Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Azt a körömlakkot, amire rá...

Azt a körömlakkot, amire rá van írva, hogy csak műkörömre használható, az árt a körömnek?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakkot, és imádom a színét (Lovely Ibiza neon), de amikor ki akartam festeni a körmöm, észre vettem, hogy rá van írva, hogy: Figyelem: kizárólag műkörömre alkalmazható. Mi lesz, ha használom rendesen? Árt a körmömnek?

2014. ápr. 24. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Nem találkoztam még ilyennel, de amire én tudok gondolni:

- a lakk túl vastag réteget alkot, így a természetes köröm alatta akár begombásodhat, mert nem szellőzik

- van valami olyan adalék benne, ami a természetes körmödnek ártalmas

- a körömlakk csak műanyag felületen tapad meg, így a saját körmöd ledobná magáról

2014. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) még jöhetnek a válaszok ;)
2014. ápr. 24. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
AMúgy, ha mostanában vetted, akkor nyugodtan vidd vissza, mert biztosan kicserélik neked.
2014. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

"A lakk hátulján fel van tüntetve, hogy kizárólag műkörömre alkalmazható. Állítólag azért van, mert tartalmaz egy olyan anyagot, amelyet az EU-ban már betiltottak. A műkörömmel elkerülhetjük, hogy közvetlenül a körmünkkel találkozzon az anyag." (forrás: [link]


Nekem már harmadik napja a körmömön van, nagyon tartós. egy nap után egyet lemostam, de semmi elszíneződés. :D Szerintem néhány éve minden lkk tartaémazta azt az anyagot, mégsem lett senkinek baja..

2014. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi! akkor mégis megtartom :)
2014. máj. 5. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!