 1/3 infomoly ***** válasza:

Van egy egyszerű teszt rá:

[link]


Az ASO szám elvileg az ékszer száma, bár hogy van-e köze az eredetiséghez, azt nem tudom.

A swarovski cég honlapján azt írják, hogy ezek a jelzések szoktak szinte minden termékükön rajta lenni:


Square Silver Crystal SC logo (1976 - 1988)

sCs/SCS logo (Swarovski Crystal Society 1987 - present)

Swan logo (1989 - present)


ASO-ról nem ír.

2013. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. szept. 24. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Most mindenkitől előre kérek elnézést a szóhasználatért, de orbitális marhaságot tartalmaz a beszúrt link!

A Swarovski-kristály alaphelyzetben üvegkristály. A csiszolásról szól a történet. Az csiszolt üvegkristály anyaga sem mindegy, de ennek most éjféltájban nem nézek utána.

Előttem szóló arról ír, hogy a Swarovski által gyártott (egyáltalán nem biztos, hogy ékszer) üvegtárgyak jelzései mik.

A Swarovski saját készítésű kristályos ékszereket acéllal készít, azok olyan árakon vannak, hogy kevesek ajándékozzák.

A Swarovski elemeket (Swarovski Elements) A cég regisztrált felhasználói (ékszergyártók)használják/használhatják az ékszereikhez, azokban semmiféle Swarovski jelzés (hattyú, miegymás) nem lesz, viszont a Made with Swarovski Elements (többnyire holografikus, de aktuálisan érvényes ilyen logót mindenképp) logót használhatják, és használják is a magukat Swarovski-nak állítóktól (kínai) történő megkülönböztetésre. Utóbbi esetet hamisításnak mondjuk, ha esetleg jogtalanul használják a jelzést, még védjegybitorlásnak is.

Mindennek utána lehet járni a gugliban!


[link]

[link]


Ha a Made with Swarovski Elements logo nincs mondjuk a dobozon (képen jobbra fent), kevéssé valószínű, hogy Swarovski, mert erre a gyártók háklisak, még inkább büszkék, tehát oda teszik.

Az ASO nem tudom mi, lehet, hogy a gyártónak valami jelzése.

Hangsúlyozom, a kínai kristály nem a szar szinonimája, hiszen fantasztikus dolgokat is csinálnak, úgy kreativitást, mint minőséget tekintve (olykor meg nem), csak az nem Swarovski. Árban jelentős a különbség.


[link]


Az utóbbi pl. kínai alapanyagból van, és még sok érdekesség.

2013. szept. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!