Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nemrégiben Conch piercinget...

Nemrégiben Conch piercinget szúrattam, nagyon fáj? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Múlthét pénteken Conch piercinget szúrattam. (egyáltalán nem jártam utána ennek mivel ez a pc egy hirtelen ötlet volt) Aznap nem fájt, de napról napra egyre inkább.

Tegnap felhívta barátnőm a figyelmem arra, hogy a fülem hátsó részén, ahol az ékszer talpa helyezkedik el, alvadt vér van. Mellesleg egy apró lila csíkot is látni rajta.

Ma reggel leellenőriztem, hogy vérzett-e az éjjel, és igen. Vérzett.

Egy teljesen jó szalonban csináltattam, Egerben. Harmadik piercingemet szúrták már itt.

Bepanthen plussal kenegetem reggel, este.

Valaki tudna segíteni, hogy miért van ezzel ennyi baj? És megosztanátok velem a ti tapasztalataitokat?

Előre is köszönöm.



2018. dec. 11. 20:30
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia

Nekem már 6 éve van conch pc-m. Nekem semmi bajom nem volt vele. Ha tényleg ott az a lila csík és vérzik a helyedben én kivenném. Nem biztos h a porcos résszel megéri szórkozni. Ha meg nem szeretnéd kivenni akkor inkább fertőtlenítsd le és tegyél rá valami gyulladás csökkentő krémet, vagy menj vissza a pierceredhez és kérj tőle egy PC utókezelő krémet .A bepanthen plus meg szart se ért nálam.


23/L

2018. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne,ha visszamennél a szalonba, és ott kérdeznél?
2018. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egri szalonokban dolgozó piercerekről sajátos véleményem van, amit nem kívánok itt részletezni, de nem mondanám őket profiknak.

Egyrészt:

Piercinget NEM kezelünk semmiféle kenőccsel, krémmel, géllel, pasztával, mivel azokban a hatóanyag a hordozóanyaghoz tapadva beszívódva fejti ki a hatást. Ezen szerek hatásmechanizmusa úgy működik, hogy van egy vivő(hordozó) anyag, ami nagyon jól tapad a bőrfelszínre és mellé van(nak) hatóanyag(ok), ami(k) a felhámon át a bőrbe szívódva(általában csekély hatásfok miatt a hatóanyag javában feleslegben van az ajánlott mennyiségben) lejut a bőr mélyebbi rétegeibe és ott fejti ki hatását. A hatóanyagok általában levegővel érintkezve (mivel aktívak) a levegőben található különféle összetevőkkel (szerves és szervetlen anyagok, élőlények, és a többi) reakcióba lépnek és a nagy részük elveszti rendes szerepét. A hatóanyag egy része tehát kuka, a másik része felszívódik, végül a bőrön nem marad semmi más, mint a hordozóanyag, ami általában valamilyen formában zsíros-olajos, tehát a bőr felszínén egy réteget képez. Ez addig tényleg jó, amíg nem egy piercingről beszélünk, ami áthatol a szöveteken. Nem véletlen, hogy ha valaki véletlenül egy szöget belever a kezébe (vagy szögbelővős balesettel belelő), akkor nem egy kérmet adnak neki, hogy majd meggyógyul, hanem alaposan lekezelik, majd eltávolítják, kifertőtlenítik a sebet, újra kezelik és bekötözik (jobb esetben, rosszabb esetben varrják, vagy csontot rögzítenek, esetleg szallagokat..stb.). Piercinget nem tudsz rendesen bekötözni és nem is tesz neki jót.

Másodsorban a fenti szerek felpuhítják a bőrt, ami piercing esetében borzalmasan rossz. Így a sebgyógyulás csak lelassul.

Itt példanak okáért a bepanthen plus. Arra van kitaláva, hogy ha nem erős, csak bőrfelszíni sérülésed lenne (horzsolások, karcolások), akkor bekened vele, a hatóanyag "úgymond" kimossa a sebet, a maradék anyag meg egyfajta bevonattal látja el, ami egyfajta pótbőrként viselkedik. Viszont önmagában az sem elég. Ugyan úgy vigyázni kell a sebre. Mivel nem túl jó, hogy ha a maradék ragacsos-zsíros rétegbe a levegő kismillió mikroorganizmusai, porok és más anyagok megtelepednek benne és szépen táptalajt adnak egy jó kis fertőzésnek. Rá is van írva, hogy X időnként a sebet mosni kell és újra kenni és lehetőleg bekötözve tartani (ragtapasz, gézlap..stb).

Akkor mivel kezeld?

Folyadékokkal.

Anno erre orvosi alkoholt (70%-nál töményebb) és kálium-jodidos jód oldatot használtak. Ezekkel az volt a baj, hogy az alkohol túlságosan szárít, míg a jód tulságosan megfog mindent és csúnya a bőrön.

Következőknek alkalmaztak Kodant, brado terméketet (bradoplus-t) ajánlottak. Ezek valóban jobbak, de egyrészt nehéz volt hozzájutni, másrészt akkor még nagyrészt ezek is alkoholosak voltak és szárítottak. Illetve még betadine-t is ajánlották, nos ez is jódos, de hamar elmúlik a színe, viszont a ruháknak erősen árt.

Manapság erre ott a tökéletes folyadék az octenisept. Kapható kicsi kiszerelésben is, de érdemesebb az 1 literes változatot megvenni (árban jobban megéri, mint a kicsi pumpás). Piercing tisztításra, testékszerek ápolására tökéletesek. Ezek mellett remek sebfertőtlenítő és nem csíp! Nincs olyan szárító hatása sem, viszont eléggé szélesspektrumban reagál minden káros dologra. Nagyon kevesek allergiásak rá.

Ezt célszerű megvenni, majd naponta 4-5x ápolni vele a piercinget.

Ápolás:

Alaposan moss kezet, majd elöl és hátul, fültisztító pálcika segítségével megtisztítod az ékszert, majd óvatosan egy kicsit belemozgatod (ezt csak neked). Azután úgy hagyod. Próbáld meg nem piszálki és a hajad a gyógyulási időre hord úgy, hogy hátulról ne tudjon rátekeredni a hajszálak egyike se a talpra, mert azok tudnak szép gyulladásokat csinálni. Használj csattott, hajgumit...akármit.

Kerüld, hogy az ékszert és környékét más vegyianyag, smink, hajhab-lakk-olaj-krém-pakolás-stb, festék, sampon érje, ha mégis éri, akkor öblítsd le alaposan és utána kezeld le.

A porcos ékszerek gyógyulási ideje látszólagosan 2 hónap, tejesen akár 1-2 év is lehet. A napi 4-5 ápolát csak az első két hétben érdemes csinálni, utána elég a napi 2-3 is. Ha már úgy érzed meggyógyult, utána még egy hónapig ápold, ha ez idő alatt nem mutatkozik semmi baj, akkor az ápolást el lehet hagyni, de érdemes heti 1x megtisztogatni.

Vadhús/keloidos kinövés esetén octeniseptet el kell hagyni és patikai hidrogén-peroxid oldattal kell napi szinten legalább 3x és legalább három héten át ecsetelni. A hidrogén peroxid erősen szárít, szóval a hallójáratba ne kerüljön (ha a fülkagylóban van a kinővés, akkor kezelésnél kevés vattát dugj a füledbe). Utána lehet tovább kezelni (amint elmúlt) octenisepttel.

A porcos ékszerek macerásak, sokat fájhatnak, sokszor gyulladhatnak be. De ha begyógyult, sosem lesz vele többé baj (ha csak valami erős fizikai behatás nem éri őket).

2018. dec. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. válaszadó, nagyon szépen köszönöm. Rengeteget segítetettél!
2018. dec. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!