Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Érdemes sminkelni kontaktlencs...

Érdemes sminkelni kontaktlencse viselésekor? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam kontaktlencsét és nem tudom, hogy biztonságos-e szempillaspirált használni meg szemceruzát. Olvasgattam a neten pár dolgot, de hol azt írja, hogy nyugodtan sminkeljek, hol azt írja, hogy óvatosan és meg kell néznem milyen típusú a sminkeszköz, mert ha például a szempillaspirál szembe kerül, akkor begyulladhat a szem.. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. júl. 3. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Sminkelhetsz nyugodtan, viszont ha a spirál vagy a ceruza irritálja a szemedet, vegyél másik fajtát.

Tapasztalatból mondom.

2015. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha a smink a szemedbe kerül, begyulladhat. Lencsétől függetlenül is, de lencse mellett valóban könnyebben előfordulhat.

Normális, minőségi, hipoallergén teremékeket kell használni és megfelelő időközönként lecserélni. Spirál 3 havonta kuka, mert elszaporodnak benne a bacik. A ceruzákat gyakran kell hegyezni. Ecseteket mosni, fertőtleníteni... de ez mind olyan, ami alap lenne amúgy is. :)

Soha nem volt semmi bajom lencse mellett se. Nyugodtan sminkelj. Egyedül azt nem ajánlom, hogy a szemceruzát a vízvonalon használd, mert onnan elég könnyen kenődik minden irányba és elég zavaró, ha a lencsére kerül. De van, akinél ez se gond vagy nem zavarja.

2015. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :3
2015. júl. 3. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

ha lencséd van, érdemes elolvasni

2015. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt semmi gondom a sminkeléssel, pedig nem használok hipoallergén cuccokat és nem cserélek le mindent 3 havonta. Azért ez nyilván szemtől is függ.
2015. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!