Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Teszt jelleggel megpróbálok...

Teszt jelleggel megpróbálok sminkelni, lányok valami tipp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kategória lehet nem a szexualitás témakör, de mégsem mindennapos, hogy egy hapsi "női" sminket csinál magának.


Alapjáraton vannak furcsa dolgaim, és ez is az.


Szabin vagyok, most megtehetem, hogy nem megyek emberek közé napokon át.

Mindig is érdekelt a sminkelés, sokáig az egész egy átláthatatlan, misztikus folyamatnak tűnt így férfi szemmel.

Mióta van internet azóta van rengeteg sminkvideó.. onnét már szemezgettem :D

Sajnos az eddigi barátnőim (kettő) nem volt vevő rá, hogy előttem sminkeljen.. az egyik maga is alig sminkelt.

Több okból is érdekel ez a téma..

kb mennyi ideig tart egy normális smink elkészítése (házilag)

mennyire időtálló a smink

mennyire viseli meg az arcbőrt, hogy van rajta egy réteg vakolat :D

mennyi kézügyesség kell hozzá, hogy olyan legyen a smink amilyen.. (gondolok arra, hogy a lányok nagy része most egy festőművész, vagy egy szép sminket megcsinálni nem is igényel óriási tehetséget)

mennyire kell figyelni bizonyos mozdulatokra smink viselésekor.. pl orrfújás, arc vakarás? :D meg ilyen egyéb pasi dolgok.. amik amúgy nekünk teljesen átlagosak..

ha rúzs van rajtad, hogy kell enni, hogy ne nézz ki úgy mint egy 3 éves óvodás? :D


ha vannak tapasztalatok jöhetne, ha van néhány tippetek, akkor az is jöhet.. bár ettől függetlenül ki fogom próbálni, csak na, érdekel a téma. :)


Ja igen! A lényeget majd elfelejtettem, haha!

lépésről lépésre, ez megfelel:

arcmosás, korrektor, alapozó,

"árnyékolás"(ezt mivel célszerű csinálni, más színű alapozó, vagy púder?) majd a pirosítás


ez után tényleg kell az a pórpúderes bigyó? :D

szemhéjbázis, szemöldök igazítás


szemhéjfesték, szemceruza, tusvonal

szempillaspirál


aztán a legvégén a száj.


mondanak fixálót a végén.. az kell, nem kell? :D


ha valaki végigolvasta és segít annak köszönöm, ha van aki csak jót nevetett akkor annak egészségére :D



2017. nov. 23. 17:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi! De azért ne rágj mindent a számba :D

Mindig is vonzottak a nehéz részek amiken át kell küzdenem magam..

Ha van időd, és írnál egy kezdőszettet, hogy te most mit vennél egy az általad linkelt képek közti smink elkészítéséhez akkor azt megköszönném:) (ecsettől kezdve, rúzson keresztül, és a szemceruzán át, egészen az alapozóig)


Nekem ez lenne a legnagyobb segítség, a többivel majd már küzdök én :D

2017. nov. 23. 18:43
 12/17 anonim ***** válasza:

Az ilyet vagy alaposan szeretem elmagyarazni, vagy sehogy. :D

Mar pedig ha olyan apro reszletekre nem figyelsz, amirol nem is gondolnad, hogy fontos, lesz egy proli , maszk hatasu sminked.



Akarod ezeket tudni, szeretned , hogy reszletesen leirjam, vagy hagyjuk? Nem fogok ,, felmunkat vegezni,,. Sok fiatal csaj is ott rontja el a sminkelest, hogy kb tojik bele milyen, csak legyen.

2017. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az idődet nem akarom rabolni! :)

Annyira azért nem fontos, hogy órákat ölj ebbe.


Én ezt máshogy képzelem el. Azért köszönöm az eddigi segítséged!

2017. nov. 23. 19:16
 14/17 anonim ***** válasza:

Meg van 4 ora a halal unalmas munkaidombol, szoval egyebkent raerek. :D

De ha nem, nem.


Az egy dolog, hogy te mit kepzelsz el, de lehet, hogy nem ugy kell csinalni.

2017. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Elfogadom amit írsz. De nem számít, én kitartok makacsul az elképzelésem mellett! Még akkor is ha rajtad kívül más nem írt egy árva mukkot se:D


Viszont ha vakvágányra futok, és proli sminkem lesz a saját utamat járva, akkor azért utólag majd megkereslek, hogy aztán jól az orrom alá dörgölhesd, hogy bezzeg te aztán megmondtad! :D

2017. nov. 23. 19:55
 16/17 anonim ***** válasza:

Hidratáló, alapozó - amit felkenhetsz kézzel, vagy egy benedvesített sminkszivaccsal vagy alapozó ecsetet veszel hozzá

Korrektor szem alá - folyékony és világosabb, mint az alap bőrszíned, mehet ujjakkal vagy szivaccsal.

Púder - ajánlatos, tartósabb lesz a smink, főleg szem alá, de amúgy az egész arcra vidd föl. Nagy pufi ecsettel.

Szemöldök - ceruzával ajánlom így elsőre.

Szemek - szerezz be egy "nude" palettát és értelemszerűen használd ami tetszik. Egy satírozó ecsetet mindenképpen ajánlok. Nem biztos, hogy elsőre menni fog, de videókból láthatod hogyan kell.

Legegyszerűbb, ha veszel egy alap, pár darabból alló ecsetkészletet.

Tusvonal - filceset ajánlom így kezdőként, mint a nevében is benne van, mint egy filctoll. Bár elsőre nem biztos, hogy menni fog.

Szempillaspirál - értelemszerűen :)

Arc - egy bronzosítót ajánlok, ami matt legyen és egy ehhez való ecsettel, de pirosító vagy púder ecsettel is megoldható. Amit az arccsontod alá kell felvinni, de csak finoman. Videókból ezt is látod úgy is.

Pirosító - értelemszerű, highlighter szintén (ha néztél már ilyen videókat, akkor gondolom értelemszerű :D)

Rúzs, ha egy jófajta tartós folyékony rúzst veszel, az bizony evésnél sem fog lejönni, de rengeteget számít a minőség. Ha rossz minőségű, akkor bizony az első kortynál lejön :D

Az sem mindegy milyen árnyalatot használsz.

Nekem ugye már megszokott ez, de szerintem nem kell annyira odafigyelni. Néha bele kell kukkantani a tükörbe, hogy helyén vannak-e a dolgok és ennyi. Ja és ne piszkáld a szemed:D

Fixálót akkor kell használni ha nagyon nagyon tartósra akarod, amúgy nem muszáj.

Ha rutinos valaki akkor, gyorsan elkészíti a sminkeit, egy alkalmi sminkre nyilván több idő kell. Nekem átlagban 10-15 perc kell normál tempóban, egy hétköznapi sminkhez. Ami a kézügyességet illeti, a tusvonal szokott problémát okozni. Ha megfelelően utánajársz a dolgoknak és kellően odafigyel valaki az árnyalatokra, eldolgozásra akkor nem lesz nagy baj. És valóban, valakinek jobban megy ez, valakinek kevésbé. Remélem segítettem :)

2017. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

igen segítettél! :)


köszönöm, kedves tőled!

2017. nov. 24. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!