Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy sminkelni szeretnék?

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni magam sminkelni. Tisztában vagyok vele, hogy mi az, ami a koromhoz illő, hogy mi az, ami ronda stb. Eszembe nem jutna alapozózni, rúzsozni, szemhéjpúderezni meg ilyenek, csak egy kis szempillaspirálra, korrektorra vagy bb krémre - ez attól függ mennyi pattanásom van és milyen -, ajakápolóra és ALKALMANKÉNT esetleg egy kis szemceruzára vagy egy vékony tusra gondoltam. Ezek közül is a szempillaspirálból természetes, alig észrevehető hatásút szeretnék, pl Alverde, nem az ilyen 3D-seket meg műszempilla hatásúakat. A bb krémet vagy korrektort azért gondoltam, mert pattanásos az arcom, amit egyébként ápolok, tisztítok. Az ajakápoló meg színtelen, amit igazából anya is megenged, mert száraz a szám, szóval azzal nincs baj. Tust vagy szemceruzát csak alkalmakra, mondjuk karácsony vagy színház, ilyenekre gondoltam és csak vékonyan.

Itthon néha szoktam anya sminkjével sminkelgetni magam és azt is mondja, hogy szép meg jól áll, ha kifestem a szemem stb. Ő nem annyira sminkeli magát csak néha munkába, de nem az a típus. Régóta nézek sminkes videókat a youtubeon és nagyon érdekel a dolog meg szerintem is sokkal szebb vagyok egy kevés sminkkel (ahogy írtam) mint simán. Ügyességem is van hozzá. Igaz, hogy anya azt mondta egyszer hogy jól áll nekem meg tök szép, de amikor egyszer spirált akartam rendelni, nem akarta megrendelni és a sulimban látott egy kilencedikes lányt kirúzsozva (mondjuk a rúzs szerintem is túlzás) és az nagyon nem tetszett neki) meg a volt osztálytársam is kicsit sminkelte magát, azt se nagyon díjazta. Nem tudom, hogy hogyan reagálna és hogy megengedné-e és félek megkérdezni. Hogyan mondjam el neki? A koromnak megfelelően nézek ki, mert van olyan ismerősöm is, aki velem egyidős és 9 évesnek néz ki, rajta nevetséges lenne a smink, de rajtam nem, tudom. Egyébként nem vagyok az a tipikus cicababa meg ilyesmik, teljesen normális vagyok, jó tanuló vagyok, nincs probléma velem.

Bocsi ha hosszúra sikeredett...

13/l


2015. nov. 15. 20:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem, hogy volt már, hogy vékonyan kisminkeltem magam spirállal, vékonyan bb krémmel és senki nem vette észre, hogy bármi is van rajtam, szóval nem egy kiló vakolatot kennék magamra.
2015. nov. 15. 20:49
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a gondom tavaly, megkérdeztem anyát h használhatok-e mert az osztályban sokan használnak és azt mondta h persze, nyugodtan, vett is nekem szempillaspirált meg szemceruzát és először jó volt meg minden de aztán meguntam és nem is volt sok kedvem minden este letörölni majd minden reggel kifesteni a szemem... szerintem kérdezd meg nyugodtam anyukádat, de én is rájöttem h semmi szükség rá és szerintem te is megtudod majd, de ez mindenkinek a saját döntése, ne félj megkérdezni ;) sok sikert hozzá :) 14/L
2015. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Abból, hogy finoman rákérdezel, még semmi gond nem lesz, szerintem is legyél bátor. Mondd, hogy sokkal jobban éreznéd magad egy kis szempillaspirállal, esetleg egy átlátszó szájfénnyel, bb krémmel. Egyszerre csak egy dolgot kérj, és fokozatosan haladjatok. Az se rossz megoldás, ha legelőször egy alkalomra próbálod ki (mondjuk iskolai ünnepély, sulibuli, stb), és arra vesztek sminket, és akkor meglátja, hogy nem olyan nagy dolog ez, és hétköznapokra is engedni fogja.
2015. nov. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!