Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nehéz sminkesként elhelyezkedni?

Nehéz sminkesként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek sminkelni, és tudok is, szinte minden nap megdicséri valaki a sminkemet. Gondoltam, hogy elvégzek egy sminkes tanfolyamot, mert sminkesként szeretnék dolgozni, de félek, hogy hiába lenne meg a papírom, nem találnék munkát.

Vagy valami boltban dolgoznék szívesen (NYX, MAC, Inglot), vagy tv-ben, vagy modelleket sminkelnék (akár kifutóra, akár fotózásra). A lényeg, hogy nem "csakúgy" buliba, esküvőre, szalagavatóra, meg hasonlókra.



2018. dec. 15. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Én a CLINIQUE cégről tudok nyilatkozni.

2 barátnőm is dolgozott ott, egymástól eltérő helyen és időben. Egyiknek sem volt ilyen irányú képesítése, pedig ez komoly cég! Az egyik sima egyetemista volt, a másik meg sima érettségivel csinálta.


Amúgy manapság rengeteg a sminkes, túl sok!

2018. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégezted a tanfolyamot,utána már rajtad áll a dolog,ugyanúgy ahogy a legtöbb diplomával is. Neked kell álást keresned,jó portfóliót összeállítani,hirdetni magad.

Tényleg nagyon sok a sminkes,és pont ezért tudnod kell valami pluszt nyújtani,máskülönben nem vesznek észre.

Az egyik rokonom pl sminkes,ő kozmetikusként tudott elhelyezkedni,úgy hogy mellette plusz a kozmetikus tanfolyamot is el kellett végeznie,így vették fel a szalonba.

Olyat is hallottam már hogy úgy működik szalonoknál,hogy elmész az állásinterjúra és ki kell sminkelned valakit vagy magát a tulajt,hogy meglássák mit tudsz,milyen a technikád,mennyire vágod a higiéniát meg hogy mit miért csinálsz. Az alapján vesznek fel,nem az alapján hogy mit végeztél,mert sminkes felsőoktatás nem létezik,csak tanfolyam. Anélkül szerintem elég nehézkes,mert nem fognak benned bízni ha semmilyen előképzettséged nincs,csak szereted. Kivéve ha évek óta gyakorlod és láthatóan profi módon űzöd.

Én is azt hittem hogy nem kell nekem a tanfolyam mert neten mindent megtanultam,aztán néztem nagyokat mikor mégis elmentem tanulni,mert sokmindent nem tudtam,nagyon nem mindegy hogy mit milyen sorrendben,hogyan teszel fel,hogyan fertőtleníted,tisztítod,stb. Meg hát ott modelleket dolgozol,eleve lesz tapasztalatod idősebb-fiatalabb modellekről is,ott meg tudják mondani a mentorok hogy mit csinálsz rosszul,min javíts,és hogyan.

Meg az is benne van,hogy az ilyen cégeknél,vagy akár a szalonokban nem az instagramos modellsminket kell alkalmazni,hanem hús-vér embereken alkalmazható szolidabb,természetesebb sminket,ami kiemeli az arc szépségeit és nem kontúrozza át teljesen másik arccá.

2018. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem tudom ki vagy. Végezd el nyugodtan, attól boldogabb leszel.
2018. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy egy "sima" sminkes tanfolyammal nem lehetsz egyéni vállakozó, ahoz legalább egy szépségtanácsadói papír is kell.
2018. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3: Nem hiszem, hogy ismernél. Ki vagyok, ha ennyire tudod?
2018. dec. 15. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!