Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti mennyi vattakorongot...

Ti mennyi vattakorongot használtok el este sminklemosásnál?

Figyelt kérdés

illetve mivel mossátok le a sminket, hogyan és meddig tart? mennyi sminket jelent ez?


én általában 5-6 vattakorongot elhasználok a minimálabb alapozó - szempillaspirál - szemöldökfesték smink lemosásához. úgy, hogy a korongokat az első áttörlés után félbehajtom, majd azt is félbe. szóval mondjuk úgy, háromszor használok egyet. ezt kicsit soknak érzem, pedig drága, jó minőségű lemosót használok, de másfajtával se kevesebb.


néha látok az utcán lányokat full sminkben, pirosító-bronzosító, vastag alapozó, póklábpillák, erős szemfesték, tus.. vajon nekik mennyi idő lemosni ezt a sokat, ha nekem a keveset is ilyen körülményes?



2014. nov. 11. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
én vízzel szoktam lemosni, nagy része lejön, meredék meg mondjuk egy zsebkendővel még vizesen.
2014. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
48%
a sminklemosásnál ne akarjon az ember spórolni, használjon jó minőségű arclemosót. Lehet, hogy kicsit több lemosót kéne raknod a vatakorongra, de az 5-6 az még nem vészes mennyiség. Egyébként ne sminkeld magad úgy mint a sminkmániások! Egy lány termész:)etesen szép
2014. nov. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előbb leírom mennyi sminket használok: korrektor, púder, szemöldökfilc, szemhéjtus, szempillaspirál és pirosító.


Garnier micellás vízzel mosom le és nekem elég két vattakorong, mindkét szememre 1-1. Én nem félbehajtogatom, hanem ha az egyik oldala már nem használható, akkor a másik oldallal mosom. Ezzel a púder nagyját is le szoktam törölni, majd arclemosó tejet használok olyan kis gumis arclemosó kefével.


Azt is szoktam csinálni, hogy babapopsi törlővel letörlöm a smink nagyját és utána micellás víz, de így is úgy is csak 1-1 korongot használok el.

2014. nov. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi smink van rajtam. Ha szebb a bőröm, csak korrektort használok, arra elég egy. Ha full alapozót használok pirosítóval, akkor 2-3 úgy, hogy két oldalát használom.

A szememet nagyon ritkán sminkelem hétköznapra, de annak a lemosásához 3 korongot használok: egyet félbe vágok, jól átitatom micellás vízzel (a Bioderma a legjobb, de az elég drága, ha az nincs, a Garniert szoktam használni, az is jó, csak mondjuk erős szemsminket nehezebben hoz le) és a szemem alá rakom a pillák alá. A másik két vattakorongot szintét átitatom vele, azt meg a szemhéjamra teszem, és ott tartom 1-2 percig, óvatosan nyomkodva, nem dörzsölve. Utána szépen leveszem, és így minden eltűnik a szememről.

Szóval egy komolyabb, esti, vagy bulis sminknél én is elhasználok 5-6 korongot, de hétköznap max 3-at.


23L

2014. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában hármat. Garnier micellás vízzel mosom le a sminkemet, 2 vattakoronggal letisztítom a szemhéjamat, a korongok másik oldalával az alapozót mosom le, majd egy új koronggal még egyszer áttörlöm az egész arcom. A zuhany alatt pedig arclemosót is használok.
2014. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fürdéskor lemosom arclemosóval, meg szilikonos arctisztító párnával... vattakorongot egyet használok el a végén, ha mondjuk a szemfestékem nem jött le teljesen akkor azt leszedem vele.

Szóval neked is ajánlom a szilikonos cuccost, vatta helyett. Ilyesmik: [link]

2014. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én hétköznapi sminkem ebből áll: két réteg alapozó, púder, szemöldökceruza, szemhéjpúder, szemceruza (hétvégén/alkalmakkor tus), és jópár réteg szempillaspirál.


Sminklemosót nem használok, nekem azok annyira nem jöttek be. Helyette meleg vízzel és szappannal alaposan arcot mosok; általában egyből lejön az összes smink, de mikor pl. tust vagy több szemfestéket használok, néha 2x is át kell mosnom. Ha napközben mosok arcot, akkor utána hideg vízzel is átöblítem és aztán bekenem hidratálókrémmel. Aztán este fürdéskor mindig megmosom ugyanígy, átradírozom egy gyengébb arcradírral és természetesen hidratálom.


Nekem ez a módszer bejött, elég gyors és minden sminket tökéletesen eltávolít az arcomról.

2014. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Langyos víz és kecsketejes szappannal lemosom a nagyját és 1 db vattakorongot nagyon enyhén benedvesítek, kenek rá 2 csepp ( tényleg csak annyi) kókuszolajat és áttörlöm gyengéden a szemem, majd hidrtaálom az arcom. Így még ápolja is kókusz a szempillákat éjjel, nem fog se törni, se hullani.
2014. nov. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!