Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért jön le az alapozó?

Miért jön le az alapozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég problémás a bőröm, így kénytelen vagyok alapozót (és korrektort, ill. púdert) használni. Mikor felteszem, akkor teljesen rendben van minden, azonban délutánra szinte semmi nyoma nincs sminknek az arcomon, ugyanolyan foltos, fényes...

A reggeli "rutinom" abból áll, hogy megmosom az arcom, teszek egy kis arckrémet, majd miután beitta a bőröm, primer, alapozó, korrektor és púder. Ezt természetesen sminkfixáló spray-vel is lefújom.

Az arcomhoz nem érek, biztos, hogy nem külső hatás miatt "tűnik el" a smink.

Nem is olcsó termékeket használok, az alapozóm egy Chanel alapozó.


Ha bármilyen tippetek van, kérlek osszátok meg velem!


Köszönöm!



2017. okt. 16. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, sajnos en is hasonlo problemaval kuzdok. En mattito papirt hasznalok, amikor mar picit atfenyesedik, es naponta parszor ujra puderezem.
2017. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Arckrém nélkül próbáld ki, csak primerrel. A túl sok anyagot tartalmazó arckrémek miatt lecsúszhat az alapozó.

Illetve az sem árt pontosan ellenőrizni, hogy milyen a pontos bőrtípusod, milyen problémái vannak és ezeknek megfelelő termékeket használsz-e. Például lehet, hogy te zsírosan fénylőnek mondanád az arcod, de közben simán lehet vízhiányos is. Így ha mattító alapozót veszel, az már nem stimmel.

2017. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, sminkes vagyok

2-es

2017. okt. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szóval a primer alá semmit ne tegyek? Hmm... Rendben, holnap ki is fogom próbálni! Az arckrém igazából fényvédős, illetve anti-aginget is tartalmaz, ezért gondoltam, hogy fontos.

A bőröm a T-vonalban, de leginkább az orrom környékén zsírosodik, kozmetikus szerint a pontos bőrtípusom korpás szeborrea.

A primer egy Smashbox Photo Finish Light primer, alapozóként pedig a Chanel Perfection Lumiére-t használom. Mindkettő vízbázisú, azt hiszem.


A leírtak alapján van, amit rosszul csinálok?

(Fúú, nagyon jó érzés, hogy egy igazi sminkes válaszol! :D)

2017. okt. 16. 22:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen bőröm van mint a tied. Szerintem durván vízhiányos a bőröd de közben T vonalban zsírosodik. Én elhagynám a primert lehet amiatt alakulnak ki pattanások. Szerintem beissza a bőröd a sminket vagy valamiért lejön, nálam is volt már ilyen. Nálam a krémes arcpír tűnt el gyorsan. Olyasmi alapozó jó ilyen bőrre ami enyhén púderes hatású. Chaneltől a vitalumiere aquat használtam, nekem az elég volt. A Bobbi Brown Skin Foundation is nagyon jó és a Guerlain egyik erősebb fedésű alapozója (névre nem emlékszem).
2017. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
ne vigyel fel semmit csak alapozo es kesz
2017. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!