Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A műkörmösök miért verik...

A műkörmösök miért verik maguk ennyire egy 4 hónapos okj-ra?

Figyelt kérdés

Évek óta csinálom magamnak a körmöm, néha benézek egy-egy facebook csoportba, ahol ez a téma.

Olyan szinten veri magát minden okj-s, mintha 4 éves egyetemen szerezte volna a papírt.

Ráadásul úgy, hogy ez számomra addig nem lesz soha szakma, amíg nappali tagozatos iskolában nem oktatják. Egy ilyen tanfolyamra bárki elmehet, és elvégezheti. Olyan szégyenletes kontármunkàkkal levizsgáznak emberek, hogy az elkèpesztő. Így semmit nem ér az egész oktatás, hisz a papír megléte sem garancia, hogy egy minimális színvonalat tud produkàlni.

Mellette olyan körmöket látok iskola nélkül, pláne úgy, hogy a saját körmét csinálja, ami bármelyik szalonnak becsületére válna.


Amit nem értek, hogy ezek után miért kell habzó szájjal fröcsögni mindenkire, aki a sajátját csinálja, hogy ilyen szakma meg olyan.

A szobafestő is az, mégse köpködik, aki maga csinálja. Meg felsorolhatnám még a szakmák hosszú sorát.


Nem lehet, hogy azért erőlködnek ennyire, mert valójàban nagyon is egyszerű, és a legtöbben maguknak is tudnák csinálni?



2018. nov. 11. 17:17
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Minden szakmának vannak szintjei és minden ember is olyan amilyen. Ebből következik egy egy variáció. Más szakmáknál is lehetne azt mondani, hogy egyszerű, mégis "verik" úgymond magukat a szakik. Olyan is van aki 10-20 év szakmára "veri" magát. Szerintem nem a 4 hónapos képzéssel van a gond, ott nem hinném, hogy dicsekvést vagy effélét is oktatnak.


Szóval ez nem köröm specifikus dolog és nem is képzési eredetű. Emberi dolgok ezek.

2018. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen érthető, hogy ki akarják belezni azt, aki magának csinálja. Hisz az annyi fizetős vendéggel kevesebb a titkos tudással felkent műkörmös professzorasszonyok trancsírműhelyének.
2018. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak a legnagyobb a szája, aki épp kiesett az okj-ról. Semmit nem tud még, de nekimegy azoknak is, akik már akkor oktatták a szakmát, amikor ők még a homokozóban ették a homoktortát. A 4 hónap okj valóban nem sok. Ami igazán számít, azt utána tanuljuk meg a továbbképzéseken.

Engem nem zavar, ha valaki otthon csinálja magának. Az se, ha vendégei vannak. Nem tőlem veszik el a kenyeret. Aki hozzám jár, az a munkám minősége miatt teszi. Ha máshoz megy, szíve joga, azt csinál, amit akar. Ha elmegy a szomszéd lépcsőházba, mert ott a Gizike ezerötér' megcsinálja, hát menjen. Csak utána ne akarjon visszajönni, mikor Gizike a Lidlis körmös készlettel 7 körmét lyukasra reszelte, és ne Gizikét szidja nekem, hiszen ő döntött úgy, hogy inkább hozzá jár. Megtörtént eset.

Egyébként én is otthon kezdtem. Magamnak, mert a helyi körmös béna volt, és sokszor letört a körmöm aznap, mikor megcsinálta. Garanciát persze nem vállalt. Csak nekem nem volt elég, hogy lényegi tudás nélkül kenem a zselét. Mert tudtam, hogy ebben több is van. Tudni akartam, mit, miért kell. Hogy hogyan történik a csoda. Nekem ez nemcsal egy drága hobbi lett, hanem a szenvedélyem.

2018. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg kontár körmös van, akik gagyi alapanyagokkal dolgoznak, ott spórolnak ahol tudnak, nem kepezik magukat. Viszont sok olyan is van aki igen is profi a SZAKMÁJÁBAN, folyamatosan jár továbbkepzésekre, jó minőségű anyagokkal dolgozik és igényes a munkájára.
2018. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez minden szakmánál így van.

Sajnos manapság már középsuliban sem tanítják rendesen a szakmákat, nemhogy OKJ képzéseken. Mégis sokan azt hiszik hogy attól lesznek szakemberek, ha van egy papírjuk róla. Csakhogy az a kék könyvecske nemsokat jelent, max annyit hogy hivatalosan gyakorolhatja és kapja a szakmunkás bért. Mert ha nincs papírod de vendégeket fogadsz, jön a NAV... De hogy a papír mögött mennyi tudás rejlik, az más kérdés.


A fizetős OKJ-s képzések a pénzről szólnak, sokmindent nem tanítanak, mégha jó tanfolyamról is van szó.

Én is 1 éves képzésen végeztem el a szakmám (nem volt 2 hónap összesen a napok száma amikor bekellett járnom)

Nem volt olyan aki megbukott volna, még az sem aki konkrétan odahányta a vizsgamunkáját.

A szakmákat manapság akkor tanulja meg az ember, ha benne dolgozik. Ehhez sok esetben kell az a vacak papír.

Hogy miért verik erre magukat az emberek? Passz... talán hiúság.

Szerintem nincsenek tisztában a tudásukkal. Nekem 2 szakmám van, az egyiket letagadom mert igazából nemtudnék elhelyezkedni benne, a másikról meg azt mondom hogy van papírom róla. Majd pár év szakmában dolgozás után esetleg azt mondom hogy szakember vagyok.

2018. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az a gond a műkörmös, fodrász, masszőr, szakács szakmákkal, hogy nem azok mennek ilyen pályára, akiknek tényleg van hozzá tehetségük, hanem azok, akik máshová nem tudnak elmenni, mert buták, vagy SNI-s, BTM-es hulladékok, és az életcéljuk valahol a nulla környékén áll.

Ne haragudjatok, hogy ezt ennyire undorítóan mondtam, de tényleg ez az igazság.

Egy tényleg kreatív és tehetséges ember nem csinál ilyen OKJ-t, mert inkább a képzőművészetit, belsőépítészetet, vagy bármilyen már egyetemi szakot céloz meg.

Én is magamnak csinálom a körmeimet, nem valami elborultan nehéz tudományág. 😄

2018. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó te miért nézed le ennyire az emebrtársaidat? Nincs életcéljuk, hulladékok? Az én körmösöm pl most akar lakást vásárolni 23! évesen, 25-30 millió forintért, mindezt önerőből, segítség nélkül.
2018. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 6osnak részben igaza van. Sajnos tényleg sokan vannak vele úgy, hogy ha nem tanul, hnem baj, majd elmegy körmösnek. De ezek az emberek aztán nagyon hamar ki is hullanak. Sokan már a vizsgára nem mennek el, vagy ha mégis, és át is engedik őket, nem lesznek hosszú távon a szakmában, mert lusták kiseg.gelni azt az időt, mire a dolog beindul, és bevétel is lesz belőle, nem csak kiadás. Egy sikeresen vizsgázot csoportnak jó, ha a 20%-a fog dolgozni a szakmában.

Viszont nem csak az életképtelenek lesznek körmösök. Sok olyat ismerek, akinek diplomája van, nekem is a műköröm csak a harmadik végzettségem.

Világszinten is elég híresek a magyarok, sorre hozzák az eredményeket a világversenyeken, az oktatók beutazzák a világot, mert igény van rájuk és a tudásukra.

De ehhez nyilván kevés a 4 hónapos alap okj. Ezért keményen meg kell dolgozni.

2018. nov. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kéne lenézni a fodrász, masszőr, szakács szakmákat sem.

Lehet hogy valaki csak egy okj-val kezdi, de ha elhelyezkedik a szakmájában és továbbképzésekre jár, akár mesteri címet is szerezhet.

Azért már egy OKJ-s masszőr végzettséggel is lehet keresni.

És nem biztos hogy mindenki megteheti anyagilag hogy egyetemre járjon, meg nem is biztos hogy a belsőépítészet érdekli... Ha valaki szeret emberekkel foglalkozni, szeret körmöket készíteni azzal mi a gond?

2018. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor én is hozzászólnék a válasz amit írtak undorító..

Kérdező: nem veri magát senki aki meg igen az általában nyit egy KATA-s egyéni vállalkozást próbálkozik két hónapig majd a vaterán árulja a százezrekért összevásárolt körmös cuccait mert jé hát nem jönnek a vendégek. Vagy csinál egy "crystalbarbie" instagram oldalt ahol ő ugye a nail artist(!) de minden képen teli színű körmöket láthatunk meg köveket mert azzal a sz*rt is el lehet fedni. Valljuk be az OKJ a pénzről szól, ezen a területen sose szólt másról. Illetve de, a körmös márkákról akik kapják a jutalékot a felárazott tanulócsomag után. Amég fizetsz és vizsgán nem esik le a modell körme átmegy mindenki. Az oktatás színvonala iskolától függ. De őszintén, nem nagy szám. Anatómia ortopédia, vállalkozástan, munkavédelem, anyagismeret. Ennyi. Aki úgy önmagában erre büszke az annyit is ér.

Engem sem zavar ha valaki otthon csinálja. Nekem attól ugyanúgy lesz vendégem sőt ha kérdés van segítek is.

2 diplomám és 3 nyelvvizsgám van és körmözök. Nem azért mert teljesen idióta vagyok, hanem mert tudtam, ha nem változtatok (drasztikus mértékben) és hagyom ott az előző munkahelyem(illetve azt a területet) akkor egy befásult, élettelen senki leszek akinek jól hangzik a diploma és a jogász-közgazdász végzettség a családi ebédeken amúgy meg rámegy az életem és a mentális egészségem.

Köszönöm szépen jól vagyok, nem verem helyette képzem magam ezen a területen a saját magam főnöke vagyok, és szomorú de többet keresek mint valaha gazdasági igazgatóként vagy mint a jobb sorsra érdemes tanárok..

Sajnos ez a magyar valóság. A legfontosabb területekre lasszóval halásszák az embereket sz*rért-húgyért.. Nem mindenki elégszik meg azzal, hogy felülről(értsd állami szinten) megmondják neki hogy ennyit érsz, ez van. Én sem árazom be magamat, annyit érek amit a vendégek visszajelzései alapján mondanak.Nem én mondom meg, nem más felülről hanem ők. Eleinte még a munkám mellett még anyagköltséget sem mertem elkérni és igen rengeteg körmöt csináltam ingyen rengeteg nem úgy sikerült stb. Utána mikor kaptam a visszaéléseket, hogy újra jönnének és gyakorlottabb voltam annyit kértem, amennyit nekik ez a munka és minőség megér.Nem haltam éhen és a közelébe sem vagyok.

Aki arra a kis könyvre élvezkedik, hogy végig bírt ülni pár óra elméletet az dobhatja is be a kukába mert oda való.

És igen, rengeteg tehetséges lány van aki olyan szép körmöket csinál mint egy-két neves "oktató" SE.

De kell róla a papír. Pénz az egész, világos de ha nincs meg a papír, valaki felnyomja vagy kimegy a NAV akkor ennyi. Nem is beszélve arról, ha véletlen a vendégnek valami baja esik (a körmözéssel kapcsolatos, elkap valamit elfertőződik stb) élete végéig perkálhat.. Ezért kell és erre jó az a kis OKJ-s bizonyítvány.

A lényeg pedig nem abban van, és nem is a 9hetes-6 hónapos képzés alatt történik.

Egymás lenézését pedig mellőzzük már ilyen szinten.

2019. jan. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!