Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fül piercinghez kérnék segítsé...

Fül piercinghez kérnék segítséget, főleg piercerektől?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Kb. gy fél éve van porcban fülbevalóm. Az elején semmi gond nem volt vele, de utána begyulladt. Kezeltem Oxicort sprayvel (köldökpiercingemnél bevált) lement róla a gyulladás, nem fájt, nem volt piros. Majd kb. 5 hónap múlva kivettem és még nem gyógyult be és volt ott egy dudor. Először hydrogén-peroxiddal pezsegtettem majd Betadin krémmel kentem, de semmi. Most egy hete kenem Tetrannal naponta 2-szer, úgy hogy a hátulját leveszem a fülbevalónak, de nem veszem ki. A gyulladás le ment róla de a dudor még meg van és körülötte ilyen kis pattanásszerű pöttyök is vannak még. Arannyal futtatott orvosi fém van benne. Még annyit figyeltem meg hogy eddig nagyon lazán mozgott a fülemben most viszont kicsit szorul. Te mit javasolsz, mit tegyek? Cseréljem le a fülbevalót vagy inkább vegyem ki? Esetleg várjak még?

2016. ápr. 9. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Kepet nem tudnal kuldeni? Ugy konnyebben meg tudnam mondani,mennyire durva a helyzet. Nem vagyok ugyan piercer,de van egy par pcm,talan tudnek segiteni.

A helixem nekem is gyakran begyulladt,amig talpas ekszer volt benne. Miota viszont kicsereltem patkora(kb fel eve) egyszer sem volt gond. Talan ezt is megprobalhatnad(ha neked is ott van ekszered)

2016. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 10. 08:41
 3/5 A kérdező kommentje:
A másik fülemet is lefényképeztem mert nekem az is elég piros, pedig nincs benne semmi.
2016. ápr. 10. 08:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, elsőnek is bocsi, hogy nem válaszoltam!


Másodszor nem tudom, hogy lőtték-e vagy szúrták-e és nem tudom, hogy mit mondtak neked, hogyan kezeld alapból és hogy az első időszakban hogyan kezelted. Rendben, utána begyulladt, Oxicort...stb.

A fülporc füllyuk teljes gyógyulási ideje 2 év is lehet. Az arannyal futtatott orvosi fém nem a legjobb megoldás. Lehetőleg titán száras, vagy szilikon száras ékszer lenne a legmegfelelőbb.

Elsőnek is én az ékszer cserét javasolnám. Egy barbell vagy talpas ékszer lenne a legjobb választás. Kenőccsel sosem érdemes kenni. A krém, kenőcs nem jó ilyen esetben. Csak beleragadnak a levegőben szálló porok, koszok, baktériumok, ráadásul a szellőzést is elveszik a lyuktól, így könnyebben begyulladhat.

A hidrogén-peroxidos kezelés jó volt, most viszont inkább célszerű lenne egy folyadék állagú kezelőanyag, ami nem annyira erős.

Legjobb megoldás erre a octenisept. Patikában lehet venni, ha nincs, akkor lehet rendelni is (szintén akár patikában is). Azzal naponta 3-5 alkalommal érdemes kezelni.


Viszont célszerű figyelni még a hajra, a kozmetikai szerekre is. (Tehát, hogy a hajad ne tekerődjön rá az ékszer szárára, végére, illetve lehetőleg semmilyen kozmetikai szer ne érje a lyukat. Azaz semmilyen testápoló, bőrápoló, sampon, tusfürdő, hajlakk, stb. Persze hajat azért moss, csak a füleden ne hagyd, hogy sokáig álljon a sampon és bő vízzel öblítsd le.) Érdemes még az ápolásnál odafigyelni arra, hogy mindig jól moss kezet előtte. Feleslegesen ne piszkáld.


A képeken én annyit veszek ki, hogy szinte semmit. Nem látok úgy dudort, vagy pattanásszerű keléseket sem. Egy picit talán látni egy nagyon lapos kis valamit. Nem néz ki keloidos kinövésnek. Inkább olyan, mintha a porc megtört volna kicsit. De ez lehet a kép minősége miatt is.


Szóval egy ékszercserét javaslok titán vagy szilikon anyagú barbell, vagy talpas ékszerre. Utána pedig octenisepttel való ápolást.


Mihamarabbi gyógyulást!

2016. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! :) Még annyit szeretnék kérdezni hogy nem tudnál javasolni egy weboldalt ahonnan jó minőségű szilikonos fülbevalót tudnék rendelni? (lehet hogy még szükségem lesz a segítségedre, amit előre is köszönök :) )
2016. ápr. 10. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!