Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alkalmazhatnak egy szalonba...

Hkat kérdése:

Alkalmazhatnak egy szalonba műkörmösként úgy ha nem végeztem el a szakmát?

Figyelt kérdés
Mindent megcsinálok és mindent tudok profiként!!

2014. júl. 9. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nincs róla papírod?
2014. júl. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is szalonbaN!


Másodszor alkalmazhatnak pl takarítónak, vagy hasonló munkakörben, műkörmösnek nem. Márcsak azért sem, mert így nem lehet felelőségre vonni téged, ha valami hülyeséget csinálsz.


Harmadszor, ha annyira profi vagy, tegyél le egy vizsgát, akkor lesz papírod is róla, és attól kezdve semmi akadálya az alkalmazásodnak.

2014. júl. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Vállalkozóként minden további nélkül találhatsz, csak vinned kell vendégkört, ami egy profinak természetesen van.

Alkalmazottként azért kíváncsiak lesznek első körben az iskoláidra meg a tanfolyamaidra, rengeteg olyan ember közül válogathatnak, akik bizonyították, hogy más ember szemében is "profik". A legnagyobb veszélyt az a állítás teszi, hogy profi vagyok. Általában ezekről derül ki, hogy csak max. "szűk családi körben" tartják profinak.

2014. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vállakozó csak úgy lehetsz ha megvan a papírod róla. Szóval irány az iskolapad
2014. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen alkalmazhatnak, én is megdöbbenve tapasztaltam, amikor a kozmetikusom eldicsekedett vele, hogy az ő körmösük mennyire ügyes pedig papírja sincs róla. Meglepődtem, de mivel utána máshol is találkoztam a jelenséggel, az van, hogy igen alkalmaznak papír nélkül is, hogy a hely üzemeltetője ezt miért vállalja be azt nem tudom. A tanfolyamot, a rendes OKJ-t érdemes elvégezni, de tudom, hogy 130 ezer alatt nem nagyon lehet megúszni, ami nem kis összeg, de azért ha valmit tényleg szakmádként akarsz csinálni, akkor nem lehet csak youtube videókról megtanulni a szakmát, én is rengeteget tanultam az okj-n pedig előtte is azt gondoltam, hogy milyen jó vagyok, sőt leginkább a tanfolyam előtt gondoltam azt :) A vállalkozólnál meg kell adnod a tevékenységi körödet, de nem tudom, hogy be kell-e mutatni az okj-s papírt, de gondolom úgysem vállalkozóként akarod csinálni, mert az alapból havi 50 ezer kiadás neked, csak az adókra, stb.
2014. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

[link]


960206 Kéz- és lábápolás, műkörömépítés - A gazdasági tevékenység tevékenységi engedély és bejelentés nélkül gyakorolható.


Akkor miért kellene papír róla???

2014. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
...én is úgy vagyok élelmiszerbiztonsági és minőségbiztosítási munkatárs, hogy nincs ilyen végzettségem. Na és...? Az auditokon megszerzett certifikációim (BRC-A, TPPS green) engem igazolnak. Normális cég lexarja ha nincs papírod róla, de az auditon villogsz ;)
2014. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6 Ez érdekes adat, én úgy tudtam, hogy hivatalosan kell róla a papír, ilyen alapon a kozmetikus, fodrásznak sem kell. Mellesleg egy fodrász kisebb kárt tud tenni valakiben, mint egy körmös, aki nem ismeri, nem tanulta ki a szakmát, hiszen van olyan kéz, amihez alapból nem is nyúlhat műkörmös, sőt emiatt már Magyarországon is volt ebből bírósági tárgyalás. Az más kérdés, hogy valaki bevállalja, hogy a szalonjába bárkit felvesz papír nélkül, én úgy gondoltam, hogy büntetés jár érte a munkáltatónak.
2014. júl. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Némileg ellentmond, hogy ebben a listában képesítéshez van kötve a műköröm építés:

[link]

2014. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lehetsz alkalmazott, bár én biztos nem vennék fel senkit papír nélkül. A tapasztalat viszont az, hogy csak próbamunkát kérnek, papírt nem. Aztán a vendégek keg a műkörmöt utálják meg a körmös helyett, mert gombás, szétreszelt sz.r lesz a körmük helyén.

Nem csak reszelgetni tanultunk a suliban, hanem nagyon sok elméleti tudást is meg kellett szerezni, mert komoly gondokat okozhat a hozzá nem értés. Honnan tudod pl hogy egy köröm csak pikkelysömörös, vagy gombás? Tudod, hogy mik azok a fertőző betegségek, amik kizárják a körömépìtést? Milyen manikűrt csinálsz egy cukorbeteg vendégnek? Tudod, hogy rágott körömre milyen technikát alkalmazunk?

A vendégnek csak az a fontos, hogy szép legyen a végeredmény, de megvan hozzá az elméleti tudásod is?

2014. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!