Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Létezik, hogy ugyanaz az...

Létezik, hogy ugyanaz az alábbi parfüm ennyivel olcsóbb az iparfumerian, mint a Marionnaudban? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Givenchy Gentlemen Only nevű parfümről van szó. Az árak a következőek:


iparfumeria:

50 ml: 12 490 Ft

100 ml: 16 490 Ft

[link]


marionnaud:

50 ml: 18 490 Ft

100 ml: 25 490 Ft


[link]



Végigolvastam már minden véleményt az iparfumeriáról, nagyrészt pozitív dolgokat olvastam mindenhol (már amennyire ez mérvadó/hihető), de így is nehéz elhinnem, hogy a 100 ml-es változatot 9000 forinttal olcsóbban tudják adni úgy, hogy eredeti.


Tapaszlatatok, tanácsok valaki?


2014. márc. 18. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan náluk vásárolok, korrekt cég. Garantáltan eredeti, jó minőségű termékeket árulnak.
2014. márc. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Joy Turner ***** válasza:
Létezik. Én is tőlük vásárolok mindig parfümöt. Moshino Funny! 100 ml az iparfumerián kb 9000 Ft, marionnaudban 24000 Ft. Minden termékük eredeti.
2014. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy ekkora a különbség. Én azt hiszem, Douglasban láttam kb. 35 ezerért azt a parfümöt, amit Németországban 25 ezer környékén vettem. Eredeti mind a kettő, csak kérdés, mennyit tesz rá az üzlet, ami árulja.
2014. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A parfümériák teljesen el vannak szállva az árakkal. De ha belegondolsz, akkor valahol érthető, hiszen nekik a bolthelyiség bérleti díját valahonnan elő kell teremteni, míg a netes parfümériáknak nincs ilyen plusz kiadásuk, így a profiton felül mással nem kell emelni az áraikat.
2014. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Két nappal a rendelés után már meg is érkezett. Az üveg, csomagolás és sorozatszám alapján eredetinek tűnik. Az illat is ugyanaz teljesen, mint amit a parfümériákban szagoltam (legalább 3-4 alkalommal teszteltem az illatot a bőrömön és tesztpapíron is, úgyhogy bátran állíthatom, hogy ugyanaz az illat)


DE! Fél- egy órával később már egyáltalán nem érzem az illatot. Tudom, hogy ez nem mérvadó, mert az orra elfárad az embernek, de ha végighúzom a kezemet ott, ahova fújtam belőle, akkor is csak nagyon enyhén érződik az illat két órával később. Ruhára fújva szintén ugyanez a helyzet. Ugyanakkor a Dior Fahrenheitot a múltkor három-négy fújás után folyamatosan éreztem magamon legalább öt órán keresztül. Nem tudom eldönteni, hogy eredeti-e...


Igazából arra tippelnék, hogy eredeti a parfüm, csak fel van vizezve.


Rendeltem tőlük 1-5 ml-es parfümmintákat is, amik viszont nem gyári minták, hanem egy felirat nélküli fújóban kaptam őket és erre van ráragasztva egy fehér cetli, rajta a legegyszerűbb betűtípussal az illat neve. Gondolom, ezeket ők töltik át a mintás üvegekbe a rendes kiszerelésű parfümös üvegekből, ha pedig ilyenek miatt képesek felnyitni a parfümös üvegeket, hogy mintákba töltsenek belőle, mért ne lennének képesek rá, hogy felvizezzék a parfümöket?


Hülyeségeket beszélek és eredeti a parfüm, csak ilyen gyenge az illat, hogy hamar elszáll vagy becsaptak?

Nem vagyok szakértő, úgyhogy segítsetek kérlek! Mert már nagyon kíváncsi lennék, hogy átvágtak-e vajon!

2014. ápr. 4. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez sosem fog kiderülni. Esetleg még más parfümériákan megnézheted, mennyibe kerül, illetve DM-ben, Rossmanban, hogy rendelésre tudnak-e hozni és mennyiért.

Vagy esetleg ha a márka saját online shopjából meg tudod rendelni, az sem rossz.

2014. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor derülhet ki, ha veszel egy "eredetit" egy parfümériában, ami jóval drágább. Használd azt is és ha annak tovább tart az illata, akkor biztos, hogy vizezettet kaptál. Ha nem, akkor ennyi, ugyanazt kapod meg neten, csak fele annyiért.
2014. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én most rendeltem tőlük egy parfümöt, a hozzá tartozó testápolót és egy másik parfümmintát.


A parfümmintám nekem olyan volt, mint régen az Avonos, tehát nem fújós (mint pl a Body Shop által küldött), hanem a "dugattyús".


A parfüm viszont biztos, hogy eredeti és nem vizezett. Azért rendeltem online, mert a boltokban ez a fajta (márka) nem kapható. Mivel a parfüm ugyanolyan celofán csomagolásban volt (és ugyanúgy volt hajtogatva a celofán mindkettőn), mint a testápoló, így biztos vagyok benne, hogy nem volt felbontva a parfüm. A doboza ugyanolyan aranyozott, dombornyomott mintás mindkettőnek. A feliratok betűtípusa is megegyezik. Szerintem a gyártáskor ekkora figyelmet nem szentelnének egy hamisítványra!

Általában az átcsomagolt termékeket zsugorfóliázzák (lásd Media Marktban a DVD-ket), nem pedig celofánozzák. A fólia végeit a zsugor esetében "összeforrasztják", míg a celofánnál szépen hajtogatják.

Ráadásul a hamisítvány parfümöknél nem hiszem, hogy nagy figyelmet fordítanának a parfümhöz járó karkötő minőségére...

Jah, és az én parfümöm doboza fényes, szóval az ujjlenyomatok vagy azok elmaszatolása is látszódtak volna felbontás esetében. :)


A hamisítvány veszélye, vagy az eredeti "felvizezése" inkább a csomagolás nélküli, teszter termékeknél van.

2014. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nagyon remélem, hogy tényleg eredeti!


Bár hiába eredeti, hogyha ilyen hamar elszáll az illat. Ruhára szoktam fújni és közelről szagolva sem érződik már sokszor egy óra után sem az anyagon. Ehhez képest más drogériában vásárolt parfümjeim pedig napok elteltével is érződnek a textilen...

2014. jún. 6. 20:21
 10/12 Joy Turner ***** válasza:
Különböző márkák különböző illatai nyilván nem ugyanolyan tartósak. Plusz kérdéses, hogy edp vagy edt.
2014. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!