Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Normális hogy a -3as szemüvege...

Normális hogy a -3as szemüvegem egy csomót szűkít a szememen?

Figyelt kérdés

teljes csalódás nekem ez a szemüveg!

már vagy 14éve kontaktlencsét hordok,mert gyerekkén rühelltem a szemüveget.

most hogy már annyi forma van,belevágtam újra.

elmentem vizsgálatra,felpróbáltam,jól állt,megrendeltem.

most hogy kész,és a rendes lencse van benn,ilyen apró bogárszemeket csinál!se otthon,se munkahelyen nem mondta senki hogy jól nézek ki benne.

ezek után nem is akarom hordani nyílvánosan.

de idegesít,mert kifizettem érte 50ezret...

normális hogy ennyi dioptriánál már torzít?mert azt hittem hogy ilyen -5 környékén kezdi csak el.

pedig rendes vékonyított lencse.

vagy az lehet a baj hogy csak alaplancsét kértem,nem pedig a hiperszuper védőréteggel ellátottat?


2014. dec. 15. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A rovidlatasra adott szemuveg egy kicsinyito lencse, teljesen termeszetes, hogy kicsinyiti a szemedet. Az ilyenolyan vedoretegek ezt a tulajdonsagat nem valtoztatjak meg.


Amugy ha neked a latasod elessege helyett az szamit, hogy 'se otthon,se munkahelyen nem mondta senki hogy jól nézek ki benne. ', akkor ne hordd, maximum nekimesz ennek-annak, vezetni nyilvan nem vezethetsz nelkule, de tetszeni fogsz magadnak...


Gyanitom nem vagy mar 15 eves, hogy ilyen hisztit levagj egy szemuveg miatt, probalj felnott modjara viselkedni, es megszokni. Tok mindegy milyet veszel fel, ugyis megvaltoztatja az arcod karakteret. A -3 dioptria nem is annyira eros, hogy 'bogarszemeket' csinalna, ugyhogy noj fel.

2014. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy új szemüveg esetén direkt örültem, ha nem vették észre, mert az számomra azt jelentette, hogy illik hozzám. Ha feltűnik, akkor van valami oka, rikító szín, archoz nem illő keret stb. Térj vissza a kontakt lencséhez, ha ennyire zavar. És akkor tanulópénz a szemüveg ára.
2014. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azóta sminkkel megoldottam a "bogárszemeket"

Azt gondoltam hogy valamennyit kicsinyít,de arra nem számítottam hogy szinte felére összemegy a szemem...


A kinézetemmel úgy vagyok,ha valami nekem tetszik,és jól érzem magam benne,akkor nem érdekel mások véleménye.

De a szemüveg annyira idegen volt nekem(érzésre és kinézetre is),hogy kellett valami megerősítés.

Ha csak 2 ember annyit mondott volna hogy "nem is rossz"akkor nekem az untig elég lett volna.

De se a legjobb barátaim,se a közvetlen munkatársaim(velük tényleg jóban vagyok) nem dicsérték meg,még jobban elbizonytalanodtam.

Azóta a szemüvegből eredő negatívumokat orvosoltam sminkkel,így már nekem is tetszik,és már nem bánom hogy senki se szól rá semmit.

2014. dec. 20. 14:10
 4/5 A kérdező kommentje:

Illetve Kedves Első,szerintem te is nagyon jól tudod hogy:


Mindenki saját magának legnagyobb mumusa. :D

2014. dec. 20. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, 30 eve szemuveges. Volt idom megszokni.
2014. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!