Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért fogy el hamar az alapozó...

Miért fogy el hamar az alapozóm és a púderem? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Alapozó kb 1 max 2 hónapig elég a púder meg ha mindennap használom akkor 1 hét.. így kb csak erre a 2 termékre elmegy 5 ezer havonta hogy ne pattanásos ragyás fejjel menjek utcára

Hogyan lehetne ezen javitani?


2017. máj. 23. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapozóból sokat használhatsz, ha ilyen hamar elfogy.

De hogy a púderrel mit művelsz, hogy 1 hét alatt elfogy, azt elképzelni sem tudom.

????????????????

A púder nekem hónapokig elég, úgy hogy minden nap használom.

Alapozót nem használok minden nap, ha használom, akkor sem vastagon, így az fél évig tuti elég nálam, vagy még tovább is.


Egyébként a nagyon vastag smink réteg nem fog segíteni a pattanások elmúlásában.

2017. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat használsz. Természetes fénynél készítsd a sminked, az ablakkal szemben, így sokat lehet spórolni.

Ha pedig tényleg ilyen sokra van szükséged, menj bőrgyógyászhoz!

2017. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
inkább orvosra költsd azt a pénzt
2017. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A púder hogy a fenében tart ki csak egy hétig? Én is elég sokat rakok magamra, mert alapvetően zsíros a bőröm, és ha nem fixálom le az alapozót rendesen, elmászik... de akkor sem egy hét.


Ha tényleg így van, akkor én az alábbiakra gyanakszom:

- baromi szar minőségű púdert használsz

- rosszul viszed fel (kérdés, hogy kőpúdert vagy por állagút használsz... mindenesetre akkor nyilván gyorsabban fogy, ha nagyon agresszívan körzöl bele az ecsettel, aztán levered róla a felét, és agresszíven, nem ütögetű, hanem csíkozó mozdulatokkal viszed fel, mert akkor el tudom képzelni, hogy elmászik, nem marad a helyén, és még 26 réteget fel kell vinned)... lehet amúgy, hogy érdemes átállni szivacsos ütögető felvitelre


Az alapozónál az 1-2 hónap sztem annyira nem vészes, már ha ilyen alsóbb kategóriás drogériás márkákat használsz, és nagy fedésre van szükséged, mert ezek ezt tudják. Erre azt tudom ajánlani, hogy:

- ha BB krém az, és mégsem alapozó, vegyél alapozót... a BB krém egy túlmisztifikált színezett hidratáló, legalábbis amit az európai piacos márkáknál lehet kapni, és rendes fedéshez baromi sok kell belőle

- vegyél vmivel drágábbat, és nézz utána a neten... mert lehet, egyben nézve nagyon drága az ára, de lebontva olcsóbb, ha ugyanaz a mennyiség belőle nagyobb arcfelületre elég (vagy, ha az nem annyira drága neked, ebayen rendelj koreai alapozót - nem BB krémet, hanem alapozót -, azokból egy pumpa sokkal nagyobb arcfelületet el tud fedni... pl. most vettem Aritaum All Day v. vmi hasonló nevű alapozó, hát több, mint 2x annyi arcfelület kifestésére elég egy pumpa belőle, mint egy Catrice-ből mondjuk... és a Catrice még drogériás viszonylatban jó alapozó is)

2017. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem vakolni kell az arcot,hanem kikezelni
2017. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 hét? Te jó isten, megértem én hogy valahogy el akarod tüntetni de ez egy kicsit durva. Nekem is durván pattanásos volt a bőröm évekig, de 4-5 hónapig elég volt egy üveg alapozó, a púder meg még több. Ezzel a bőrödet amúgy lassan kinyírod úgy ahogy van. Így sose fog kitisztulni az arcod, pár év alatt kráter méretű pórusaid lesznek. Tudom hogy csúnya a pattanásos bőr, de muszáj abbahagyni az ilyen szintű sminkelést ha tiszta bőrt akarsz. Ha nagyon muszáj korrektorozd le a pattanásokat, de annál többet ne. És menj el bőrgyógyászhoz. Hidd el hogy megéri egy ideig pattanásos fejjel mászkálni akármilyen gáz is, meg smink helyett

jó minőségű arcápolási termékekre költeni a pénzt. Tapasztalatból mondom. Gondolom te sem élvezed mikor 40 fokban olvad a fejedről a vakolat és kb megölelni sem tudsz senkit rendesen mert félsz hogy rákened... Szóval szerintem most kezdd el kikezelni az arcod mielőtt túl késő.

2017. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Vagy rossz minőségű a termék, vagy nem jól viszed fel/túl sokat használsz. Lehet a szivacs, ecset magába szívja az alapozót.

A púder egy hét alatt nekem elég megdöbbentő adat.

Nyilván mondjuk kiszereléstől függ, de szerintem nagyjából azonos mennyiség szokott lenni a legtöbb termékben.


Gondolom, mivel írod, hogy problémás a bőröd, levakolod az egész arcod. Használj kevesebb alapozót, ahová meg kell extra fedés, inkább korrektort vigyél fel, púderből meg nem kell sok, különben csúnya lesz.

Nekem még akkor se fogyott a sminkem ilyen gyorsan, mikor problémás bőröm volt, nem tudom, hogy csinálod.

2017. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!