Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapsminket állítanék öszze....

Alapsminket állítanék öszze. Ajánlatok, tippek, vélemény?

Figyelt kérdés
Iskolai, mindennapi sminket szeretnék, nem túl kihivóat. Nem tudom, korrektort lehet-e alapozó nélkül használni, de nem szeretnék alapozózni, mert az olyan mintha maszk lenne az arcomon :/ szempillaspirál-szemceruza-korrektorra gondoltam. Köszönöm a segítséget! Ha tudtok, márkát is ajánlhattok :)

2014. okt. 27. 20:13
 1/6 A kérdező kommentje:
16/L
2014. okt. 27. 20:13
 2/6 anonim válasza:
én úgy gondolom ha vannak bőrhibáid akkor korrektor,ha nincs akkor semmi. esetleg szép pezsgőszínű szemhéjpúder vagy vékony tusvonal illetve szempillaspirál :)
2014. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is megfelelő alapozót kell kiválasztanod a bőrtípusod alapján. Nem lesz maszkos hatása az alapozónak ha jól eldolgozod és bőrszíneddel azonos színe van. Alapozásról bővebben ajánlanám pl ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=ZcjFk4tI7Zs

De számtalan ilyen videó van fent a youtubeon.

Viszont ha a bőröd nem pattanásos, gyulladt stb...akkor nem muszáj alapozót használnod hanem erre vannak a BB, CC krémek. Ez nem ad alapos fedést viszont a bőrödet úgymond kiegyenlíti. Alapozás előtt fontos a hidratálás. Mindig ezzel kezdjük! Én először egy arctonikkal áttörlöm az arcom majd a nivea make up starter hidratálóját használom de bármilyen hidratáló krém is megteszi nem muszáj primer. Szóval ha ez megvan akkor én a szemöldököm kitöltésével szoktam kezdeni. Ezt az essence szemöldökporát használom ebből is a világos színt. A smink számomra a szemöldök kitöltésével teljes. Itt is fontos leszögeznem, hogy apró mozdulatokkal a szemöldök formájának megfelelően kell dolgozni, kitölteni, az esetleges műhatás miatt. Erről is találsz videót a youtubeon hogyan kell használni. Ez után a szemhéjam alapozása következik nálam úgynevezett szemhéjalap, hogy tartósabb legyen. Ha ez megvan akkor a szemhéjtussal húzok egy szép, szemem formájának megfelelő tusvonalat. A legjobb tus a filces. Én ebből az essence eyeliner pen márkájút használom. Ha ez is kész akkor jöhet a szempillaspirál. Fontos, hogy a szempillaspirált használat előtt egy papírzsepiben megtöröljük mert így megszabadítjuk a feleslegesen felvett terméktől és a pilláink nem ragadnak össze nem lesz légylábas kinézete mert az eléggé illúzió romboló tudd lenni. Én ebből is essence márkát használok most két félét is szoktam az egyik a get big lashes ezzel nehéz dolgozni mert dús és nagy keféje van nem ajánlom viszont vízálló és brutál pillákat csinál :) a másik pedig a princess lash ez az újfajta ezzel már könnyebb dolgozni :) Ezután szoktam felvinni a korrektort majd pedig az egészet púderral fixálom.

Ez egyáltalán nem kihívó smink én 22 éves vagyok nekem ez a mindennapi sminkem :)

2014. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet korrektort használni alapozó nélkül, én is úgy szoktam. Fontos a megfelelő árnyalat és textúra (bőrhibákra erősen fedő, szem alá-ha kell akkor inkább hidratáló, fényvisszaverő)

A márka mindenkinek egyéni, hogy mi jön be, na meg mennyi pénze van rá.

Szempillaspirált viszonylag jókat lehet kapni a drogériákban, nekem pl a lovely curling pump up (sárga csomagolású) a kedvencem.

Szemceruzát én nem használok, csak egy kis szemhéjpúdert a szempillatőbe, mert ez természetesebb, de amúgy az essence termékek szintén nem rosszak.

Korrektorból én 2 fajtát használok, egyet szem alá: nyx (ezt a márkát ritkán lehet kapni a Müllerben, illetve rendelni lehet), esetleg a catrice fényvisszaverőse szem alá, a másik pedig a catrice camouflage, amiből nagyon-nagyon kevés kell, extra erősen fed. (bár egy ecset lehet, hogy kelleni fog hozzá)

Van két videó, ami szerintem teljesen eligazít, és Lisa Eldridge nagyon elismert sminkes, szerintem érdemes megnézni, ha tudsz angolul.

https://www.youtube.com/watch?v=oGpLLWnO3XY

https://www.youtube.com/watch?v=bIChcymFnCY

2014. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hellcatlana válasza:
A korrektor suliidőben szinte elengedhetetlen a fáradtság miatt, én Essence-t használok, tökéletesen megfelel. :) Szempillaspirálként a Maybelline Big Eyes-t ajánlom, én sokszor csak azt teszem fel, gyönyörűen kiemeli a szemet! Szemceruzát őszintén szólva nem nagyon ajánlok, nekem tavaly tőle egy olyan árpa jött ki a szemem alsó sarkában, hogy úgy volt, műteni kell. Tökéletes szemhéjtus az IQ Cosmetic, szépen siklik és élénk.
2014. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, vettem egy l'Oreal Miss Manga szempillaspiált, meg még egy l'Oreal spirált :D meg egy ilyen márkájú korrektort, meg BBkrémet :) köszi mindenkinek :)
2014. okt. 28. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!