Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Füllyukasztás. Tanácsok?

Füllyukasztás. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Szeretném kilyukasztatni a fülemet,de eddig még nem engedték,viszont most lesz rá lehetőségem pár hét múlva.Esetleg tudnátok adni néhány tanácsot,hogy mit tegyek előtte/utána vagy hogy mit ne tegyek.Esetleg saját vagy közeli ismerős tapasztalatából mi a teendő. Előre is köszi!

2014. jan. 30. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

-nem lövöldözünk, biztostűt meg tartsd meg a kézimunkához. Piercinget, fülbevalót steril tűvel.

-normális piercingszalonban az orrod előtt bontja ki a steril kesztyűt, a steril tűt és a füledet átmossa fertőtlenítővel. Ahhol ez nincs meg, ott ne engedj semmit.

-utánna a fülbevalót kb 2 hónapig nem kicserélni, rendesen tisztítani, fertőtleníteni. Betadine pl.

2014. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Magamnak sosem merném kiszúrni/lőni.Nem vagyok elég bátor hozzá :D Meghagyom a képzett embereknek!
2014. jan. 30. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Szalicilsavas alkoholos oldattal fertőtleníteni (gyógyszertárban kapható...a szalicilsavas össze is húzza a furatot, szóval segíti a gyorsabb gyógyulást, ja és azért gyógyszertárban vedd, mert az sokkal olcsóbb, mint a piercer által adott fertőtlenítő oldat).

A fülbevalót ezen kívül ne nagyon piszkáld, és ne vattakoronggal/fülpiszkálóval fertőtlenítsd, mert a mikroszálak beleragadhatnak a furatba (inkább vegyél gézt...szintén gyógyszertárban...a kisebb, amivel még kellemesen le lehet fertőtleníteni 6x6 és én 85 forintért vettem, nem nagy ár)


17 furat gazdája vagyok (piercingek és fülbevalók), és én így csináltam, és egyiknek sincs semmi baja...Nem volt fertőződés, se gyulladás, se vadhús, se semmi...még az industrialnál se, pedig az az egyik legnehezebben kezelhető piercing...


Ja meg ha csak egy oldalra csináltatod, érdemes a másik oldaladon aludni, hogy ne fájjon...(meg nyilván gyorsabban gyógyul, ha nem nyomorgatod folyton bele az ékszert)

A csere megadott ideig nem érdemes (bár én sose tartottam be...az orr piercingemet véletlenül kaptam ki két héttel a berakatása után, lényegében csak az industrial és a tragus maradt bent addig, és most csak ezek a furatok nem érzékenyek a hidegre...szóval tényleg érdemes betartani)

2014. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ezek sokat segítenek :D Eközben végül tegnap arra jutottam,hogy itt az idő és ma már gyógyulgat is :D Mindenképp gézt használok,hallottam,hogy a pamacs nem túl kellemes.És én minden esetre bent hagyom 4-5-6 hétig(fülcimpába),meg amúgy is jól néz ki a fülbevaló,szóval nem kell gyorsan cserélni :)
2014. febr. 1. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!