Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának tényleg akár a...

Egy anyának tényleg akár a saját boldogtalansága árán is csak a gyermekét kell szem előtt tartania?

Figyelt kérdés

"Ne ismerkedj másokkal, mert anya vagy, elsősorban a gyerekeddel kell foglalkozni, a saját boldogságod másodlagos."

"Ne járj el szórakozni, hogy néz ki, ha egy anya nem otthon van a gyerekkel??"

"Ne válj el, hiába rossz a házasságod, mert a gyereknek teljes család kell."

"Ne legyen a nagyszülőkkel a gyerek egy délutánt se, hogy randizni tudj, mert egy anyának a gyerekével kell lennie, nem randiznia."


2011. aug. 7. 14:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyesek így gondolják.

Én nem értek vele egyet.

2011. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim, nagyszüleim így gondolták. Én nem teljesen gondolom így. De attól is függ, mennyi idős az a bizonyos gyermek :) Attól, hogy van egy gyermekem, biztos, hogy nem vágnám el magam előtt a lehetőséget, hogy valakivel még boldog lehessek, és teljes családi életünk legyen.
2011. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értek egyet vele. Az a gyereknek sem jó, ha az anyján látja hogy boldogtalan, feszült, ideges. Meg ez a ne válj el... Én szüleim is elváltak és sokkal jobb volt így, mert amíg együtt éltek csak az ordítozásukat hallgattam. Ettől függetlenül mindkét szülőm szeretem és jó a kapcsolatunk.
2011. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
so-so! A másodikkal egyet értek! A gyerekkel is lehet otthon szórakozni!
2011. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem minden esetben kell így legyen, mert az a gyereknek sem jó.
2011. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden döntésemet befolyásolja az, hogy van két gyerekem. De nem áldozom fel magam értük. Igyekszem megtalálni azokat a megoldásokat, ami nekik is, és nekem is megfelelőek.
2011. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csináld ezt, ha 60 évesen egyedül szeretnél maradni, a 30 éves gyerekednek meg nem akarsz önálló életet, mert majd rólad kell gondoskodnia. Láttam már erre példát.

Ekkora hülyeséget.

Egy gyerek a szülei példáját fogja követni, ha azt látja, hogy az anyja boldogtalan, egyedül van, se párja, se barátai, vagy épp a házasságában boldogtalan, szomorú, vagy épp mindig veszekszenek, akkor ő honnan tudná, hogy hogyan kell majd felnőtten boldognak lenni?

2011. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek vele egyet.Ha egy anya ennyire a gyereke alá rendeli magát az hosszú távon annyira frusztráltá,feszülté,stb...teheti az anyát,hogy az a gyerekre is kihat.

Az már más kérdés,hogy ha az apa meghal,és az anya nem ismerekdik másokkal akkor hogy lessz teljes a család?

2011. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 ava87 ***** válasza:
100%
Az ilyen nőkből lesznek a mártír anyák, akik majd a kamasz gyerekük fejéhez vágják, hogy mi mindent megtettek értük, abban a pillanatban, hogy a gyerek valamiben mást akar, mint az anya.
2011. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked is jogod van a saját életedhez. Hosszú távon pedig nem tesz jót a gyereknek, ha úgy nő fel, hogy őérte van minden,nem tanul meg tisztelni másokat, mások döntéseit. Önző lesz.
2011. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!