Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hosszú vagy rövid köröm?...

Hosszú vagy rövid köröm? Mindkettőhöz mellette és ellene érveket kérek!

Figyelt kérdés

És azt is, hogy nektek hosszú vagy rövid!

Köszi :)



2014. febr. 19. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Mellette:

Hosszú: nőies, csinos

Rövid: nem törik, kényelmesebb a házimunka egyéb tevékenységek elvégzése


Ellene:

Hosszú: alámegy a kosz, hamarabb letörik, nehezebb mosogatni , hajat mosni, számítógépen gépelni, pattintós dolgokat(colás üveg) nem lehet felpiszkálni mert szintén letörik, kontaktlencsémet nem tudom berakni


Rövid: nem nagyon jut eszembe ellenérv

2014. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyban függ attól, hogy neked milyen típusú a körmöd


nekem erős és ráadásul szép hosszú maga a körömágyam is, ezért amikor rövidre levágom és befestem, akkor is olyan, mintha hosszú lenne. így nekem a rövid is jól áll.


de van, amikor megnövesztem. az macerásabb, mert ha az egyik beszakad és le kell vágni, a többit is le kell mert hülyén néz ki.


egyébként most éppen rövid, 2 hete vágtam le hosszúról. most nő :)

2014. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hosszú- pro: szép, nőcis

contra: igényli a törődést és szerintem csak kilakkozva szép

rövid- pro: könnyebb megfogni a súlyzót, nem törik le, szép lakk nélkül is

contra: nincs rajta annyi hely, ahol díszíteni lehet


nekem rövid van de azért, mert a pasim nem szereti, ha hosszú

2014. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
ha természetes körömről van szó akkor a rövidre voksolok mert az szerintem undorító,ha hosszú nagyon.Mivel nekem műkörmöm van 5 éve volt sokféle de a hosszút szeretem nekem amit az első írt könnyebb műkörömmel mint természetessel és röviddel most gél lakk van és rövid hát utálom úgyhogy pénteken rakatok fel műkörmöt.NEm az én stílusom
2014. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem hosszú, néha kocka, néha mandula. Régen rágtam, ahogy abbahagytam kb. fél év alatt szép erős és hosszú lett. Nem nő túl gyorsan, de az erőssége kiegyenlíti :) Nem karom persze, a "fehér" rész kb 0.7 centi :D


Hosszú:

pro: csinos, nőies, hasznos is lehet pepecs dolgokban :D

kontra: nagyobb az esélye, hogy letörik ami nem a leg kellemesebb dolog, néhány tevékenység nehezebb vele


Rövid:

pro: könnyebb vele ezt-azt csinálni

kontra: nem annyira "csinos"


Bár szerintem a hosszú köröm is lehet igénytelen, míg egy ápolt, kifinomult rövid köröm is gyönyörű.

2014. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a nagyon rövid köröm tetszik. Olyan, amikor még csak nem is látszik a fehér rész. :)

Erôs körmeim vannak, ha megnövesztem, nem törnek. Egyébként meg olyanok, mint a #2-es válaszolónak. :)


Mellette


-Hosszú köröm: nôies, szép, szépen lakkozható (de ezt nem igazán szeretik a férfiak, konkrétan utálják a lakkot)


-Rövid köröm: könnyebb vele csinálni bármit is, nem piszkolódik, szerintem szebb is, könnyebb vele hajat mosni, (a karmolás nem annyira fájdalmas vele)



Ellene


-Hosszú köröm: könnyen piszkolódik, törik, nehéz vele a házimunka, bizonyos hosszúságban ízléstelen, megtelepednek alatta a kórokozók, nehezebb vele a konyhában tevékenykedni (bizonyos mértékben házimunka)


-Rövid köröm (szerintem mind relatív): van, akinek nem tetszik, nem annyira díszíthetô egyesek körme, bizonyos férfiak szerint nem annyira szép


16/l

2014. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jöhet még válasz :)


Nekem régen mindig tövig le volt vágva, de kb. 3 hónapja megnövesztettem.. a fehér rész majdnem 1 centis volt, de már nem volt olyan szép és az egyik letört, tehát levágtam.. tényleg ezerszer egyszerűbb nélküle az élet, de azért hiányzik. Nem tudom eldönteni, hogy növesszem megint (ha csak a felére is) vagy hagyjam így, ezért kérdeztem.

2014. febr. 23. 17:57
 8/10 anonim válasza:
Ha rövid az ujjad a hosszú nyújtja, viszont a rövidtôl tömzsinek látszik, a hosszú ujjaknál inkább a röblvidebb ajánlott, a hosszú olyan természetellenesen hat
2014. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
utolsó vagyok: nekem álltalában hosszú, mert pici ujjaim vannak
2014. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hosszú:

előny: szebb, nőiesebb. ha szépen ki van lakkozva/műköröm akkor nagyon széppé teszi a kezet felkelti a figyelmet. férfiaknak tetszik (bár van egy részük akinek nem, mert fél tőle :))

hátrány: nem tudom kinyitni a dobozos üdítőt csak szenvedés árán és a földről aprót felszedni szinte esélytelen.


rövid:

előny: sporthoz, bizonyos munkákhoz sokkal jobb. nem kerül sokba...

hátrány: sztem nem néz ki olyan jól mint a hosszú köröm. például egy franciára lakkozott körmöt rövidben el se nagyon tudok képzelni.

akinek vastagabb ujja van, annak sokkal jobban áll a hosszú köröm mint a rövid

2014. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!