Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem lehet valahogy Photoshoppa...

Nem lehet valahogy Photoshoppal kiváltani a sminket?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen céges fotózás lesz az új weboldalunkra, én a cég egyik üzletkötője vagyok. Hozatnak egy profi fotóst meg... egy sminkest. Aki mindenkit kisminkel a fotózáshoz. Én ezt férfi létemre nem vagyok képes/hajlandó elviselni, bárki bármit mond a maradi felfogásomról, nekem ez a világ szégyene. A kérdés arra vonatkozik, hogy nem lehetne smink nélkül fotózkodni és utána photoshoppal feltuningolni a képet, hogy "elfogadható" megjelenésem legyen a weboldalra? 25/f

2016. szept. 13. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
NEM, nem lehet fotoshoppal kiváltani. Ha ennyire begyepesedett vagy, akkor jó esetben kereshetsz új munkahelyet.
2016. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis agyon lesz szerkesztve a kép, szóval én a helyedben megkérdezném azért a fotóst. De egyébként férfiaknál szerintem csak egy kis púder lesz feltéve, hogy ne fényljen az arc.
2016. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Te vagy a világ szégyene. Nehogy megkönnyítsd mások dolgát, photoshop-cica.
2016. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
90%
Mert valóban annyitól omlik össze a férfiasságod, ha egyszer egy kép kedvéért kisminkelnek, aztán meg lemosod? Éppen lehet korrigálni fotosoppal, de azon azért elgondolkoznék, hogy miért ilyen bizonytalan a macsósságod, és miért tartod a nőies dolgokat, és ezáltal a nőket a világ szégyenének.
2016. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De, lehet.

Viszont így a sminkesnek is lesz munkája, és többet tudnak elkérni, másrészt a fotósnak kevesebbet kell utómunkáznia.


Nem hiszem, hogy kifestik a szemed, inkább arról lehet szó, amit előttem írtak, hogy párszor áthúzzák rajtad a púder pamacsot. Ez sokkal gyorsabb, mint utólag számítógépen eltüntetni a fénylő bőrfoltokat.

2016. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ahogy már írták, a sminkelés nem azt jelenti, hogy nőt csinálnak belőled és a képeken egyáltalán nem fog meglátszani, hogy kisminkeltek. ilyenkor általában csak a fénylő foltokat szokták lekenni, hogy mattabb legyen, a bőrhibákat kicsit elkenik, hogy ne látsszanak annyira a pórusok, ha vannak bőrhibák, azokat esetleg korrektorral eltűntetik, ha nagyon sápadt vagy, esetleg felkennek egy kis pirosítót, hogy élénkebb legyen az arcszíned és ne úgy nézz ki, mint egy hulla, de ezt mind meg lehet beszélni a sminkessel. utána le is szedik rólad a sminket, vagy lemosod magadnak.


azért kell sminkelni fotózás előtt, mert a sminkesnek kb. fél perc a fotózás előtt, hogy ne csillogjon a bőre és így nem kell a fotózás után órákat szopni a retusálással.

ha van egy kis esze a fotósnak, akkor a kérdésedre halál nyugodtan közölni fogja, hogy ő szívesen megoldja Photoshopban is, de te fizeted a retusálás díját, mert az nincs benne a cég által megrendelt csomagban. te meg eldöntheted, hogy a hiúságod és a tévképzeteid fontosabbak, vagy a pénzed.

2016. szept. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dől a jóindulat... Fotós vagyok, elsősorban portrézom, szintén műteremben. Nem dől össze a világ, ha nem szeretnél sminket (bár valószínűleg tényleg csak egy kis púdert kapnál), ez a te dolgod. Még mindig sokkal jobban jár a fotós, ha tudsz kisebb hibákkal természetesen viselkedni fotózáskor, mintha a smink miatt feszengenél végig. Ha nincsenek extra bőrhibáid, nem dől az izzadság rólad (ami azért előfordulhat ilyen helyzetben, de egyszerűen töröld át az arcod egy zsebkendővel. Csak ne dörzsöld, mert vörös lesz) és nem pipacspiros az arcod, szóval ha semmi extra gond nincs az arcoddal, akkor nem igaz, hogy órákig tart a retus. Egy gyakorlottabb fotós pár perc alatt megoldja utólag. Én mondjuk nem szoktam ilyen kis pluszmunkákért felárat kérni, de ha valami keveset ki is fizetsz a retusért, akkor sem dől össze a világ. Nem akarlak se lebeszélni a sminkről, se rá, majd a fotózáskor kitalálod, hogy vállalod-e a sminket. Szerintem ne aggódj :)
2016. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!