Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Tanácsot kérnék, gél lakkozás,...

Tanácsot kérnék, gél lakkozás, és körmözés terén. Lámpa kérdés, és anyagiak?

Figyelt kérdés
Régóta nézegetem, hogy egyre többen vásárolnak műkörmös dolgokat otthonra, és sok embernek sikerül is autodidakta módon megtanulni a körömépítést, persze sok embernek meg nem. Én is szeretnék egy készletet, de egyenlőre csak magamnak és anyukámnak szeretnék zselés, illetve gél lakkos körmöket, hogy ne kelljen állandóan lakkozni. Nekem sajnos két mosogatás után már lepattognak a lakkok, és úgy meg igénytelennek néz ki, így inkább ezt választanám. Egyenlőre csak tanulgatok, jegyzetelgetek, utána keresek a dolgoknak, videókat nézek, és magam szeretném összeállítani a kezdő készletemet. Uv lámpát néztem 4*9W-osat, 8000ft-ért, két év garanciával. Nem Crystal Nails-es, de gondolom, ennél nem kell annyira a márkához ragaszkodni. Az alapanyagokat a Cn-nél néztem, és írogattam össze, még nem mertem megvenni, mert még mindig csak tanulgatok, persze már gyakorlatban lenne az igazi, de egyenlőre az alapokkal szeretnék tisztában lenni. A kérdéseim a következőek lennének: Ha garanciás a lámpa, szerintetek ragaszkodjak valami márkáshoz, vagy ez is jó lesz? Egy kezdő lakkozós készlet lámpa nélkül kb. mennyibe kerülne? Kb. 15000Ft-ot szánnék rá, de az se baj, ha kevesebb :) Ennyiből kijönne?

2015. jan. 27. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
szerintem kettőtöknek egyelőre bőven kijön 15 ezerből de azért ne a leggagyibb cuccokat (ecset, zselé) vedd meg :) crystal nails vagy brillbird
2015. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miket írtál össze? Pontosan írd le a listát. Akár privátban.
2015. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
vegyél ilyen kis műujjat és azon gyakorold,ne a saját körmeiteken!
2015. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek :) Nos, amit én összeírtam:

bőrfertőtlenítő

bőrfeltoló kaparó

bőrvágó olló

Crystal Extreme 100/100 reszelő

Crystal Extreme 150/150 reszelő

Crystal Extreme 180/180 reszelő

Crystal Nails buffer

Portalanító kefe

Crystal Nails 2 in 1 alapozó és fedőlakk

Crystal Nails Nail Prep

Crystal Nails Savmentes Primer

Színes zselé

Cleanser

Szálmentes törlő

Cuticule Oil-Bőrolaj

4-es és 6-os Crystal Nails zselé ecset

CN zselés rövid díszítő ecset

Na és persze 4*9W uv lámpa, meg a gyakorló ujj, amire köszönöm a tippet! Szerintetek mivel lenne érdemes kiegészíteni, vagy mi az ami fölösleges? Minden tanácsot szívesen fogadok :)

2015. jan. 27. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

bőrfertőtlenítő--ok

bőrfeltoló kaparó--ok

bőrvágó olló--ok

Crystal Extreme 100/100 reszelő--ok, eltávolításhoz

Crystal Extreme 150/150 reszelő--ok, formára reszeléshez

Crystal Extreme 180/180 reszelő--ok, előkészítéshez

Crystal Nails buffer--ok

Portalanító kefe--ok

Crystal Nails 2 in 1 alapozó és fedőlakk --ezt mihez gondoltad??? Nincs rá szükség

Crystal Nails Nail Prep--ok

Crystal Nails Savmentes Primer-ok

Színes zselé--önmagában nem elég, a színes zselé csak dekorálásra való, kell építő zselé is, pl titanium

Cleanser--ok

Szálmentes törlő--ok 

Cuticule Oil-Bőrolaj--ok

4-es és 6-os Crystal Nails zselé ecset--ok, átlátszó zseléhez mindig külön ecsetet használj, akkor nem koszolódik be

CN zselés rövid díszítő ecset--vékony vonalakhoz inkább akrilfestéket és art design ecsetet vegyél.


Összességében jó listát írtál, én még egy fényzselét (supershine) és egy base gelt tennék hozzá.

Sablont sem írtál, az sem árt, ha épiteni szeretnél. 

2015. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sablont nem írtam, mert nem szeretnék építeni, csak saját körmöt zselésen, illetve gél lakkosan festeni :) Úgy vagyok vele, hogy az építés szerintem bonyolultabb dolog, mint a gél lakkozás, abba nem kontárkodnék bele, meghagyom azoknak, akik tanulták ezt a szakmát :) Esetleg ha lenne lehetőségem, szívesen elvégeznék egy képzést, és csak utána építenék is :)
2015. jan. 27. 17:25
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor a 2 in 1 alap és fedőlakk nem váltja ki a topshine, és a base gélt, ha nem építek, hanem csak zselés, illetve gél lakkos körmöt szeretnék?
2015. jan. 27. 17:31
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

"Crystal Nails buffer

Portalanító kefe

Crystal Nails 2 in 1 alapozó és fedőlakk

Crystal Nails Nail Prep

Crystal Nails Savmentes Primer

Színes zselé

Cleanser

Szálmentes törlő

Cuticule Oil-Bőrolaj

4-es és 6-os Crystal Nails zselé ecset

CN zselés rövid díszítő ecset

Na és persze 4*9W uv lámpa, meg a gyakorló ujj, amire köszönöm a tippet! Szerintetek mivel lenne érdemes kiegészíteni, vagy mi az ami fölösleges? Minden tanácsot szívesen fogadok :)"

Műkörmös vagyok, ennél azért sokkal bonyolultabb ez a szakma és egyre csak bonyolultabbá válik, de leírom a saját véleményemet. 2 in 1 alapozó és fedőlakk nem kell, mert nem körmölakkozni akarsz. A savmentes primer nagyon jó ötlet, de ha a gel lakk alá savmenteset teszel a savas helyett, akkor nem lehet majd leoldani, csak lereszelni, amennyiben oldani akarod, akkor vegyél egy üveg tipoldó folyadékot. Ha viszont megveszed a savasat inkább, akkor érdemes a ceruza formátumút választani, én a mai napig azt használom, sokkal könnyebb vele dolgozni, nem kerül bőrre az anyag. Színes zselé: nagyon szép színek vannak, de csak épített műkörömre kerülhet fel a színes zselé, így venned kell minimum egy építőzselét (lehet Titanium, vagy Xtreme Clear, ezek a legjobbak). Nem kell 4-es ecset, csak a 6-osat szoktuk használni, jobb vele dolgozni. Általában fehér véget építünk a körmöknek, emiatt egy fehér színű építőzselén is érdemes gondolkodnod, illetve ha bármilyen színnel akarod fedni a köröm végét, akkor a többi részre venned kell egy körömágyhosszabbító zselét (cover). Ráadásul ezeket egyáltalán nem könnyű használni. Ami könnyebb, az a telibe színes zselével borított köröm. Viszont kellene legalább 2 ecset, az egyik a színtelen anyaghoz, a másik a színeshez. A díszítő ecsetek egy külön téma, vagy nem vennék ilyet a helyedben, vagy talán a 0 short ecset, az amit a legtöbbet használunk. Persze itt az is felmerül, hogy mivel szeretnél díszíteni, sima színes zselével ugyanis nem lehet, kell hozzá akrilfesték, vagy Royal gel (én inkább ezt ajánlom), esetleg ha szereted a fehér díszítést, jó a Mega white film gel, azzal könnyebb díszíteni. Az UV lámpa nem kell, hogy márkás legyen, én is máshonnan rendelem, kb. 6-7 ezerért, ugyanolyan, mint a márkás, garancia legyen rá. Ha műkörmöt akarsz építeni, akkor kell természetesen sablon is, plusz egyáltalán nem könnyű megcsinálni, esetleg elgondolkodhatsz a tip vásárlásán is, ahhoz műkörömragasztó is kell, de elavult technika, viszont én sem tudom magamnak szépen megépíteni a jobb kezemen a műkörmöt és ilyenkor jól jön a tip. Máshogy kell egyébként előkészíteni. A beépített díszítések a legkönnyebbek szerintem, így vennék a helyedben, nails stripes-ot, micát (cn termékek, szépek). Illetve más körmös oldalakról, mondjuk onnan ahol olcsó az UV lámpa bármilyen díszítőanyagot vehetsz ami neked tetszik. A fényzselé szintén nagyon fontos, ami lehet Top shine (szép a fénye, de csak műkörömre jó), Top seal light, easy off top, 0-ás crystalac (ez mehet gel lakkra és műköröm zselére is. Vegyél még narancsfa pálcikat, jól fog jönni, ha kifolyik a zselé a körömsáncra, illetve kellene egy keverő spatula, mivel a színes zseléket fel kell keverni használat előtt. Minden termék, amit ajánlottam crystal nails-es. 15 ezerből egyébként nem fog kijönni. Ha csak az elejét számolom: lámpa: 8 ezer, 2 db ecset: kb. 3 ezer, építő zselé: kb.: 3 ezer. És most vagyunk 14 ezernél...... Reálisabb a 30-40-50 ezerben gondolkodni.

2015. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
És természetesn írj nyugodtan privátot, ha kérdésed van, mert nincs minden benne a videókban és nagyon sok apró dologra kell odafigyelni a körmözésnél, sokszor az alapanyagok is összeférhetetlenek egymással és ilyenkor a több órányi munka után pár nappal leválik a műköröm. Ha csak a gel lakkozást szeretnéd az egyszerűbb és olcsóbb móka lenne.
2015. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ment mindenkinek a zöld kéz :)
2015. jan. 27. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!