Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapvető sminkeszközök?

Alapvető sminkeszközök?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon sminkeltem, de meg szeretnék tanulni. Mik azok, amikre mindenképp szükségem lenne?

Nem szeretnék túl sok dolgot venni, se túl drágákat, mert ez tényleg csak az első próbálkozásom lesz, de fogalmam sincs, hol és mit érdemes venni.

Nagyon köszönök minden segítséget!


2013. dec. 25. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szép a bőröd akkor nem érdemes alapozót, púdert használnod, de ha szeretnéd, én az NYX termékeit ajánlom (Müller)

Hétköznapi sminkhez hozzátartozik valamiféle tus, amivel kihúzhatod a szemed. Én Maybelline master preciset használok könnyű bánni vele és nagyon pontos. itt egy videó, hogy hogy is csináld : ) http://www.youtube.com/watch?v=sD1ncPzOYbE

Ha gondolod használhatsz szempillaspirált. A legtöbb szerintem ugyan annyit tud, bármelyik drogériában válogathatsz. Ha szeretnél szemhéjpúderral próbálkozni akkor válasz pár egymáshoz és hozzád illő árnyalatot [link] vagy vegyél palettát. [link] itt nagyon sok félét találsz, mind jó minőségű. Ehhez szükséged lesz még ecsetre is. Rengeteg fajta van, de ezzel a három típussal remekül el lehet boldogulni. [link]

[link]

[link] (Müllerben is vehetsz, csak a típus a lényeg)

youtubeon találsz egy csomó make up tutorialt, ami segít, hogy megtanuld a technikát. : )

Valamint ne felejts el sminklemosót venni! (én ilyet használok: [link] )

Ezenfelül még böngészhetsz mást is az oldalról, ahonnan linkeltem, de én általában ezeket a dolgokat használom hétköznaponként (esetleg szemöldökceruza). Ezek mind középkategóriás termékek, ez alá az ár alá szerintem nem érdemes menni, mert nem igazán kapsz minőséget amivel érdemes dolgozni. Ha kérdésed van nyugodtan írj!

2013. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg első,akkor olcsóbbak közül válassz.Ajánlom a Rossmann-ban található Essence termékeket.Ami mindenképp kell:Szemceruza(lehetőleg barna,a fekete nagyon kevés embernek áll jól),Spirál(fekete,Lovely a legjobb,Curling Pump Up a neve),Rúzs(ha világos a bőröd mehet sötétebb is),Tus(ez nem kötelező,de ebből is a Lovely-t ajánlom),Alapozó(nem muszáj és vehetsz BB krémet is,az jobb,csak drága,olyan 2000-2500 ft)vagy alapozó helyett korrektor(ez a pattikra jó),esetleg szájfény.Ez külön külön Kb:Szemcerka:400 ft,spirál:650,rúzs(ebből még a Lora márkát ajánlom,nagyon jók a rúzsaik):300 ft,Tus:600,Alapozó:1000 körül vannak.Szájfény:300.Jó sminkelést!:)
2013. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Korrektor:700 ft,lemaradt,bocsi.:))
2013. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is mindig meg kell tisztítani alaposan az arcbőrt, aztán hidratálni.

Bőrhibák (pirosság, pigmentfoltok, pattanások) eltüntetésére ott van a korrektor: tudom ajánlani az Essence Stay all dayt, 850 Ft körül van rossmannban, de akcióban még jobb árban megkaphatod, vagy catrice Camouflage (sokkal töménnyebb)

Alapozás: Figyelj arra, hogy ne legyen sötét a bőrödhöz, se sárgás (ezt sajnos nekem is nehéz eltalálni, mert drogériás fényekben tökéletesnek tűnik mindig a szín). De ne vegyél noname, 100 forintos cuccokat, maybelline, maxfaktor megteszik

Púder: Alapozás rögzítésére, fixálásra, az arcbőr mattítására való, ha zsíros a bőröd, mint nekem, ez elengedhetetlen


Szemek:

Ajánlatos a szemhéjat lealapozni, mert így tovább marad fent a festék, nem csomósodik be, nem ül be a redőkbe. Szemhéjadra rakhatsz szemhéjfestékeket, amit akarsz.

Tust nehéz megtanulni pontosan használni, de érdemes, mert gyönyörű szerintem.

Szempillaspirál ami kihagyhatatlan alaptermék a sminkelésnél. Itt se vegyél NYC-t, vagy ilyesmit.

Szájak max szájfény szerintem, túl fiatal lehetsz.

Ecsetek azért kellenének: szemhéjecset legalábbis, alapozót felviheted ujjal is (én is úgy szoktam), a jobb púderekhez meg van pufi


Aztán van még kontúrozás, bronzosítás, pirosítás. Ezek majd később.


Mindig lesd az akciókat, akár egy jó akcióval 1000 Ft-ot is megspórolhatsz. Honlapon is mindig meg tudod nézni dm, rossmann, müller aktuális akciós katalógusát.


Linkelek pár videót, nekem sokat segítettek:

http://www.youtube.com/watch?v=r0HpbASP7AM

http://www.youtube.com/watch?v=CZTqlmTXLW8


Krémmánián nézegesd a véleményeket a termékekről!

2013. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!