Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Segítene valaki? Mik a smink...

Segítene valaki? Mik a smink alapok? Eszközök?

Figyelt kérdés
14 vagyok és körülöttem mindenki sminkel (ne értsetek félre én nem akarok!) szóval kezd kicsit ciki lenni, hogy nem tudom mi az a korrektor...Segítenétek? Szeretnék tisztában lenni az alapokkal, alap sminkcuccokkal, azok használatával, hogy mire jó egyáltalán. Lehet, hogy most kinevettek, de én még egy szájfényt sem tudok megkülönböztetni egy szempillaspiráltól (ránézésre legalábbis biztos nem) Előre is köszi.

2013. dec. 24. 20:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Oh, meg az ilyen alapszavakat, kifejezéseket is, ha kérhetem...
2013. dec. 24. 20:08
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Alapozó, arra való hogy eltüntesd a bőrhibáidat, általában erős fedésű, csak problémás bőrre ajánlott..

Korrektor, hasonló célt szolgál, mint az alapozó, csak gyengébb a fedése, pattanás utáni piros foltot, bőrtónus egyenetlenséget lehet vele eltünteni, illetve kontúrozni az arcot. Teljes sminknél az alapozó fölé teszik.

Púder, fixálni a krémes állagú termékeket, hogy ne csillogjon a bőr. Szemhéjra soha sem tesszük, különben a szemfesték nem tapad meg.

Szemhéjtus, fekete, levegőre kötő folyékony szemfesték, kihúzzuk vele a szempilláink tövét (általában) vékonyan, vastagon.

Primer (ejtsd: prájmer), a szemhéjpúderek alá használjuk, hogy az egyenletes maradjon, és ne csomósodjon össze a festék az apró ráncokban.

Szemceruza; krémes állagú ceruza, az alsó vízvonalak kiemelésére szolgál

Szempillaspirál,rúzs és szájfény nyilván tudod mire való

Pirosító, az arccsontok kiemelésére szolgál, egészséges színt kölcsönöz az arcnak. Több termékről szerintem nem érdemes beszélni ilyen fiatalon.

Egy kozmetikus :)

2013. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Előttem jól leírták, még pár dolgot hozzátennék :)

Alapozóból van nagyon erős fedésű, az a problémás bőrre, de sokuk csak ad egy egyenletes színt az arcodnak.

A korrektort alapozó előtt és után is lehet használni, szem alatti karikákra narancsoss szín, piros foltokra zöld. Pattanásokra is mehet, de ne a friss sebekre.

A púder fixálja az alapozót és mattít, ebből is nagyon jól kell színt választani.

Vannak külön szemhélyalapozók, de eddig nem leltem szükségét.

szájra szájkontúrceruza, kréta, szájfény vagy rúzs, ez elég egyértelmű, megkülönböztetni én is a címke alapján tudom csak.

Spirálből sok féle van, én a vízállót ajánlom, de a pilláidtól függ, nekem rövidek, ezért hosszabítósat is használok.

Pirosító vagy bronzosító is kellhet, de azt még egyelőre nem szereztem be.

Szemre szemhéjpúder, ha színt szeretnél, amúgy szemceruza vagy tus. Tusvonal húzására sok videó van, lehet cicás vagy egyszerű, vízvonaladra érdemes csak ceruzát használni, nem folyékonyt.

Szemöldökre lehet por, festék, ceruza, de vigyázz vele, sokszor egy szép formára szedett szemöldök sokkal jobban mutat.


A lényeg a megfelelő termékek kiválasztása a bőrtípusodhoz és színedhez, és a smink lemosása, bőröd ápolása.

Asszem mindent leírtam :)

2013. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Ha valakinek eszébe jut még valami, írja le, kíváncsi vagyok. :)

2013. dec. 25. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!