Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Pár napja még rengeteg...

SOS! Pár napja még rengeteg tejem volt, most meg mintha kezdene elapadni. Még csak 2 hetes a babám. Iszom a Laktoherb-et és megpróbálok sok folyadékot inni. Van még valami tipp?

Figyelt kérdés
A folyadék mi legyen? Kakaó?Sima csapvíz?Leves?
2010. febr. 6. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
én ugyanebben a cipőben járok,igaz a fiam 10 hetes.egyél sok finomat,igyál sokat és pihenj!
2010. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
szoptasd szűrűbben attól majd lesz
2010. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Már lassan két óránként kell szoptatni és nem elég az egy cici a másikba is bele kell kezdeni.A kiszívottat meg le is fejem és csak 10 ml marad benne.

Az hogy nem sokat pihenek lehet az oka?

2010. febr. 6. 19:06
 4/20 A kérdező kommentje:
Mármint az éjszakák eléggé neccesek.
2010. febr. 6. 19:06
 5/20 anonim ***** válasza:
sia. miért neccesek az éjszakák?
2010. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát mert a baba a szopizás után még másfél- két órát fenn van.
2010. febr. 6. 19:18
 7/20 anonim ***** válasza:

szerintem igen, az ha nem pihensz eleget, az lehet oka, hogy kevesebb tejed. Anyósom mesélte, hogy ha ő tanácsadásra vitte a fiait, akkor a sok séta és izgalom neki azt okozta, hogy aznap kevesebb lett a teje.

Én ezt nem vettem észre magamon, de mindenkinél más.

Nekem is kicsit kevesebb volt 2 hetes korában, de sűrűn szoptattam és helyreállt. azóta is szopizik, már 8 hónapos.

2010. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Tittiritty ***** válasza:

Szia!

Én pont most bőgtem ki magam emiatt :-(

Nekem 9 hetes a lányom és napról napra egyre kevesebb a tejem. Ma már estére alig volt.

Amiket én próbálok és sokaknak bevált:

- rengeteg folyadék (ez bármi lehet)

- alkoholmentes sör

- rántott levesek

- rendszeres étkezés (tápláló, egészséges kaják)

- stresszmentes életmód:-)

- sok pihenés

Nekem van egy nagyon jó tejszaporító teakeverék receptem, ami állítólag csodákat tesz. Én 3 napja iszom, de egyenlőre nem használt. Azért leírom, mert a gyógynövényboltban is azt mondták, hogy sokan esküsznek erre:

50 gr kecskeruta

50 gr csalánlevél

50 gr csipkebogyó

50 gr édeskömény

50 gr ánizsmag

50 gr kerti kakukkfű

25 gr majoranna

Egy zacsiba összeöntöd és összekevered. 1 liter vízhez 2 púpozott evőkanál keverék kell. 2-3 litert kell min. inni belőle naponta.

Próbáld ki, ha gondolod, hátha beválik.

Sok sikert és rengeteg tejcsit!:-)

2010. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tittiritty ***** válasza:

Jahh...és igen! Sokszor tedd cicire a picit és fejd le a maradékot, ha tudod.

Utolsó voltam

2010. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha mindkettőt kiszívja, ne sajnáld odaadni, következő etetésre lesz benne. Én is 2 óránként szoptattam, és 6 hónapos korában kezdtem hozzátáplálni. Kitartás!
2010. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!