Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A géllakk tényleg nem kopik...

A géllakk tényleg nem kopik le/ pattogzik? Bír bármit, mosogatást, kertészkedést, akármit? Otthoni géllakk készlettel, lámpával ugyanúgy lehet a színeket keverni, mint a normál lakknál, pl ombre színátmenetet? Vannak csillámos fedőrétegek is?

Figyelt kérdés
Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, de elég sokat szoktam bíbelődni a körömlakkozással, szépen megcsinálom ombrera, vagy különböző csillámos fedőrétegeket teszek rá, aztán 2 max 3 nap múlva moshatom le, mert a vége már kopik, ezért elgondolkodtam, hogy beruházok egy ilyen otthoni gél készletre, de szinte semmit sem tudok erről.
2015. jan. 8. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Géllakk valóban nem kopik, ráadásul a körmöt is erősitti. Azért persze arra is kell vigyázni, mert le tud törni (persze mosogatás nem árt).

Vannak csillámos gléllakkok is. És szerintem ombréban is simán meg lehet csinálni.

Annyi az otthoni használat hátránya, hogy ha ezt le szeretnéd szedni, akkor konkréten le kell reszelned a a lakkot a körmödről. Valakinek nem bírja a körme, és utána elgyengül.

2015. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az jól hangzik, hogy nem kopik le, az viszont rémesen, hogy nem lehet lemosni...
2015. jan. 9. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Van leoldható géllakk.

A Crystal Nails One Step géllakkját használom itthon, ezt le is lehet oldani. A saját oldószerével 10 percre kell bebugyolálni a körmöket, és egy sima körömágyfeltolóval "lekaparászható". Egyáltalán nem roncsolja a körmöket.

Sőt, a CN forgalmaz már "no buffer" tapadáselősegítő folyadékot, ami a géllak felrakása előtt kell használni, és még csak bolyhosítani sem kell a körmöt lakkozás előtt.

Én háztartást is vezetek, mégis 12-14 napig tökéletes a lakk. Csak a lenövések miatt (gyorsan nő a körmöm nagyon) szoktam 10-12 (max 14) nap után leszedni.

2015. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

és mennyi idő maga a lakkozás a lámpa alatti szárítgatás, szóval mennyi idő egy alkalom, amikor lemosod és újra felkened?


én nem biztos, hogy akarnám, hogy 2 hétig ugyanolyan legyen a körmöm...


nem néz ki műkörömnek?


köszi a válaszokat, megy a zöld kéz!

2015. jan. 10. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy először keress fel egy műkörmöst és csináltass valamilyen géllakkot, akkor sokkal kevesebb kérdésed lesz, hiszen te is megtapasztalod milyen érés a géllakk. Én biztosan nem vennék ez előtt egy komplett szettet.

Egyébként semmi extra, pont ugyanolyan, mintha rendes lakkod lenne, csak sokkal szebben csillog, fényes marad végig.

Nekem a francia 1,5-2 hétig bírja, utána elkezd a fehér csúnyán elszíneződni, illetve nem tudok vigyázni a körmeimre ha már hosszabbak a megszokottnál. Letöröm őket. Ilyenkor formára reszelem és ennyi, ami nyilván a franciánál nagyon ronda, ellenben a lenövés nem annyira feltűnő.

A színlakk nekem sokkal tartósabb volt, mert ugyan a lenövés rondább, hangsúlyosabb, ha véletlen lepattan a körmöm, nem feltűnő hogy utólag meg lett kicsit reszelgetve.

Míg a franciát már utáltam a második hét közepe felé is, addig színeket harmadik héten is csak azért szedetem le, mert lenőtt.

Én itthon utálok bíbelődni vele, körmöshöz járok 2-3 hetente, ha kedvem tartja, de ha te belekezdesz szólj, anyagárért "ülők" modellt. :D


Ha körmös csinálja, akkor az ő ügyességén múlik. Egy lakkozás maximum egy óra mindennel együtt. Ha komolyabb mintásat szeretnél és magadnak csinálod, akkor gondolom rá lehet számolni 2-3 órát.

2015. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!