Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A drogériákban nem kell...

A drogériákban nem kell sminkteszternek lennie?

Figyelt kérdés
Tegnap délután bementem az egyik dm-be, hogy szempillaspirált vegyek. Kipróbáltam egyet, hogy lássam megéri-e megvenni, mire odajött hozzám a biztonsági őr, hogy nincs teszter a sminkekből és hogy szóljak a pénztárosnak, hogy kipróbáltam. Ezután amikor fizettem mert megvettem egy másik szempillaspirált, odajött hozzám az őr, hogy azt vettem-e meg amit kipróbáltam. Mondtam hogy nem, és közölte velem, hogy vagy kifizetem azt amit kipróbáltam, vagy jegyzőkönyvet vesz fel amiből rendőrségi ügy lesz. Természetesen inkább kifizettem a rongálás árát és arra lennék kíváncsi hogy ez így törvényes hogy nincs kiírva hogy nincs teszter? Mivel sehol nem bolt látható, hogy nincs és már több ismerősömis járt így, míg más drogériákban ki lehet próbálni.

2019. febr. 13. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szempillaspirálból én még sosem láttam tesztert. Jobb esetben a keféről kitesznek egy mintát.

Mondjuk remélem, volt annyi eszed, hogy nem a szemedre kented...

2019. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van teszter akkor ahhoz oda is van irva hogy teszter. Ha nincs kiirva akkor az szerintem azt jelenti hogy nem lehet kipróbálni.
2019. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Istenem
2019. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A te szempontodbol ertheto a kiakadas, mert nem volt teszter kiteve, de a tobbi vasarlo helyzetebol nem. Visszateszed a polcra, es valaki meg megveszi azt, amit kibontottal es mondjuk a kezedre kentel amire lehet rakohogtel elotte vagy a piszkos kosar fogantyujat fogtad meg.

Nyilvan bosszanto, hogy csomo mindenbol nincsen teszter, de engem jobban kiakaszt, amikor otthon jovok ra hogy olyan cuccot vettem amibe valaki mar belenyulkalt, es dobhatom ki, mert vissza persze nem veszik :/

Ha nincsen teszter es nem tudom megnezni milyen a cucc, inkabb otthagyom.


Amugy pont a multkor lattam az egyik drogeriaban, hogy csajok ott festegettek a szajukat a teszter ruzsokkal :s a kezemre se kennem utana. Nem tudom milyen nemzetiseguek voltak, szerintem oroszul beszeltek.

2019. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Annyival egyszerubb lenne amugy ha mindent rendesen lefoliaznanak a gyartok, es akkor egybol latna az ember melyik az, amit mar kibontott valaki.
2019. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amit kiprobaltam mar ki volt bontva, azert gondoltam hogy az akkor biztos teszter lesz.
2019. febr. 13. 19:40
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze nincs elég felesleges műanyag még...
2019. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt szoktam kipróbálni amin írja hogy "TESZTER". De egyébként szempillaspirálból nem láttam még tesztert,csak az sörte formáját szokták alá illusztrálni,meg a színt feltüntetni,mert abból már kb tudod mi a helyzet,felesleges kipróbálni. Ha nincs ráírva nem nyitom ki,meg hát általában le is szokták zárni,nem értem miért volt felbontva.

Ezt mondjuk elmondhattad volna az eladónak hogy amiatt gondoltad hogy teszter lehet,mert ezzel az erővel azt is el kell hogy dobják,vagy ki kellett volna fizettetniük azzal aki korábban kinyitotta,nem feltétlenül a te hibád,az ő felelőtlenségük.

2019. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Szempillspiralbol sosincs teszter. Remelem, volt annyi eszed, hogy a kibontottat sem kented fel a pillaidra.
2019. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

általában olyan cuccokból amit nincs értelme a kézfejeden kipróbálni (szempillaspirál, szemöldökzselé, körömlakk) sehol nincs teszter. A teszternek nem az a lényege hogy felpróbáld a sminket, hanem hogy megnézd élőben a színét. A rúzst, a szemhéjfestéket azért teszteled, mert a csomagolás színe sokszor nem azonos a termékével. Az alapozó-jellegű dolgokat azért, mert ránézésre nehéz megmondani melyik ilik a bőrödhöz. A szempillaspirál hatását úgyse tudod kipróbálni mert szemre kenni nem higiénikus, kézfejre kenve meg ugyanolyan fekete maszatot hagy az összes.

Illetve nem "kell" lennie tudtommal teszternek, nincs ilyen előírás, így az alaphelyzet az, hogy amire nincs ráírva hogy teszter az nem teszter. Ha nem találsz tesztert, meg lehet kérdezni egy alkalmazottat hogy van-e, illetve kibontana-e neked egyet, de magadtól nem nevezheted ki teszternek. Kiírni pedig (mivel nem előírás hogy legyen) szintén nem kell hogy nincs teszter, a "teszter" felirat meg nem léte elég jelzés kellene hogy legyen.

2019. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!