Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a különbség a helix fülbeva...

Mi a különbség a helix fülbevaló és fülpearcing között? Csináltatni szeretnék de félek, hogy egy akupunktúrás pontot találnak el és rámegy az egészségem.

Figyelt kérdés
A fülbevalónál vékonyabb a lyuk, hamarabb gyógyul?
2013. szept. 27. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem fülbevalóval lőtték,144Ft-ért,kedden,most már szinte nem is érzem. Igaz már aznap délután alig éreztem,másoknak meg szinte hónapogik fáj,begyullad,stb. Bár ráfekdüni,még nem tudok.

Menj el egy piercingeshez,Ő majd megcsinálja,szúrni fogja,de az jobb,nem roncsolja annyira a szöveteket. Kb. annyira fáj amúgy,mint amikor egy rendes fülbevalót lőnek. :)

És lövés után egy-két hétig ne mozgasd,viszont vegyél rá minenképp gyulladáscsökentőt,és fertőtlenítőt!

2013. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na várj, nagyon belegabalyodtál, segítek egy kicsit. :)

A fülpiercing egy általános megnevezése minden lyuknak, amit a fülbe szúrnak. Ezen belül minden fülpiercingnek van egy elnevezése, attól függően, hogy hol helyezkedik el. A helix a fülkagyló felső részébe, a porcba kerül. Semmilyen piercinget nem szabad lövetni, porcba pedig pláne nem (mert eltörhet), keresni kell egy piercer szalont, és ott átbökik neked egy speciális tűvel. Ezután nem fülbevalót tesznek bele, hanem piercinget. Kinézetben nem sokban tér el a kettő, kivéve, hogy a piercingnek nem pillangókapcsa van hátul, hanem talpa. Lényeg a lényeg, hagyományos fülbevalót NE tegyél bele, nem a legjobb választás. Ha hozzáértővel szúratod (nem löveted), semmi baj nem lesz. A szalonban úgyis elmagyaráznak majd mindent, azt is, hogy mivel kezeld a sebet, meddig, satöbbi. :)

2013. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget bár arról nem írtatok, mennyire veszélyes... Mert a kozmetikusom nagyon lebeszél róla...:(
2013. szept. 27. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok.

Maga a szúrás nem veszélyes, amennyiben hozzáértő piercerrel csináltatod, mondjuk valamelyik jó nevű szalonban. A gyógyulás már lehet rizikós, igen. Nagyon kell ápolni, fertőtleníteni, tudva, hogy amíg egy éves nem lesz a lyuk, bármikor begyulladhat. A kezdeti időszakban ne fordulj arra az oldaladra alvás közben, amelyik oldalon a helix van! Ja, és az olyan seggeknek ne higgy, akik szerint egy hónap után már ki is lehet cserélni, mert egy hónap gyakran egy sima, fülcimpába szúrt lyuk számára is kevés, hogy meggyógyuljon. A helixet 4-5-6-7 hónapig békén kell hagyni.

2013. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól mondta az utolsó. Nekem már lassan 2. hónapja m a helix piercingeeg vanm de még mindig fáj és nem alszom azon az oldalon, nem is tudnék a fájdalomtól.
2013. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
semmiképp se lövesd hanem szurasd! eltörhet/megrepedhet a porc stbstb... nagyon sokáig fog fájni (osztálytársam 1 éve küzd vele és fáj és folyton begyulladt neki) nekem tragusom van ami 5 nap után teljesen begyógyult és egyáltalán nem is érzem már:) csak ajánlani tudom és nem annyira brutális a dolog mint látszik..
2013. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tragus nekem is tök hamar begyógyult pedig azt hittem azzal kell majd kínlódni.
2013. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia :) Lehet már késői válasz, de én most Január 5-én csináltattam a Helix percingemet (lövettem), nem fáj annyira mint mondják. Kb. 4-5 napig nem tudtam a lőtt fülemen aludni. Most van benn harmadik hete, hogy megcsináltattam és (lekopogom) semmi baja a fülemnek.. Ez szerintem nem igaz, hogy hónapokig még csak hozzá sem lehet nyúlni :) maximum 6 hetet kell várni míg begyógyul és már cserélheted is le egy másik fülbevalóra. Nekem annyit mondott a nő aki lövette, hogy vigyázzak, nehogy rá tekeredjen napközben a hajam a fülbevalóra mert akkor begyulladhat és ha hajat mosok akkor is törölgessem meg a lyukat, hogy minél kevesebb víz legyen a frissen lőtt lyuknál. 15/L
2015. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kiss Anna Boglárka válasza:

Sziasztok,

Én is szeretnék helixet csináltatni magamnak, kérdésem lenne, hogy tudnátok e egy jó Budapesti helyet, ahol biztos szakértelemmel lyukasztják és nem túl drágán?

1. kommentelő, nem írtál félre valamit véletlenül? Hol csináltattad te 144Ft-ért?! :D

2015. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!