Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Smink vagy alapozó a nyáron?

Smink vagy alapozó a nyáron?

Figyelt kérdés

Nem olyan pattanásos a bőröm, egy kettő kiszokott rajtam jönni, de nem vészes. Viszont a régiek helyei néha megmaradnak egy ideig, meg elég miteszeres vagyok, ezért sminkelem magam. Alapozok, utána korrektorral elfedem az apróbb hibákat és púderrel fixálom. Néha kicsit soknak érzem főleg most a nagy melegben, nem is akarom, hogy beleivódjon a bőrömbe, de enélkül rosszul érzem magam, csúnyának. Ki szeretnék feküdni egy kicsit a napra, hátha szebb lesz, de szinte ki se "merek" lépni az ajtón smink nélkül... sokat ártok a bőrömnek, ha ennyi mindennel megyek napra? Valamint ti mit tennétek/tesztek a helyemben, van e valami praktika vagy tanács így a nyárra?


Köszönöm!

16/L



2015. júl. 7. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Használj por állagú mineral alapozót, ez az állagából adódóan lazább, zsíros bőrre -ami gondolom neked van- a legjobb és kevesebb összetevőt tartalmaznak, mint a folyékonyak, általâban amazóniai agyagpor és vmi színezőanyag, vagy cink oxid por, ami külön jó, mert segíti a sebgyógyulást. A jobbféléknek még spf-je is van. A hátrányuk, h drágábbak és nehezebb hozzájutni, de szerintem megéri.
2015. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nyárvan 30fok felett nekem fullasztó az alapozó és púder réteg , főleg ahogy izzadunk , süt a nap én szinte úgyérzem beleég az alapozó a képembe. Mivel a sminkről egyéb okok miatt nem tudok és nem is akarok lemondani ebben a kánikulában egy magasabb faktorszámú arcra való napkrémet illetve púdert használok szem alá kevés korrektor. Ha napozom akkor csak simán a fényvédőt kenem fel .
2015. júl. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én a fényvédő + ásványi (mineral) alapozóra szavazok ilyenkor.

a yamunánál vannak egész olcsón, csak a képek csalókák, élőben sokkal világosabbak, a legvilágosabb szín pl. hófehér.

2015. júl. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!