Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az alapozó mennyire teszi...

Az alapozó mennyire teszi tönkre a bőrt? Lehetséges, hogy attól jönnek ki a pattanásaim? .

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet,ha nem megfelelő az alapozó.Száraz bőrre az olajos bázisúak, zsíros bőrre inkább vizes bázisú alapozók vagy ásványi alapozók a jók.

Szerintem a jó alapozó még óvja is a bőröd(kivéve nyáron,mert beleéghet): a száraz bőrt hidratálja / a zsíros bőrt picit szárítja.

2010. márc. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem használtam, max nagyon kevés púdert de csak buliba. Osztálytársam naponta vastagon alapozózta magát, hogy eltakarja a pattanásait. Ettől még pattanásosabb lett, miután még több alapozót használt, stb. kész volt az ördögi kör. Egyszer abbahagyta, és sokat javult utána a bőre.
2010. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tudok, hogy kb 14 évesen "bekattantam", és alapozni kezdtem magam, mert úgy gondoltam, hogy attól "szebb" lesz, kevésbé látszódnak majd a pattanásaim. Igazából az ilyen "nagyobb" dudorokat úgyse tudja teljesen elfedni, és igen, könnyen lehet, hogy attól jönnek ki. Ha nem egy kifejezetten jó minőségűt használsz, akkor csak betömi a pórusokat, nem tud tőle szellőzni a bőrös, és ez kiváltó oka lehet a pattanásoknak.

Nekem sokkal inkább ártott a bőrömnek, mint használt (a pórusaim pl. azóta tágabbak kicsit a kelleténél).

2010. márc. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta használok alapozót és púdert is,ha megyek valahova. Nekem viszont az előzőekkel ellentétben pont szebbé tette a bőrömet és eltüntette a pattanásaimat. Nem is igazán van már pattanásom,ha pedig kijön 1-2,bepúderezem és másnapra már le is szárítja.

Viszont ha nem a bőrödnek megfelelőt használsz,eltömítheti a pólusaidat és többet árthatsz vele,mint használsz. Ha úgy veszed észre,káros a bőrödnek,inkább ne használd vagy váltsál típust.

Nekem pl a Miss Sporty vált be és abból van kifejezetten pattanás elleni is.

2010. márc. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden nap használok alapozót és semmi bajom tőle. Megfelelőt kell venni,amit bír a bőröd. És az alapozóra igaz,hogy érdemes a jobbat venni. Nekem Vichy van,szebb lett tőle az arcom. Mindenképpen a bőrtípusodnak megfelelőt vegyél,a pattanásaidat pedig kezeld. (ha nem múlnak,menj bőrgyógyászhoz,vannak rá spéci krémek.)
2010. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 maundrel ***** válasza:

off: a vichy és hasonló alapozókat csak gyógyszetárban lehet kapni??


on: ha jó alapozót választasz akkor az még végi is az arcod,-(gondolj bele milyen piszkos a levegő) -ha pattanásos leszel tőle akkor cseréld le. egyébként olvastam valahol, hogy ha pl.: csípős hideg szél fúj akkor nem is érdemes kimenni az utcára "csupasz arccal" :)

2010. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,Vichyt csak gyógyszertárban. 5ezer ft körül vannak,de megéri.
2010. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, egy kis off:

Ha valamikor alapozót kéne vennem, akkor valószínűleg Vichy-t vennék, mert abban a márkában még meg is bízom eléggé. Ezzel kapcsolatban viszont megkérdezném, hogy attól tényleg nem tágulnának ki jobban a pórusok?

2010. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!