Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egy nőnek mit kell tartania a...

Egy nőnek mit kell tartania a pipere/sminktáskában?

Figyelt kérdés
Melyek azok a termékek, amelyeknek minden nőnek meg kell lennie? Gondolok itt a tisztálkodási és smink szerekre, hajápolókra.
2010. jan. 2. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Leírom nekem mik vannak. Mini fésű XD alapozó , szemcerka , szemhéjtus , fülpiszkáló ha elmosódna a sminkem és nem a fülemre-.- XD Akkor szájfény , aszem ennyi
2010. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

púder,szemcerka,pirosító,fésű,nekem télen ajakbalzsam.


És érdekes a kérdésfeltevés,hogy : mit KELL tartania, MINDEN nőnek meg KELL lennie... ez mi? Miért lenne muszáj?

2010. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem a sminktáskámban amit mindig magammal hordok, van: korrektor, alapozó, púder, szempillaspirál, szemceruza, ajakápoló, szájfény, hullámcsatt, hajgumi, minifésű, dezodor, parfüm. ha pár napig nem leszek otthon v olyan helyre megyek akkor még pirosítót & hajlakkot is viszek.
2010. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második: Úgy értettem, ahogy rengetegszer halljuk (pl. minden nőnek kell egy fekete ruhának a szekrényben lógnia - ez persze nekem nincs meg), szóval attól függ, hogy hogyan akarjuk felfogni a kérdést.
2010. jan. 2. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van benne alapozó, púder, púderhez ecset, szemhéjtus, szemöldökcsipesz, szempillaspirál.


De sztem amire te gondolsz: púder, korrektor, szájfény, parfüm. :D

2010. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hát, nem tudom mi kell. de leírom nekem mik vannak: szemcerka,szemfesték,fülpiszkáló(nekemis azért mert ha smink elmosódik..)vatta,smink lemósó helyett nekem testápóló van, minifésű,szájfény,szempillaspirál,csatt,hajgumi,púder,parfüm. ennyi:D
2010. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sokkal jobban jársz ha átgondolod milyen típus vagy, mire van szükséged és azt szerzed be. A többi "vacak" nem kell, csak pénzkidobás.

Pl. sokszor mondják, hogy a nőknek kell legyen egy vadító piros rúzsa, mert az mennyire jó és milyen sokszor bevethető.

Hát én ugyan nő vagyok, de a számat sose kenem ki, max. valami visszafogott ajakápolóval vagy ha fotózás van akkor szájfénnyel. Szóval nálam a rúzsok kiesnek.


Púderem és alapozóm (meg egy olcsó korrektorom) van de azt se használok csak ha muszáj. Általában felkenem egy mattító arckrémet reggel és kész. Ha viszont nagyon pattanásos időszakom van vagy megintcsak képek készülnek rólam akkor alapozó, púder, korrektor ami éppen szükséges - az arcom állapotától függ. Ezzel azt akarom mondani, hogy az arcbőrödtől függ, kell-e neked ez a sok cucc. Ha szép a bőröd és nincs vele különösebb gond felesleges. Azért egy jobb alapozót vehetsz, ha nagyobb eseményre mész és szükségét érzed a használatának.


Szempillaspirál is jó ha van, mondjuk egy fekete mert az általában mindenkinek jól áll, de sok sminkhez csak a barna a megfelelő. Vehetsz még színeset kéket, zöldet, pirosat, aranyszínűt, ezüstöt stb ha a stílusodba belefér.

Én pl. festetem a szempilláimat így nincs szükségem spirálra sem :D Illetve vannak spiráljaim de színesek, azok is csak azért, hogy ha különlegesebb extrább sminket akarok legyen mihez nyúlni.


A hajra szerintem kell:

- sampon (zsíros hajra, száraz hajra, korpásodás elleni, gyakori hajmosáshoz való stb. válassz :))

- balzsam (mondjuk én azt nem használok, pedig hosszú és kócosodásra hajlamos hajam van...)

- hajpakolás! Ez nagyon fontos szerintem, ettől lesz szép, selymes a hajad. Tudom ajánlani a Placentás hajpakolást, 1 literes nagyon sokáig elég, fodrászkellékesben kapható ezer forint alatt. Én ezt használom minden hajmosás után ezért hagyom ki a balzsamot.

- Fésülködés megintcsak opcionális, nekem egy bontófésűre és egy hajkefére van szükségem csak. Meg van egy tupírfésűm vagy nem tudom hirtelen mi a neve... Én ezekre nem költök sokat, ugyanolyan műanyag a legtöbb fésű, az olcsó is ugyanaddig bírja nekem.


Próbálom már tematikusabban leírni.

Tisztálkodás, testápolás:

- tusfürdő, ha szeretsz a kádban fürdeni akkor habfürdő is

- nem árt venni egy fürdőszivacsot is (tescoban pl. kapható de gondolom még rengeteg helyen) erre tudod rányomni a tusolózselét

- testradír hetente 1-2 alkalommal elég használni

- esetleg intim lemosó, hogy lentre ne kelljen szappant használnod, mert az szárít (én használok lemosót, de őszintén nem sok értelmét látom...)


- egy jobb testápoló, de ha olcsóbbat szeretnél a baba is megteszi, a kamillással vigyázz mert egyes ruhákat kicsik besárgít (bár általában mosáskor kijön)

- kell ugye dezodor is ja és parfüm se árt azt minden nő szeret használni szerintem ;)


A lábápolásra is kitérnék: szerintem nem árt valami jó lábápoló krém amivel időnként be tudod kenni az egész lábad a bokádig. Én este szoktam és húzok rá egy pamutzoknit és reggel veszem csak le. Nagyon hatásos.

Ha bőrkeményedéses a lábad akkor szükséged lesz egy sarokreszelőre, vagy habkőre. Lábradírt is vehetsz de szerintem nem sokat ér, én habkövet használok csak és utána krémet.


Az Arcra:

arctisztító ~ a bőrödnek, életkorodnak megfelelően

arctonik (én mondjuk sokszor kihagyom, csak ha pattanásos a bőröm akkor használok)

arckrém (éjszakai, nappali - nappalra fényvédős mattító ajánlott, éjszakára ilyet ne használj inkább valami természetes alapanyagút, vagy ránctalanítót, vitaminosat.)

szemránckrém vagy szemkörnyékápoló


A kézre is oda kell figyelni, én minden este bekenem mert rengeteget nyúlkálok vízben és sokat mosok kezet.


Sminkszerekhez visszatérve, szerintem az alap dolgok: rúzs/szájfény, szempillaspirál, szemceruza, alapozó korrektor púder. De te tudod milyen típus vagy natúrsminket szeretsz inkább vagy extravagánsabbat. Attól is függ hol dolgozol, milyen lenne ízléses...

És a szemhéjtus is jó de ha nem szeretsz ilyenekkel babrálni akkor nem kell.


Ezek olyan dolgok, hogy te ismered magad nézd meg a tükörben pl. az arcod és látni fogod mi vele a probléma. PL. ráncos, zsíros a bőröd vagy nem egyenletes a színe stb. És akkor arra kell terméket venned. A sminknél is ugyanez nézd meg mit szeretnél magadon hangsúlyozni, milyen külsőre vágysz és azt vegyél ami ahhoz szükséges.

Én sminkes leszek, de akkor is azt mondom rengeteg (egyeseknek!) felesleges dolog van a piacon, nem kell megvenned mindent amit a magazinok javasolnak, hogy egy nőnek kell.

Nekem pl sosem lesz kis fekete ruhám, mert sportosan, fiúsan öltözködöm :) és egy egyáltalán nem zavar.


Végül javaslom pihenj sokat, mert a megfelelő mennyiségű alvás csodákat tesz :)) sokkal szebb lesz az arcod is. És fogyassz elegendő folyadékot, nagyon jót tesz a bőrnek, hidratálja belsőleg, a szád is teltebb lesz picit ha sokat iszol, mert ott mutatkozik meg először ha valaki kevés folyadékot fogyaszt, kiszárad az ajka és (nem sokkal) kisebb lesz, nem olyan telt.


Nagyon változó, hogy melyik nőnek mire van szüksége, de abban biztos vagyok hogy nincs értelme valakinek az összes létező terméket beszerezni, inkább dönts okosan több pénzed marad. ;) Sok sikert.

2010. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
zsebtükör, fésű, szempillaspirál, szájfény vagy rúzs, szemceruza és alapozó na meg ha kell púder
2010. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Csáááásztok.. nekem uborka van a tatyómban:) Méretes;)
2010. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A tampont miért hagyta ki mindenki? Csak én járok vele mindenhová? (na nem mintha 2 naponta jönne meg :), de így érzem magam biztonságban. Sosem lehet tudni ;) )
2010. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!