Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell szép sminket...

Hogyan kell szép sminket készíteni?

Figyelt kérdés

18 éves létemre nem tudom kifesteni a szemem. A "bulis" smink nálam egy kis púder, szemceruza és szempillaspirál.

Ha valami komolyabbat akartam, barátnőm megcsinálta. Most azonban nem tud jönni (és nem is szeretnék életem végéig ráutalva lenni :), este pedig egy nagyobb partira leszek hivatalos. Vettem Astor tusfilcet és Maybelline szemfestéket (fehér, szürke, fekete, és egy világosabb és sötétebb barna szín van benne). Próbáltam valamit összehozni egy youtube-s videó alapján, de a végeredmény katasztrofális lett. Minden tippet szívesen fogadok :)


2010. márc. 5. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen színű szemhélypúdere(i)d vannak?

Megpróbálok segíteni! :)

2010. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fehér, szürke, fekete, és egy világosabb és sötétebb barna szín van benne


előzőnek:D

2010. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pontosan :) Valami egyszerűt szeretnék összehozni.

Nem tudom, számít e, de hosszú sötétbarna hajam van és barna szemem. Az arcom formája: felül kerekebb, az állnál hegyesebb (azt hiszem, ezt hívják szín alakúnak)

2010. márc. 5. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj bocsi nem olvastam végig, azért kérdeztem. xD

Nah elmagyarázom neked hogyan csinálj szexi sminket füstös szemmel. :)


1. Alapozd le az arcodat alapozóval.

2. Tegyél rá púdert, ami nem üt el az arcszínedtől.

3. Tegyél fel egy kis pirosítót. Mosolyogj és oda vidd fel ahol dudorodik az arcod. :)

4. Tegyél egy kis korrektort (ha van) a szemhélyadra, és a szemed alá. Ha nincs akkor egy kis alapozót. Ettől jobban megtapadnak a színek és élénkebbek is lesznek.

5. Vidd fel a szemhélyadra a fehér púdert. Szépen oszlasd el.

6. Tegyél egy kicsit az alsó szempilláid alá.

7. A fekete púdert vidd fel a szemed külső sarkába és kezdd el eldolgozni úgy, hogy kb. a szemhélyad közepéig legyen. Úgy csináld, hogy a szemed sarkától egyre halványabb legyen a fekete, tehát a szemhélyad közepénél már inkább szürkés.

8. A szürke púderrel dolgozd kicsit egybe a fehéret és a feketét.

9. Húzd ki a szemedet felül tussal. Kicsit húzd tovább a vonalat, hogy "cicaszemet" kapj. Így: [link]

10. Alul ne húzd végig a vonalat egy pár miliméter hagyj a szemed belső sarkától. A maradék helyre vigyél fel fehér púdert. Ez nagyobbnak mutatja a szemed. Kicsit maszatold el az ujjaddal, hogy ne legyen olyan határozott, erős vonal.

11. Végül fesd ki a szempilláidat spirállal. Először fesd ki mindkettőt, aztán vigyél fel a pilláidra még egy réteget. Ettől kicsit dúsabbnak fog tűnni.

12. Az ajkaidra válassz valami kevésbé erős színt, mert a szemed a domináns. :)


Én így szoktam sminkelni bulira. Csak csillogós színeket használok. Remélem segített! Sok sikert és jó bulizást! :))

2010. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm! ezer hála érte :)
2010. márc. 5. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen! :)
2010. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!