Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Gél lakkozáshoz tudnátok...

Gél lakkozáshoz tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

A körömfestés hobbim, úgy gondoltam elkezdek gél lakkozni. Már be is rendeltem netről egy csomó színt, meg díszítő cuccokat. Alap lakkor viszont kihagytam.

Alap lakk nélkül milyen lesz?? kihagyhatatlan?

Az ecsetet amivel felviszem a gél lakkor hogyan tudom tisztítani?

UV lámpa helyett lehet LED fénnyel szilárdítani a lakkot??

Ha nincs ilyen csiszoló cuccom hogy szedem le? Vettem hozzá ilyen ujjra húzható kupakokat, de azt hogy kell használni? acetont / acetonos vattát kell rátenni??


Előre is köszi a válaszokat. Bármilyen tanácsot / tippet elfogadok ! :)



2017. márc. 13. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen kevés tudással nem kezdenék neki, nézz utána a mukoromtv.hu-n, ezen a cn hivatalos technikája van, de a többi márkáé is hasonló. Leáztató gyűrűt szerintem már senki nem használ, fóliával kell leszedni és tipoldóval, nem acetonnal.
2017. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel nem másnak, csak magamnak csinálom, szerintem nem olyan gáz, ha elrontom... Amúgy ez nem ilyen gyűrű, hanem olyan mint egy csipesz. Bár a működését nem igazán tudom. Az ujjam re kell fogatni vele a lakk feloldóját?
2017. márc. 13. 08:35
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Alap nélkül a gél lakk, már másnap elkezd lepattogni. Ugyanúgy a fedőlakk nélkül is, ami védi, és plusz fényt ad neki.


Acetonos körömlakklemosóval tudod tisztítani az ecseteket.


LED lámpa nem jó, UV fényre köt. Mind a zselé, mind a gél, mind a porcelán.


Csiszoló cucc? Körömreszelőre gondolsz? Az is kell hozzá, ha nem tudod rendesen felbolyhozni a köröm felső részét, nem fog "odaragadni" a lakk, és semmi értelme, mert szintén felfog jönni, lefog pattogni.


Amivel lemoshatod a körömlakkot? Acetonos körömlakklemosót használj.



Egyébként, ennyi tudással, én még magamnak sem állnék megcsinálni. Nem véletlenül tanulják ezt is.

2017. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as! Megköt led lámpában is! Gel lakkhoz teljesen jó a ledes lámpa, nem véletlenül árulják azzal!
2017. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem, nem krömreszelőre gondoltam, hanem ilyenre : [link]


Akkor rendelek alaplakkot is. Rendeltem átlátszó gél lakkot is, az esetleg fedőlakknak nem jó??

2017. márc. 13. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy csiszológép, nem igazán kell a gel lakkhoz. Az átlátszó gel lakk az a fedölakk.
2017. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fénycső + LED ami egészen bizosan jól működik minden esetben. A lakkra nincs ráírva, hogy hány nm-es (nanométeres) fényre köt? Amelyik 365nm-es (nanométeres) fényre köt (az már keményebben UV közeli), oda inkább a 36 Wattos fénycsőveset érdemes használni, de ami ennél hosszabb hullámhosszra is működik az pl 405nm-es látható kékes-lilásra is köt, esetleg a kettő közötti UV-re, ahhoz jó a led.

Ha nem tudjuk pontosan milyen fényre köt, akkor legyen kombinált UV fénycsöves + LED-es és akkor valamelyikre biztosan köt. Nem minden lakk egyforma tulajdonságú fényt igényel a kötés szempontjából.

2017. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem írja a csomagolása, hogy hány nm-es fényhosszra köt, de most látom, hogy fel van tüntetve a LED is az UV mellett.
2017. márc. 14. 17:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg egyértelmű.
2017. márc. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!