Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, tisztában vagytok a...

Lányok, tisztában vagytok a saját szépségetekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon sok lány, nő azt hiszem nincs teljesen tisztában vele.

Megfigyeltem, minél szebb, dekoratívabb egy nő, annál kritikusabb saját magával. Nagyon gyakran átlag, hétköznapi embernek érzik magukat miközben úgy fénylenek a tömegben, a szépségükkel, mint a Vénusz az éjjeli égbolton. És az ellenkezője is néha érezhető egy-egy nő viselkedésén. Ők akik kevésbé dekoratívak, nem csúnyák mert csúnya nő nincs, szóval ők egy vékony rétege a feminin társadalomnak,

túlértékelik saját magukat, magasabbnak érzik azt az esztétikai szintet amit valóban a sajátjuknak mondhatnak, amit valóban képviselnek. Érdekes jelenség, egy valós paradoxon. Tudtok rá magyarázatot adni? A lányok, nők véleményére vagyok kiváncsi!



2014. jún. 26. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Szóval most, ha azt mondom, szép vagyok, akkor arra fogsz következtetni, hogy rusnya vagyok. Ha azt mondom pironkodva, hogy "jaj, én, ugyan már, dehogy vagyok szép", akkor meg én leszek a legszebb.
2014. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok az adottságaimmal,nem vagyok szép.
2014. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kislányként folyamatosan negatív visszajelzéseket kaptam, természetesen a körülöttem lévő lányoktól. De mivel mást nem hallottam, így én elfogadtam azt, hogy ronda vagyok. Kb gimnázium-egyetem óta viszont csak pozitív véleményeket hallok a külsőmről, nagyon sok férfinak tetszem, aminek hangot is adnak. Ennek ellenére nem tartom magamat egy szépségnek. Már tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok ronda, és az átlagnál is jobban nézek ki, de különösebben tényleg nem gondolom, hogy nagy szám lennék.

Szóval szerintem az énkép kialakulásában nagy szerepet játszik az, hogy gyerekként mit hallunk. Valamint én úgy gondolom, hogy sokan csak úgy tesznek, mintha rendkívül magabiztosak lennének és azt hinnék magukról, hogy hű de szépek, közben viszont pont az ellenkezőjét érzik. A többi viszont, aki max átlagos de topmodellnek hiszi magát, egyszerűen csak buta.

2014. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem tisztában vannak vele, azért rakjak ki közszemlére az árut. Persze minden második lány álszerénykedik és azt mondja hogy nem tartja magát szépnek, de azért a combját-fenekét-mellét jól kipakolja... pontosan tudják a lányok, hogy mire indulnak be a fiúk.


A kérdésed második része tényleg érdekes. Én magam is úgy voltam vele, hogy amíg nem volt kialakult ízlésem, meg annyira nem adtam magamra, addig sokkal szebbnek gondoltam magam, mint miután elkezdtem nagyon komolyan edzeni. Addig én is azt hittem, hogy a fiúknak minden mindegy, csak csupaszon legyen -és a visszaigazolásokat bőven meg is kaptam- ezért bátran kiraktam a narancsbőrös, pufi combomat és a formátlan pocimat. Amióta nagyon tudatosan edzek és táplálkozom, százszor szebb a testem, azóta már nem érzek rá "kényszert" hogy vadásszam a bókokat a kihívó öltözködésemmel, talán ezért tűnhet úgy kívülről, hogy a szebb testű nők kevesebb önbizalommal rendelkeznek? Ilyenkor már nem számít, hogy lássák, mert én pontosan tudom, hogy jó nő van a visszafogott ruha alatt. Ilyesmikre gondolsz?

2014. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok az előnyeimmel és a hibáimmal is. Van, ami tetszik magamon, van, ami nem.


Szerintem sokan tisztában vannak saját szépségükkel, egyszerűen csak imádják sajnáltatni magukat. Pl. amikor egy vékony lány mondogatja, hogy jaj én olyan kövér vagyok. De tudja, hogy vékony, csak szeretné hallani, hogy másik is dicsérik. Biztosan valamilyen komplexusuk van és nagyon vágynak a megerősítésre. Ez a helyzet a szépséggel is és az önmaguk kritizálásával.

A másik meg az lehet, hogy valakinek a külsején kívül más értéke nem nagyon van, ezért arra fordítja minden figyelmét.

2014. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
1 -es válaszírónak/ Igen, igen valami ilyesmi amit gyakran tapasztaltam/tapasztalok. Kicsit sarkos, de nagyon jó leegyszerűsített megközelitése a jelenségnek. De természetesen ez nem álltalános, hanem csak egy rétegére értendő a nők összességének..
2014. jún. 26. 13:43
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
4-es: lányok válaszát várja a kérdező, és nem véletlen, mert az ilyen primitív felfogású férfiak miatt gondolják az összes nőt egy beképzelt, magamutogató r.bancnak. Tudod nem minden nő öltözködik úgy, mint egy útszéli. Ha te csak ilyennel találkozol, akkor nálad van a probléma.
2014. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

3 -as válaszíró lánynak/ Ezt nem is gondoltam hogy ilyen romboló hatása lehet a külső szemlélők negatív megnyílvánulásainak. Örömteli hogy rátaláltál a valódi énedre, bár ahogy írod hosszú időbe telt amíg ez lezajlott.

4 -es válaszírónak/ Igen, ilyesmire gondoltam. Mivel te belülröl élted meg /sokkal hitelesebb mint egy külső szemlélő állítása/ és hasonló élményeid vannak mint amit megfigyeltem, azt igazolja hogy létezik ez a jelenség.

2014. jún. 26. 14:08
 9/20 A kérdező kommentje:
2 -es válszírónak/ Elmondanád miért tartod magadat 'nem szépnek'?
2014. jún. 26. 14:25
 10/20 anonim ***** válasza:

Én átlagos kislány voltam, gimiben nem voltam plázacica. Aztán egyetemen már nagyon magamra találtam: szőke lettem, az alakom ugyanolyan maradt, vékony vagyok, nagy a mellem, alacsony vagyok.


Inkább azt mondanám, egyre jobban tisztában vagyok vele, hogy hogyan lehet kihasználni a szépségem, és mire lehet használni azt. Pl. hogy kedves vagyok, udvarolgatok embereknek, szórakozom, mindenkinek dobok egy kis gyöngyöt.:)


27N

2014. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!