Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek nagyon durva ez a...

Szerintetek nagyon durva ez a smink a mindennapokra? Még kezdő vagyok, segítség!

Figyelt kérdés

Szóval mindennapi sminkem sorrendben ez:

- BB krém

- púder

- alapozó

- púder

- korrektor

- púder

- pirosító


majd pedig szemfestékek.


A lényegi kérdésem az, hogy minden réteget le kell fedni púderrel, vagy a BB krémre mehetne egyből az alapozó?


27 vagyok, most kezdtem el nemrég egy nívós helyen dolgozni (államigazgatás), ahol nem megengedett a pattanás, ronda arcbőr. De nekem mégis az van, pedig helyesen étkezem, sportolok, stb.


Szerintetek ez a rétegelt alapozás milyen? Vagy mit javasoltok?


2014. máj. 30. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nem smink, konkrétan vakolat. A bőrödet tuti hazavágja, lehet, hogy most elfedi a problémákat, de elég hamar olyan szinten ragyás leszel, hogy a fejedre húzott zacskóval sem tudod eltakarni. Menj kozmetikushoz, bőrgyógyászhoz, és kezeltesd az alapproblémát inkább.

Azért az államigazgatásban sem fognak kirúgni, ha van 1-2 bőrhibád, hidd el. Persze el lehet fedni, de inkább vegyél egy jó fedőképességű alapozót (olyat, ami problémás bőrre való), arra egy jó korrektort, ahova muszáj és egy KEVÉS púderrel fixáld a végén. Erre jöhet egy kis pirosító - már ha por állagút használsz, ha folyékonyat, zseléset, akkor azt a púder előtt vidd fel inkább. Nem tudom elképzelni, hogy a jelenlegi "sminked" normálisan nézne ki. Tuti messziről lerí, hogy ki vagy vakolva. Az sokkal feltűnőbb, mint egy patti, és egy komoly munkahelyen nem különösebben szeretik azt se, ha úgy nézel ki, mint egy... olcsó nő.

Esetleg azt tudom még javasolni, hogy ha kozmetikusnál vagy, kérd meg, hogy tanítson meg sminkelni alapszinten, és segíthet megtalálni a legjobb termékeket is.

2014. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bb krémre nem kéne alapozó. Ha akarsz alapozót akkor hagyd ki a bbt. Púdetezni pedig az alapozó után szokás hogy fixáljunk.

Tehát kb ilyesmit kéne.

Arcmosás, hidratálókrém, alapozó, púder.


Amit te írtál, még olvasni is rossz volt. Az tényleg vakolat.

2014. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Most ez komoly? Mert elég nehéz elhinni, hogy egy 27 éves nő annyit ne tudjon, hogy ez milyen káros a bőrére. Hamarosan úgy fogsz ettől kinézni, hogy már semmi nem fedi majd el.

1. Arctisztítás

2. hidratálás

3. alapozó

4. korrektor

5. púder ha szükséges (de mondjuk egy matt finishű, jófajta alapozó mellé már nem kell púder)


Nálam több bőrhibája senkinek nincs, de már magában alapozóval el tudom fedni mindet... Bourjoist használok.

Amúgy meg orvos látott már? Nekem hormongondom van, amiatt rémes a bőröm, de már a kezelésektől/gyógyszerektől javul szépen.

2014. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaj, ezt kihagytam. Nem kéne minden réteget púderezni. Azt csak egyszer szokás, a végefelé.
2014. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a BB eleget fed, akkor felesleges az alapozó és mehet rá a korrektor és a púder.

Ha meg alapozót használsz, akkor a BB elhagyható.


Youtube-on van rengeteg magyar smink videó az alapozástól a púderezésig mindenről, a sminkeszközök kiválasztásától a tusvonalig. Szóval mindent meg tudsz nézni + tippeket is kapsz.

2014. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. számomra is furcsa, de egyáltalán nem vakolatszerű az arcom, nem látszik rajta a sok smink:) akkor a lényeg, hogy nem kell minden réteget lepúderezni. És amúgy ez nem a kortól függ, eddig én sem sminkeltem, de most már muszáj, mert az ember ki van rittyentve, mint az állat:) (és nem keltek olcsó hatást sem)


ezért is kérdeztem, hogy vajon más hogy csinálja, mert sem a családomban, sem a barátaim közül nem sminkelnek az emberek, senki, egyáltalán. :)


BB krém igazából színezett hidratáló, és ugye azt jó, ha használ az ember, azért használom, alapozót meg muszáj.


Voltam bőgyógyásznál, kozmetikusnál, így is ilyen az arcom. Nem tudtak segíteni, mert csak 2-3 pattanásom van, nem az egész arcom ragyás. Budapesten nem csoda...a barátnőimé is ilyen, akik sokat vannak a Belvárosban. Szóval marad az eltakarás.


Köszi mindenkinek:)

2014. máj. 30. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én sorrendem (arctisztítás és hidratálás után):

-alapozó/bb krém/cc krém (mikor melyik)

-korrektor

-púder

-szemfestés...

Folyékony korrektort fixálni kell...de amit te csinálsz eléggé túlzásnak tűnik...

2014. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én államomat ne igazgassa az a 27 éves lá(/é)ny, aki még azt sem tudja, hogy kell alapozni, ezért ITT teszi fel a kérdést...!
2014. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az utolsó komment:)))
2014. jún. 3. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!