Piercing kockázatai?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a köldök piercing, de utána olvastam és kicsit megijedtem, a lehetséges kockázataitól. A fájdalomtól nem félek, de a fertőződéstől és az allergiától eléggé. Sok helyen olvastam, hogy a köldök piercing gyógyul a legnehezebben, ez tényleg így van? Nektek milyen személyes tapasztalataitok vannak (?), olyanok véleménye is érdekel akiknek esetleg volt elfertőződött köldökpiercingje! (Mindenképpen köldökbe csináltatnék-ha csináltatnék-mert nem szeretném kockáztatni, hogy esetleg lebénuljon a fél arcom...)

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. júl. 9. 05:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmivel nem magasabb a kockázata, mint bármi más szépészeti beavatkozásnak, vagy egyáltalán bármilyen külső beavatkozásnak. Gondolok itt pl. smink tetoválásra, szempilla festésre, az előbbinél fenn áll a fertőzés lehetősége, az utóbbinál allergiás reakció, de ez nagyon ritka. Fertőzés elkerülhető, ha szakemberrel csináltatod, olyannal akinek sok éves referenciája van. Ne olyanhoz menj, aki lyukasztott már pár havernak otthon a sufniban.

Amivel legjobban el lehet rontani, ha túl mélyen szúrnak, de ez hozzáértőnél nem fordulhat elő. Ha pedig nem elég mélyen szúrnak, az inkább esztétikailag zavaró.

Allergiát nem tudom mi válthat ki. Tudtommal a zöme orvosi fémből van, ami ritkán okoz allergiát.

Nos saját tapasztalat: Valóban elég nehezen gyógyult, naponta többször kellett mosni és fertőtleníteni, de már nem emlékszem mivel, de jobb helyeken ezt úgyis elmondják. Nálam ez hirtelen felindulásból történt az év legmelegebb időszakában, ráadásul közben elutaztunk, 1000 km-t autóztunk, ami megnehezítette a kezelést és az izzadság sem tett jót neki. Tehát azt javaslom, hogy hűvösebb napon szánd rá magad, amikor pár napig nem mondanak nagy meleget. Ahogy elnézem az idei nyarat, lesz rá alkalom :-) Nekem eleinte picit gyulladt volt, már csak a fent említett miatt is, de annyi belefér.

2014. júl. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. júl. 9. 07:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon csekély azok száma akinél valami komplikáció lépet fel szúrás után. A fertőzéstől se kell félned,mert ha rendesen kezelgeted,nem hanyagolod el,betartod az elmondottakat,leírtakat akkor nem lesz semmi gond! :) Allergia akkor léphet fel,ha nem bírod a bizsu,arany,ezüst ékszereket,alapjáraton orvosi fémből készülnek. Nekem senki ne mondja,h. a köldök pc gyógyul a leglassabban mikor a fülemet (kiskoromban) csak 3x kellet újra lövetni... :D 3 és fél hónap alatt gyógyult be és azért ilyen lassan,mert a kedves piercer az alap jó tanácsokkal látott el Betadin és kamillás teás borogatás...most megsúgom neked,h. lófaszt se érnek már csak azért is,mert nekem véresen gennyedzett! :D Octenisept a legjobb rá,hamar rendbe is hozta. :) Tavaly húsvétkor csináltattam azóta vígan elvagyok vele. Olyan mint 1 fülbevaló.. észre se veszed,hogy ott van. :D
2014. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :D
2014. júl. 9. 16:57
 5/6 A kérdező kommentje:
És a septum piercinggel mi a helyzet? Tényleg a porcba szúrják és nem a két porc közötti bőrrétegbe?
2014. júl. 9. 17:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Azzal is kacérkodok. :D
2014. júl. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!