Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A külföldi pl (kínai ) smink...

A külföldi pl (kínai ) smink termékekről hallottam hogy károsak lehetnek a bőrre szerintetek igaz ez?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy vegyszerek lehetnek benne vagy ilyesmikre gondolok.

2016. márc. 25. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez egyénfüggő, konkrétan nekem van korrektor palettám és több rúzsom is amiket külföldi oldalakról rendeltem ( Kínából) és meg vagyok velük elégedve, a korrektor paletta konkrétan a kedvencem, régóta használom és egyáltalán semmi baja a bőrömnek tőle, mondjuk én alapból nem vagyok érzékeny vagy problémás bőrű. A másik dolog ami érdekes az az, hogy rengeteg helyen láttam, hogy nálunk is árulják pontosan ugyanazt a terméket amit én rendeltem, csak sokkal magasabb áron és nem teszik hozzá, hogy Kínából van.
2016. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , én is korrektor meg szemhéjárnyaló palettát rendeltem kínából és nekem sincs semmi bajom tőle , igazad lehet hogy az érzékeny bőrüeknek lehet tőle problémájuk.
2016. márc. 25. 14:03
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
42%

Lol, a laborban a víz is vegyszernek minősül, szóval ez a sok vegyszer van benne dolgot nem igazán értem :D Sőt, a fényvédőkben lévő titánium dioxid a falfestékben is benne van :D Igazából minden vegyszer esetében a mennyiségen van a lényeg (sőt, minden vitamin esetében azon van a lényeg, vagy az oxigén esetében is stb), kozmetikumokba kb képtelenség olyan töménységben bármilyen vegyszert beletenni, ami komoly egészségkárosító hatású lenne, max irritálja a bőröd, allergiás reakciót vagy egyéb bőrproblémát okoz, de rákot pl nem egy hidratáló krémtől fogsz kapni, ezt garantálom.

Nem ismerem a kínai kozmetikumokat, de a japánt meg koreait igen, és nincs több sz-rság benne, mint a nyugatiban, de megnyugtatlak, hogy itthon is kapsz jó pár brutálisan sz-r összetevőjű kozmetikumot.

2016. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm , csak hallottam pár dolgot de mondjuk nem szoktam irreálisan olcsó termékeket venni, pl. egy smink palettát 2000-ft ért vagy ilyesmiket.
2016. márc. 27. 17:12
 5/6 anonim válasza:
89%

Minden smink káros, amelyik nem vízbázisú alapanyagokból készül. Tele vannak vegyszerekkel, de a legnagyobb gond, hogy kőolaj származék az alap,mert az bődületesen olcsó, amibe minden egyebet belekevernek.

Magadnak is meg tudod válaszolni, hogy ha kőolaj-ból készül (kozmetikumok 90%-nak a 95%-ban köolajszármazékot tartalmaz), akkor az egészséges, vagy jó-e a bőrnek. Jelentem NEM, még akkor sem, ha nem vagy érzékeny rá. A méreganyagok 90%-a bőrön keresztül szívódik fel a szervezetbe, és a zömüket nem tudja üríteni. Lehet hogy most nem okoz problémát, de hosszú távon biztosan, arról nem beszélve, hogy a káros hatásokon felül idő előtt öregíti a bőrt.


Azt már le sem merem írni, hogyan mi az összefüggés a rúzs és a macska között. (mert hogy azokon tesztelik a rúzsok károsanyag tartalmát). :-(

2016. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Es ami a boltban kaphato azzal is ez a helyzet , mindenféle karos?
2016. ápr. 7. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!