Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Piercingesek, piercerek! Mi...

Piercingesek, piercerek! Mi történt? Hogy tudom "begyógyítani"? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval kb. 1 éve van piercing a fülemben, semmi ilyet nem tapasztaltam még. Nem rég vettem egy patkót, be is tettem. Az elején nem volt semmi gond, de pár napja begyulladt, vagy nem tudom mi történt vele (képet csatolok). Vadhús, vagy simán begyulladt? Mit csináljak vele, hogy lelohadjon? Eléggé fáj. Köszönöm előre a válaszokat:))


[link]



2015. máj. 19. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Szia :) nekem is van ilyen pcm, de ez egyenlőre egy sima gyulladásnak néz ki. Vegyél a patikában hyperol-t és azzal kezeld. 500ft körül van, tabletta és vízben fel kell oldani. Utána csepegtetni egy vattapamacsra és mehet a fülre.

Puszi és mihamarabbi gyógyulást ♥

2015. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
huhh, ez nagyon csúnya. de szerintem nem vadhús, inkább csak egy gennyes hólyag. szerintem szedd ki a piercinget, és máskor ha ékszert cserélsz, fertőtlenítsd le, mielőtt az újat betennéd! mindenesetre akár kiveszed, akár nem, valami gyulladáscsökkentő kezelés és fertőtlenítés nem árt neki!
2015. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a gyanúm, hogy ez fém allergia. Hasadon ha a nadrág fém gombja hozzá ér nem viszket?

Ha az akkor csak nemesfém ékszert viselhetsz.

2015. máj. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt vadhús szerű, ha nemrég jelent meg, akkor mindenképp tetran kenőcsot kenj rá, naponta, ez a legjobb. Mellette fertőtlenítsd, lehetőleg alkohol mentessel, pl betadin
2015. máj. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sárgás szín===== Genny!!!


Vedd ki az ékszert, majd fertőtlenítsd le a lyukat elöl-hátul, és próbáld a gennyes részt felszúrni, vagy kérj meg valakit, hogy szúrja fel.

Minden gennyet ki kell szívni/hajtani belőle, majd utána infúzióval átmosni (sós víz nem jó!), majd fertőtlenítővel újra lefertőtleníteni és szabadon hagyni, a szellőzés érdekében. Naponta 3-szor átmosni és fertőtleníteni. Ha a gennyes váladék eltűnik, akkor az ékszert alapos sterilezés (forró vízben áztatás, majd betadin, vagy brado, kodan, vagy valami hasonló szerben való áztatás letekert végekkel) után visszarakhatod, de elsőnek ne patkót, karikát, hanem egyenesszárút (lehetőleg barbellt). Utána ápold rendszeresen (napi 3x) octenisepttel.


Ha pár nap alatt, amíg az ékszer nincs benne, nem enyhül, akkor irány az orvos. (Pár napid ha nincs benne ékszer nem fog összeforrni.)


Ha a gyulladás alatt vadhús van (rózsaszín, vagy sötétvörös színű érzékeny kinövés), az octenisept segít levinni, ha nem akkor még peroxiddal lehet kezelni.


Remélem segítettem, ha kérdésed lenne írj privátban!

2015. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt, kipukkant, egy kicsit verzett, aztan par napig fertotlenitgettem meg kezeltem. Elmult teljesen :)
2015. máj. 23. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!