Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Akik minden nap sminkelnek!...

Akik minden nap sminkelnek! Kéne itthonra is a párom miatt kicsit sminkelnem?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze, így naponta találkozunk. Viszont én vizsgákra tanulok egy ideje, emiatt nem mozdulok ki nagyon. Itthonra pedig nem szoktam sminkelni, viszont utcára mindig, mivel problémás a bőröm.

Most itthonkában vagyok, a menstruáció miatt tiszta piros pattanásos a fejem, a kevés alvás, éjszakázás miatt karikás a szemem. Nyakam szőrösödik és mivel csipesszel kiszedtem tiszta szőrbenővés az egész.

Hajammal nem nagyon tudok semmit kezdeni, mióta rövidre vágattam. Tanuláshoz össze kell fogjam, de a copfból kilóg a fele. Szóval ez se valami rendezett hatású.

Ráadásul szemüveget is hordok az olvasáshoz.


A párom látott már smink nélkül, nem arról van szó. De valahogy soknak érzem ezeket egyszerre. Félek igénytelennek fog tartani. Bár nem adta jelét ennek, de bizonyára nem is mondaná, nehogy megbántson.


Szerintetek itthonra is alapozzak legalább ebben az esetben?



2016. máj. 12. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Én soha nem alapozok itthonra. Mondjuk nekem nem is nagyon gázos a bőröm. Az éjszakázást viszont inkább mellőzd, nem csak a párod miatt, de magad miatt is, inkább kelj fel reggel korábban, de feküdj le időben és legyen meg a 8 óra alvás, délelőtt sokkal eredményesebben lehet tanulni (pl nálunk reggel rásüt a nap az ágyra, én meg odafekszek és "napozok" tanulás közben). A nyakadat nem értem mitől szőrösödik, én még hallani se hallottam ilyet... A hajadat meg ugyan mennyi idő normálisan összefogni? A szemüveg meg nem gáz, sőt, az én párom kimondottan szereti, mert akkor úgy nézek ki szerinte mint egy titkárnő :P

Ne alapozd, hanem ápold a bőröd!

2016. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ápolom amennyire csak tudom, de ezek időszakosan visszatérő problémák. Kezelem hogy mielőbb eltűnjenek. Amúgy nem vagyok pattanásos, de menstruáció és fokozott stressz alatt igen.

Ha borotválom a nyakam akkor estére már szúr. Persze erről normális nő nem hallott még, de nekem ez jutott.

A hajamat nem lusta vagyok összefogni hanem nem lehet a hossza miatt. Maximum ilyen öregasszonyos tarkó copfba, amitől olyan mintha nem is lenne hajam...

Én is azért szoktam itthonra hanyagolni az alapozást hogy kicsit szellőzzön a bőröm, de ilyenkor úgy érzem hogy illene a párom retinájának védelmében valamivel elfednem legalább a bőrhibákat.

2016. máj. 12. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Neked inkább az önbizalmaddal kellene kezdenek valamit, mert ott van a kutya elásva.
2016. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
61%
Minek alapoznál otthonra? Mármint alapozhatsz, ha neked úgy kényelmes, de a párod miatt fölösleges. Nyilván értelmes ember (remélhetőleg), és tisztában vele, hogy néz ki egy ember smink nélkül :D
2016. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönti el mikor miért kinek alapozza magát. Én mondjuk otthon mindenképp alapozom magam mert azt akarom hogy a párom szépnek lásson. Sajnos alapozó nélkül rémes bőröm van egy betegség miatt. Ha egyedül vagyok, vagy idegenek közé kell menni akkor sem kenek fel alapozót mert idegeneknek nem akarok megfelelni, nem érdekel milyennek látnak, egyedül a párom előtt nem akarok szarul kinézni. Persze látott már eleget smink nélkül... nincs baja velem úgy sem, de nyilván jobb ha egy szép nőt lát maga mellett, mintha egy ronda bőrűt. Én így gondolom. Ezért is nem melegítőben meg kinyúlt vacak ruhákban flangálok itthon, mint sok helyen szokás.
2016. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem marad a kis alapozó itthonra.

Sajnos nem vagyunk egyformán szépek smink nélkül. Nem is azt szégyellem előtte hanem hogy most minden csúnyasági tényező összejött egyszerre. Köszi a válaszokat. :)

2016. máj. 13. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Használj akkor egy kis BB-krémet, az nem nehezíti el úgy a bőröd, mint az alapozó, mégis fed valamennyit. Ajánlom az Eveline kék tubusos BB-krémét, nekem nagyon bevált.

Amúgy a pattanásokra használj teafaolajat, büdös, de nagyon hamar leszárítja a kis genyókat. :D

2016. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!