Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért olyan divatosak a...

Miért olyan divatosak a fülbevalók?

Figyelt kérdés
Miért hord a legtöbb lány fülbevalót? Miért éri meg nekik kilyukasztani (sérülést okozni) egy tesztrészüket, csak azért hogy mindeféle dolgokat beleakasszanak, ami 'menő'?
2014. márc. 29. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Le vagy maradva, szivi! Már az ókorban is aggattak díszeket a fülükbe a nők (és halkan súgom, bizonyos társadalmakban a férfiak is)!
2014. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, eredetileg a férfiaknál volt divatos, de nem tudom megérteni mi a jó benne.
2014. márc. 29. 20:56
 3/11 anonim válasza:
100%
Ezen felesleges törni a fejed.:') Azért mert szép, ez olyan mint hogy miért tetováltatnak mert elmond a tetkó valamit. Sajnos nekem nem lehet mert sehogy sem marad meg fülembe de lehetne én is csináltatnék.:)
2014. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én szép helyett természetellenesnek tartom, de tegyük fel hogy szép. Megéri ezért kárt tenni a testedben?
2014. márc. 29. 21:01
 5/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb lányt gyerekként elviszik, tehát nincs sok választása. Nekem pl. 5 évesen már kilőtték, sokaknak már baba korukban megcsinálják.
2014. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Erről az jut eszembe, amikor a tehenek fülébe tesznek sárga cetliszerű jelzéseket.
2014. márc. 29. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Mert a legtöbb ember szerint szép:D egyébként se egy nagy sérülés, a cimpa luk 2 hét alatt meggyógyul.
2014. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ mióta van a luk. Nekem évekig se nő be.
2014. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg még piercingjeim is vannak...18 furat gazdája vagyok, és nem úgy fogom fel, hogy sérülés, hanem úgy, hogy ékszer...és egyébként jól néz ki...

Amúgy Indiában az orr piercing státusz szimbólum, afrikai törzseknél a fültágító is bevett szokás, ha jól tudom az őserdei lakosoknál szokás a septumként átvett orrkarika (amit bikás orrkarikának szoktak nevezni), és a köldökpiercinget régen az előkelő nők hordták, ezzel mutatva gazdagságukat (rendszerint aranyból készült)...

Amúgy kiskoromban kilyukasztották anyámék a fülemet, pedig anyám gyűlöli a piercingeket, testékszereket (és a többi fülbevalómtól undorodik, meg az ékszereimtől), de az neki még belefért az "esztétikus" kategóriába...

Egyébként elég régóta divatosak a fülbevalók, mostanában a tetoválás kezd elterjedni, és én speciel nem azért csináltam, mert "menő", hanem mert tetszik, és nem érdekel, hogy mások mit gondolnak róla, hogy szerintük menő vagy sem...

És amúgy a fiúk is hordanak már fülbevalót, és erre a kérdésre tulajdonképpen szerintem lehetetlen használható választ adni...

Konkrétan a kérdéseidre az általam gondolt válaszok: mert sokan hordják, mert tetszik nekik, mert jól néz ki és nyom nélkül beforr.

2014. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Fene tudja miért divat, csak az és kész. Nekem is babakorban lyukasztották a fülemet, de amint megtehettem kivettem a fülbevalót és azóta sem akarok többet. Vannak szépek, de egyszerűen nekem zavaró, kényelmetlen... hosszú hajtól amúgy sem látszik, így felesleges is.
2014. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!