Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mitcsináljak? 4-5 óra után...

Mitcsináljak? 4-5 óra után lekopik az egész alapozó, korrektor, púder, pirositóvaz arcomról .

Figyelt kérdés
Krémez is kenek reggel alá, de délutánra mindig lekopik. Márkásak is ....olyan sprét hol lehet kapni ami megtartja és hol és mennyiért? És akinek van irjon használ e

2014. nov. 3. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az Avon-ba van sminkfixáló spray, asszem 799-, Ft. Nem tudom hogy mennyire használ.
2014. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
ne vakold magad annyira... az arcodnak se tesz jót.., nem tudom mért hiszi mindenki hogy csak akkor lehet szép ha ki van kenve...
2014. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sminkfixálók nem jók mindennapra.

Egyrészt lehet az a baj, hogy rossz arckrémet használsz. Másrészt az sem mindegy, milyen alapozót, stb kensz magadra. Ha olcsóbb, drogériás termék, akkor ne is várj tőle többet, pláne ha rossz arckrémre kened és/vagy zsírosodásra hajlamos a bőröd. A márka sem mindig garancia.

Ha különösebben nem problémás a bőröd, próbáld ki a nívea make up starter krémet, elvileg jó smink alá - nem tapasztalat, de másoktól jót hallottam.

Esetleg használj primert, tartósabbá teszi a sminket és jó alap is - viszont tele van szilikonnal, ami a legtöbb embert minden napos használat mellett könnyen kiüti. Ilyet már elég sok helyen kaphatsz 2-3 ezer forintért is.

Fontos az is, hogy a bőrtípusodnak megfelelő dolgokat használj.

Végső soron meg vigyél magaddal kis tükröt, mattító lapocskákat és nap közben egyszer igazítsd meg a sminkedet, ha megkopott.

2014. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen jó minőségű cuccokat kell használni. Fontos hogy az arckrém se legyen valami zsíros vacak.

Én Bourjois alapozót használok most, ez egész nap kitart, ellenben az olcsó vacakokkal amit előtte használtam.

2014. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen a bőrtípusod, miket használsz?
2014. nov. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs pénzem a legdrágább termékekre, mégsem kopik le rólam a smink, még a nap végére sem. Nem lehet, hogy túl sok mindent pakolsz magadra és egyszerűen ezért nem maradnak a helyükön? Minek kell alapozó, korrektor, púder együtt? Egy bb krém, korrektor nem lenne elég? Megfullasztod a bőröd teljesen. :\ A kevesebb több! Nehogy 30 évesen úgy nézz majd ki, mint egy 70 éves.
2014. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Először is, ne előtte krémezz. Ha reggel bekened magad, várd meg míg beszívódik, vagy töröld le a felesleget, és utána alapozz. És a nappali krémből nem kell rengeteg! Kb. borsónyival be tudod kenni az egész arcod, többet úgysem szív be, Másodszor, ha zsíros a bőröd, olajmentes alapozót válassz, és itt nem a márka a lényeg! Kézzel szép vékonyan fel tudod vinni. Ha a szemed alá korrektort teszel, akkor oda ne kerüljön az alapozóból, mert a két réteg sok lesz. Szemkörnyékre csak könnyű, alapozóállagú korrektort tegyél, a stiftes-tégelyes sűrű vackok ott nem fognak megmaradni, sem jól mutatni. Ha ezek megvannak, EGYBŐL púderezz, mert azzal fixálsz mindent.

Az előző kommentekre reagálva: A szilikon nem durrantja be a bőrt, mivel légáteresztő anyag, viszont fantasztikusan mattít. Úgyhogy nyugodtan használhatsz olyan sminkalapot, bár szerintem ez nem tartósítja.

Itt a hiba a krémben és a nem megfelelő alapozóban van. A spray-t pedig kerüljétek, mert az viszont rendesen eltömíti a bőrt.

Üdv, egy kozmetikus-sminkes

2014. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :))
2014. nov. 10. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!