Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány évesen sminkeltétek...

Hány évesen sminkeltétek magatokat először? A szüleitek megengedték?

Figyelt kérdés
Mivel kezdtetek? Pl: szájfény vagy rúzs, meg ilyenek

2014. nov. 16. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Anya mindig is utálta a sminkeket, körömlakkozást (ironikus módon azóta műkörme lett xD), meg minden ilyesmit, szóval nagyon rosszul viselte, hogy engem nagyon korán elkezdtek érdekelni a dolgok...

12, körömlakk (jó tudom ez nem smink, de anya nagyon utálta a körömlakkokat is)

Aztán 13 éves koromban kezdtem "sminkelni", vettem egy fekete rúzst (titokban természetesen, és vagy három évig rejtegettem anyám elől, de azért hordtam ha úgy volt...majdnem teljesen elfogyott a három év alatt), a mindennapi sminkem pedig vastag fekete szemceruza lett, spirállal és szájfénnyel...(jó ez nem komplett smink, de anyámat ez is zavarta...iszonyatosan...és egyébként azóta rúzsfüggő vagyok, avon tanácsadónő és smink-tesztes blogot vezetek, és egy komplett szekrénnyi sminktermék halmozódott fel - 8 év alatt...pedig anyám annyira remélte, hogy kinövöm, még mindig utálja a sminkeket mondjuk, de már akkor is tojtam a véleményére, most meg már 20 évesen miért szólhatna bele? :D)


Ja de azt még elmondom (szerintem annyira nem off), hogy én úgy harcoltam ki anno a smink függetlenségemet (vagyis azt, hogy anya leszálljon a témáról), hogy akkor lett piercing-mániám...de tényleg...minden vágyam egy labret volt meg egy helix (azóta 18 furat gazdája vagyok, és még 6 van a listámon, plusz a labret - csak hát a házirend...), szóval anya úgy gondolta, hogy a sminkelésben enged, hátha akkor békén hagyom a piercingekkel...mert a piercengektől undorodik, a sminket meg csak nem szereti...Plusz...így az összes spórolt pénzemet sminkre költöttem nem piára meg cigire (olyan társasággal lógtam...igazából még mindig...és igazából mindig jutott a sminkek mellett is pénzem rá), de az is hozzásegített, hogy jó kamaszhoz illően kivertem a balhét, hogy ők nem akarják, hogy önbizalmam legyen, és nekem ez kell ahhoz, hogy emberek közé menjek, mert én nem vagyok hajlandó "smink" nélkül kimenni...rengeteg büntetést kaptam ezért a viselkedésért, de sminkelnem utána már szabad volt...nem támogatták de rám hagyták...(és hálás vagyok a türelmükért, én szerintem kivágtam volna magam otthonról)

2014. nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kicsi (10 alatt) voltam anya nagyon ellenezte, hogy körmöt fessek, meg sminkeljek (néha a barátnőimnél játszottunk ilyen kozmetikumokkal), aztán 13 éves korom körül ő kezdett el nekem sminkcuccokat venni, természetesen mindenből a legdiszkrétebbet. Én a színes szemhéjfestékeket használtam eleinte, meg halványrózsaszín rúzsokat. Csak különleges alkalmakon sminkeltem, hétköznapokon nem, és ez a mai napig így van. 21/L
2014. nov. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én csak szájfényt használok, és azt is a saját pénzemből veszem. Úgy látszik ugyanaz a helyzet ami veled volt. Tudnálmesetleg segíteni? Pl; hogyan mondjam el, meg ilyenek
2014. nov. 16. 23:54
 4/12 A kérdező kommentje:

Hogyan szereztétek be a sminket?



Az előző az elsőnek szólt

2014. nov. 16. 23:55
 5/12 anonim válasza:
100%

Elsőként kb. hetedikes koromban,de akkor nagyon ritkán,csak akkor,ha fényképezkedtem.Akkor szemceruzát használtam az alsó vízvonalra és spirált.Aztán rendszeresebben a középiskola kezdését megelőző nyáron,végül középiskolában már általában naponta.Szolidan sminkeltem és sminkelek is,általában csak spirál és szemhéjtus,néha kevés,a számtól úgy 1-2 árnyalattal világosabb rúzs.Bár az arcom bőven elviselne korrektort vagy alapozót,de így is elég rossz a helyzete,nem rontom tovább kozmetikai termékekkel.

A legelső amit használtam a szemcerka volt,elsőnek utáltam,mindig majd' kiszúrtam vele a szemem.:D Szerintem nem kezdtem korán,valószínűleg anyukám szerint sem,neki nem volt ellenére.Azt vallottam már akkoriban is,hogy a túl sok smink nem tesz jót az arcbőrnek,és nekem kényelmetlen is,így csak kiemelem vele azt,amit előnyösnek találok.Gondolom emiatt a hozzáállás miatt is nem ellenezték,hogy sminkeljek.

2014. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

szerintem 7. 8. körül kezdtem, szájfényekkel meg színes, nem feltűnő szemhéjpúderekkel, körömlakkokkal (ha az számít). talán 8. vége felé már szemceruzát is használtam, de spirált még nem hiszem.


aztán gimiben kezdtem el napi szinten, spirál, szemceruza, később korrektor, alapozó. de sosem túl erősen vagy feltűnően. anya nem szólt érte, mert egyrészt sosem néztem ki gázul, másrészt meg ő is sminkeli magát (nem erősen, de pl. a körömlakkokat, rúzsokat az elején tőle nyúltam le haha).

2014. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen és csak szemceruzát meg spirált használtam. Igen, meg.
2014. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen szájfény, szempillaspirál, néha szemhéjtus

14 évesen pedig alapozó, igazából csak h rájöjjek h kell használni, utána csak a nagyon fontos alkalmakra használtam egy jópár évig még.


a szüleim megengedték, anyukám volt aki megtanította. h mit hogyan mennyit...

szerinte ugyanis nagyon gáz ha egy lányt nem tanít meg az anyja v egyenesen megtiltja aztán szerencsétlen mikor 18 évesen először kifestheti magát úgy néz ki mint egy bohóc. mondjuk ebben igaza is van :))

2014. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyukámnak kiskorom óta megszállotja voltam a színes púdereinek, rúzsainak, szemfestékeinek. Imádtam a csillogó csomagolásokat. Kiskoromban kb 5 éves koromtól ünnepnapokon ki lehetett festeni a körmöm, természetesen iskolába nem. 12-13éves koromban kezdtem sminkelni, szempillaspirál meg natúr szájfény, esetleg pirosító. Aztán innen fejlődtem. Bár ma már mindennap használok BBkrémet és púdert még mindig nagyon természetesnek mondanám a sminkem. Nekem nem tetszik a több kilós kivakolt arc, és az sem elhanyagolható, hogy nem is tesz jót a bőrnek. Persze néha-néha énis feldobok egy dögös vörös rúzst vagy egy füstös szemet. 18/L
2014. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kb. 12 évesen kezdtem el sminkelni, mert régen nagyon sok pattanásom volt és csúfoltak ezért. Szerettem volna én is szép lenni és titokban használtam tesóm alapozóját. Ez egy évig így is ment majd 13 évesen már volt bátorságom anyát megkérdezni,hogy vehetek-e szemceruzát és púdert. Azóta csak szemceruzát használok és spirált ha felteszek egy kis rúzst és pirosítót azzal már nem érzem jól magam szóval nem szoktam magam túl sminkelni...:) Én szerencsés voltam nekem megengedték...:)
2014. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!