Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy sminkcuccokra lenne szükségem és sminkelni szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok nyolcadikos, és szeretnék szolidan sminkelni. Sok Youtubert nézek, Zoella, makeupiscool, Bethany Mota a kedvencem. Próbálkoztam már anyám sminkkészletével - akár egy ovis :) -, és nem lett rossz a végeredmény, szerintem van érzékem hozzá. Viszont azt gondolom, túl korainak tartaná a sminket. Pedig nem kilónyira gondolok, korrektor, szempillaspirál, pirosító, esetleg tus. Szerintetek hogyan hozakodjak elő ezzel a témával?

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L



2014. febr. 24. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igy :Anya, sminkcuccokra lenne szükségem és sminkelni szeretnék.

Nem is olyan ijesztő, hidd el.

2014. febr. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egyszerűbb ha veszel magadnak zsebpénzből.

Én legalábbis így csináltam ennyi idősen.

2014. febr. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 15.Tavaly odaáltam anyum elé,és kerek-perec megmondtam neki,hogy mit szeretnék. Aztmondta,hogy suliba szelíden engedi csak meg. Fogtam a zsebpénzem,és vettem magamnak smink cuccokat. Anyukám belátta,hogy van nekemis érzékem hozzá. Azóta együtt veszünk smink cuccokat,és mindíg kikéri a véleményem. :) <3
2014. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél a saját pénzedből, esetleg kérd ki anyukád tanácsát, hogy szerinte melyik a jobb az adott termékből.
2014. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nyolcadikos vagyok, kb. fél éve kezdtem sminkelni. Elmentem szépen a boltba, és a kis pénzecskémből vettem néhány cuccot. Szempillaspirállal, korrektorral és egy arany szemceruzával kezdtem. Anyukám azt mondta, hogy nem látszik rajtam, hogy ki vagyok sminkelve, így megengedte. Azóta minden nap sminkelek, de csak szolidan: szempillaspirál, rúzs, pirosító, korrektor, szemceruza. Én is nagyon szeretem Bethany Mota-t. :)

Egyszerűen csak vegyél néhány cuccot és mond meg neki, hogy te most kerek perec sminkelni szeretnél. Ügyesen sminkelj, és csak természetesen! Sok sikert!

15/L

2014. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A pirosító szerintem felesleges, a többit simán engedném.

Szerintem egyszerűen mondd meg, hogy szerinted neked ez jól áll és szeretnél ennyi idősen egy kicsit sminkelni. Akár meg is mutathatod otthon, kifested magad anyukád cuccával, hogy na ennyit szeretnék, és ha anyukád látja, hogy valóban csak egy kis korrektort és spirált akarsz, akkor engedni fogja.

2014. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 24. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig nem használok pirosítót és korrektort, és a tus szerintem iskolába lehet kicsit erős, de mindegy...


Én 12 éves korom óta sminkelek (szemceruza szájfény szempillaspirál), de mivel nagyon problémás kamasz voltam, anya örült, hogy ennyi nőiesség szorult belém...

Én úgy álltam elé, hogyha nem engedi a hajfestést és a piercingeket, és tényleg nem akarja lehúzni az önbizalmamat, ezt meg kell engednie...azt mondta nem érdekli, amíg a suliban nem szólnak érte, és neki nem kell fizetnie ilyen sz*rokért...

Azóta sminkfüggő vagyok, és többet költök kencékre, mint ruhákra, anya még mindig utálja, de örül, hogy lefoglalom magam valamivel...


Szóval szerintem neked is kis lelki ráhatással kéne - nem olyan agresszívan, mint én tettem...

Valami ilyesmit: "Légyszíves anyu, annyira szeretném, és sokkal több önbizalmam lenne - mert ugye a kamaszkor állandó szorongás és önbizalom hiány, ha nem, akkor is ezt kell mondani, mert ilyenkor eszükbe jut a sajátjuk - és ígérem nem fognak szólni érte, és neked nem kell fizetned belőle semmit, csak szeretném, ha beleegyeznél, és segítenél kiválasztani egy jó ...(termék neve)"

Azoknál a szülőknél biztosan beválik, akik sminkelik magukat (enyém sose sminkelte, szóval rá tudtam fogni, hogy ezért nem érti)


Ha meg azzal jön, hogy "fiatal vagy, tönkreteszi a bőrödet", akkor elmondhatod neki, hogy manapság a sminktermékek nagy része nem ártalmas a bőrre annyira, mint a régiek voltak, és megígéred neki, hogy nagyon odafigyelsz az összetevőkre is, hogy ne árts magadnak...

2014. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!