Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány évesen engednétek először...

Hány évesen engednétek először a lányotoknak, hogy befesse a haját?

Figyelt kérdés

Sötétbarna haja van, amit állítása szerint "megunt", ezért szeretné vörösre festetni. Nem csak csíkokat, hanem az egészet (és nem lemoshatóval).


Ti hány éves kortól engednétek meg ezt?


2016. dec. 29. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Én 15 évesen ezt feleslegesnek tartom. Viszont hiába írnának itt bármit a felnőttek, ő ugyanígy szeretné, és egy idő után annyira rágná a füledet, hogy belemennél. Így csak tapasztalatokkal tudok szolgálni:

5.osztályos voltam (11, mikor osztálytársnőm vörösből szőkére festette a haját.

Most téli szünetben pedig az osztálytársam (15) festette be ugyanezzel a meguntam szöveggel a haját vörösre.

És itt vagyok én 15 évesen, és szerintem ráérek még a lenövés és ilyen dolgok miatt vergődni.

2016. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
16 évesen megengedném ,hozzáteszem nincs még gyerekem ,és nekem már 13 évesen megengedték.A vöröset képtelenség átfesteni ez tapasztalat csak lenőni tud ezt gondoljátok át ha vissza is festeti mindig vörösödni fog.
2016. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Anyuka vagyok 4 gyerekkel. A lányaim 15-17 évesek. A 15 éves lányom éppen ünnepek előtt kérdezte, hogy megengedem-e, hogy a hajszíne megváltozzon.

Az én nevelési elvem az, hogy mielőtt választ adnék bármire is, gondoljam végig, hogy annak idején amikor én 15 éves voltam mit csináltam, mit nem csináltam. Ezért én a lányomnak azt mondtam, hogy csak akkor lehet más hajszíne, ha fodrász festi be. Inkább kifizetem a fodrászt, de ne otthon kontárkodjon. Így a lányom karácsonykor szép világos barna hajjal jelent meg.(sötét barna haja volt az eredeti hajszíne) Egyébként a fodrászhoz azért ragaszkodtam, mert én 15 évesen a barátnőmmel festettük be a hajam, és a végeredmény siralmas lett.

Szóval én mindig végig gondolom, hogy amikor én voltam tinédzser milyen voltam. Nem fogok semmit sem tiltani amit magam is megtettem. Kivéve a drogok, mert soha nem drogoztam, és nem tűrőm el a drogot ma sem, semmilyen formában.

42/N

2016. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
A szülő -gyerek között mindig nagy a generációs szakadék .Elavultnak tartom azt a gondolkodást hogy a szülő a saját fiatalkorához mérje a gyerekét ,mert a világ rengeteget változott pl. 30 év alatt.
2016. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 14 évesen be volt melírozva a hajam. 16 éves koromig ezt csináltuk, aztán váltottam vörös színű tincsekre. A mai napig is megmaradt ez.


13-14 évesen szerintem lehet, ha a suliban ezt nem tiltják.


26N

2016. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolás korától. Szóval 14-15.

Viszont én is mindenképpen fodrászhoz vinném. És nem is tudom, hogy sötét hajat befog-e egyáltalán a vörös festék. Szóval azért elmondanám neki, hogy pl. leszivatás után mire számíthat. Sima festék vagy színező nem nagy szám, de ha le kell szivatni, az már durvább.

2016. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 és fél éves voltam,amikor a szüleim beleegyezésével elmentem fodrászhoz hajat festetni.

"csíkok" - Én először ombre hajat szerettem volna,de a fodrász lebeszélt róla,mert nem tett volna jót a természetes göndör hajamnak,így rábeszélt a melírra.

Abban a pár másodpercben még mosolyogtam,amikor először megláttam,de amint hazamentem,úgy éreztem megbántam.

Egyrészt a melírozott haj ami az én esetemben sötétbarna és sötétszőke volt, elég extravagáns színpárosítás volt és még csak nem is fiatalos.

1 héttel később az egész hajamat szőkére festettem ami a mai napig ilyen és más hajszínt nem is tudok már elképzelni magamon. Tökéletesen illeszkedik a személyiségemhez is.

Engedd meg a lányodnak,hadd kísérletezzen.

Persze nem 12-13 évesként,hanem középiskolásként.

Max. ha nem tetszik neki a végeredmény, vissza lehet festeni. Bár a vörös az a hajszín,amiből a legnehezebb hajszínt váltani a pigmentek miatt, így én ezt a hajszínt csak azoknak ajánlom,akik hosszútávon szeretnék ezt a színt viselni. Bár ez attól is függ,milyen árnyalatot választ.

Sötétbarna hajon egyébként is minden szín kicsit vöröses lesz,ha nem használ hamvasító sampont.

2016. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15-16 évesen lett először befestve az én hajam is, szóval ezt a kort reálisnak tartom. :)
2016. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sosem szerettem volna megváltoztatni a hajam színét, nem akartam roncsolni, mert alapból képes a töredezésre.

En19 evesen festettem be a hajvegemet feketere(barna hajam van,annyira nem latszodott) de olyan erotlen volt akkor. :(

Ha lenne gyerekem en is 16 eves kora utan engednem, de fodraszhoz vinnem, ne ő pepecseljen vele :)

2016. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én szívem szerint megengedném bármikor (legyen mondjuk 10 éves kor felett). A fiúknak hamar lenőne, a lányom(11) meg konzervatívabb ennél - egyelőre nem érdekli. Csakhogy az iskola házirendje nem engedné meg, emiatt én is kénytelen lennék megtiltani, ha esetleg felmerül :/.
2016. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!