Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kezdjek bele, vagy...

Hogyan kezdjek bele, vagy egyáltalán lehet? Szeretnék szakma nélkül, sminkesként dolgozni. A többi lent.

Figyelt kérdés
Érték nagyon a sminkeléshez, járnak hozzám sokan. Viszont nincs ehez szakmám, csak szimplán érték hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy így evvel az "adottságal" kezdhetnék valamit? Fogalmam sincs, hogyan kezdjek bele, úgy hogy keressek vele pénzt. Érdemes lenne nyitni egy magán szalont,vagy egyáltalán lehetne nyitni, szakma nélkül? Egyébként férfi vagyok, 20 éves. Sok nő, azt mondja hogy sokkal jobban rá áll a kezem a dologra mint a legtöbb nőnek, akik ebben dolgoznak. Csak értelmes válaszokat kérek, olyan is válaszoljon esetleg, aki ebben dolgozik. Köszi

2018. nov. 26. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Végezz el egy tanfolyamot, hogy legyen róla papírod.

Csak sminkelésre szalont nyitni nem hiszem, hogy jó ötlet. Színházaknál próbálkoznék, vagy egyéb olyan helyen, ahol rendszeresen szükség van sminkesre. Emellett magában sminkelhetsz, de csak abból szerintem nem élnél meg.

2018. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp tanfolyam kéne :) Amúgy mehetek hozzád???
2018. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is azon gondolkodom hogy le rakok egy tanfolyamot. De anélkül nem sok esélyem lenne erre? Gondolom ilyen színházi sminkeléshez kell papír, de igy itthon, vagy akár egy kis magán szalon egy városban működhetne?
2018. nov. 26. 16:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze jöhetsz, ha nem laksz messze. (Salgótarján)
2018. nov. 26. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Őszintén szólva, CSAK sminkelésből nem fogsz megélni.

Egy átlag ember nem jár olyan sokszor különleges alkalmakra, hogy különleges smink kelljen hozzá. Aki pedig a hétköznapokon is sminkeli magát valamennyire, általában össze tud rakni magának egy alkalmi sminket is.

A smink készíttetés inkább szezonális dolog, pl esküvők, szalagavatók, ballagás előtt, egyébként az emberek nagy része nem járna sminkeshez.


Csinálj meg egy tanfolyamod, hogy legyen róla papírod, és kezdj el emellett testfestéssel is foglalkozni, illetve ilyen "műsebek" meg mindenféle ilyen "maszkok", szóval tényleg testfestés. :D Mert a színházakba nem feltétlen olyan ember kell, aki CSAK szép sminket tud készíteni, hanem olyan, aki zombivá/oroszlánná/virággá tudja változtatni a színészt.

2018. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Meg fogadom a tanácsod! Egyébként te is evvel foglalkozol?
2018. nov. 26. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem foglalkozom ezzel, sőt, most kezdem megtanulni, hogy hogyan sminkeljem saját magamat. :D


Csak szeretek színházba járni, ott látom, hogy a színészeken milyen csodák vannak, illetve azt szerintem bárki láthatja, hogy sminket csináltatni kevesen járnak.

Egyébként ha esetleg érdekel, akkor egy kozmetikus tanfolyamot is elvégezhetsz a sminkes tanfolyam mellé (illetve ha anyagilag megteheted), és egy kozmetikába elmehetnél dolgozni, építhetsz vendégkört ott magadnak, és a sminkelést is bevezetheted szép lassan.

Legalábbis én így csinálnám.

2018. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Én is sminkeléssel foglalkozom, de e mellett körmöket építek. A sminkelés nálam is adottság, nem tanultam. De profi szinten gyakorlom a szakmát, vannak vissza járó vendégeim. Idővel én is szeretnék tanfolyamot végezni rá. És szalont tervezek nyitni!


Sok sikert! :)

2018. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!